Borlndmm.dll Eksik veya Bulunamadı Hataları Nasıl Düzeltilir

Borlndmm.dll hataları, borlndmm DLL dosyasının kaldırılmasına veya bozulmasına neden olan durumlardan kaynaklanır.

Bazı durumlarda, borlndmm.dll hataları bir kayıt defteri sorununu, bir virüs veya kötü amaçlı yazılım sorununu veya hatta bir donanım hatasını gösterebilir.

Borlndmm.dll hata mesajı, dosyayı Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP ve Windows 2000 dahil olmak üzere Microsoft'un herhangi bir işletim sisteminde kullanabilecek herhangi bir program veya sistem için geçerli olabilir.

Borlndmm.dll Hataları

Borlndmm.dll hatalarının bilgisayarınızda gösterilmesinin birkaç farklı yolu vardır. Borlndmm.dll hatalarını görebileceğiniz daha yaygın yollardan bazıları şunlardır:

 • Borlndmm.dll Bulunamadı
 • Borlndmm.dll bulunamadığı için bu uygulama başlatılamadı. Uygulamayı yeniden yüklemek bu problemi çözebilir.
 • [PATH] borlndmm.dll bulunamıyor
 • Borlndmm.dll dosyası eksik.
 • [UYGULAMA] başlatılamıyor. Gerekli bir bileşen eksik: borlndmm.dll. Lütfen [UYGULAMA] 'yı tekrar yükleyin.

Borlndmm.dll hata mesajları, belirli programları kullanırken veya yüklerken, Windows başladığında veya kapandığında veya hatta bir Windows yüklemesi sırasında görünebilir.

Borlndmm.dll hatasının bağlamı, sorunu çözerken yardımcı olacak önemli bir bilgi parçasıdır.

Borlndmm.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

Borlndmm.dll dosyasını "DLL indirme" web sitesinden indirmeyin. Bir DLL dosyasını indirmenin kötü bir fikir olmasının birçok nedeni vardır. Borlndmm.dll dosyasının bir kopyasına ihtiyacınız varsa, bunu orijinal, yasal kaynağından elde etmek en iyisidir.

Borlndmm.dll hatası nedeniyle Windows'a normal şekilde erişemiyorsanız, aşağıdaki adımlardan herhangi birini tamamlamak için Windows'u Güvenli Modda başlatın.


 1. Borlndmm.dll dosyasını Geri Dönüşüm Kutusundan geri yükleyin. "Eksik" bir borlndmm.dll dosyasının olası en kolay nedeni, yanlışlıkla silmiş olmanızdır.

  Borlndmm.dll dosyasını yanlışlıkla sildiğinizden şüpheleniyorsanız ancak Geri Dönüşüm Kutusunu zaten boşalttıysanız, borlndmm.dll dosyasını ücretsiz bir dosya kurtarma programıyla kurtarabilirsiniz.

  Borlndmm.dll dosyasının silinmiş bir kopyasını bir dosya kurtarma programıyla kurtarmak, yalnızca dosyayı kendiniz sildiğinizden ve siz bunu yapmadan önce düzgün çalıştığından eminseniz akıllıca bir fikirdir.

 2. Borlndmm.dll dosyasını kullanan programı yeniden yükleyin. Borlndmm.dll DLL hatası belirli bir programı kullandığınızda ortaya çıkarsa, programı yeniden yüklemek dosyanın yerini almalıdır.

  Onaylanmamasına rağmen, borlndmm.dll dosyasının Micro Focus'tan (önceden Borland olarak biliniyordu) bir programla ilişkilendirilmiş olması mümkündür. Bu DLL dosyasını kullandığını bildiğimiz birkaç program arasında RAD Studio, FlashBack Express ve WinPEP bulunur ve bazı kullanıcıların Windows için Başlangıç ​​Denetçisi'nin bazı sürümlerinde borlndmm.dll dosyasıyla ilgili sorunları vardır.

  Bazı durumlarda, borlndmm.dll hatası belirli bir programın eski bir sürümüyle ortaya çıkıyor gibi görünüyor, bu nedenle onu geliştiricinin web sitesinden en yeni sürüme güncellemek en iyi çözümdür (yani, aynı yükleyiciyi yeniden kullanmayın. daha yeni sürüm çevrimiçi olarak mevcuttur).

  Bu adımı tamamlamak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Borlndmm.dll dosyasını sağlayan programı yeniden yüklemek, mümkünse, bu DLL hatası için olası bir çözümdür.

 3. Tüm sisteminizde bir virüs / kötü amaçlı yazılım taraması çalıştırın. Bazı borlndmm.dll hataları, bilgisayarınıza DLL dosyasına zarar veren bir virüs ya da başka bir kötü amaçlı yazılım bulaşmasıyla ilişkili olabilir. Hatta gördüğünüz borlndmm.dll hatasının, dosya gibi görünen düşmanca bir programla ilgili olması bile mümkündür.


 4. Son sistem değişikliklerini geri almak için Sistem Geri Yükleme'yi kullanın. Borlndmm.dll hatasının önemli bir dosyada veya yapılandırmada yapılan bir değişiklikten kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, Sistem Geri Yükleme sorunu çözebilir.


 5. Borlndmm.dll ile ilgili olabilecek donanım aygıtlarının sürücülerini güncelleyin. Örneğin, bir 3B video oyunu oynarken "borlndmm.dll dosyası eksik" hatası alıyorsanız, ekran kartınızın sürücülerini güncellemeyi deneyin.

  Borlndmm.dll dosyası video kartlarıyla ilgili olabilir veya olmayabilir — bu sadece bir örnektir. Buradaki anahtar, hatanın içeriğine çok dikkat etmek ve buna göre sorunu gidermektir.


 6. Belirli bir donanım aygıtının sürücüsünü güncelledikten sonra borlndmm.dll hataları başlarsa, sürücüyü önceki bir sürüme geri alın.


 7. Mevcut tüm Windows güncellemelerini yükleyin. Birçok hizmet paketi ve diğer yamalar, bilgisayarınızdaki yüzlerce Microsoft dağıtılmış DLL dosyasının yerine geçer veya bazılarını günceller. Bu DLL dosyası Microsoft tarafından sağlanmasa da, Microsoft'tan bir güncelleştirme borlndmm.dll dosyasının düzgün çalışması için gerekli bir bileşen içerebilir.


 8. Belleğinizi test edin ve ardından sabit sürücünüzü test edin. Donanım sorun giderme işlemlerinin çoğunu son adıma bıraktık, ancak bilgisayarınızın belleği ve sabit sürücüsünün test edilmesi kolaydır ve başarısız olduklarında borlndmm.dll hatalarına neden olabilecek en olası bileşenlerdir.

  Donanım testlerinizden herhangi birinde başarısız olursa, en kısa zamanda belleği değiştirin veya sabit sürücüyü değiştirin.


 9. Windows kurulumunuzu onarın. Yukarıdaki bağımsız borlndmm.dll dosyası sorun giderme önerisi başarısız olursa, bir başlangıç ​​onarımı veya onarım yüklemesi gerçekleştirmek, tüm Windows DLL dosyalarını çalışan sürümlerine geri yüklemelidir.


 10. Kayıt defterindeki borlndmm.dll ile ilgili sorunları onarmak için ücretsiz bir kayıt defteri temizleyicisi kullanın. Ücretsiz bir kayıt defteri temizleme programı, DLL hatasına neden olabilecek geçersiz borlndmm.dll kayıt defteri girdilerini kaldırarak yardımcı olabilir.

  Nadiren kayıt defteri temizleyicilerinin kullanılmasını öneririz. Bu seçeneği, bir sonraki yıkıcı adımdan önce "son çare" girişimi olarak buraya dahil ettik.


 11. Temiz bir Windows kurulumu gerçekleştirin. Temiz bir Windows yüklemesi, sabit sürücüdeki her şeyi siler ve yeni bir Windows kopyası yükler. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri borlndmm.dll hatasını düzeltmezse, bu bir sonraki hareket tarzınız olmalıdır.

  Temiz bir kurulum sırasında sabit sürücünüzdeki tüm bilgiler silinecektir. Bundan önce bir sorun giderme adımını kullanarak borlndmm.dll hatasını düzeltmek için mümkün olan en iyi girişimi yaptığınızdan emin olun.


 12. Herhangi bir borlndmm.dll hatası devam ederse bir donanım sorununu giderin. Temiz bir Windows yüklemesinden sonra, DLL sorununuz yalnızca donanımla ilgili olabilir.