Ana sayfa : Dosya uzantıları : .jar Dosya

.jar Dosya uzantısı

Dosya tipiJava Archive File

geliştirici Oracle
kategori Executable Files
biçim Zip

.JAR seçenek numarası

Bir JAR dosyası, Java programlarını yürütmek için kullanılan bir çerçeve olan Java Runtime Environment (JRE) tarafından kullanılan bir Java arşiv (JAR) dosyasıdır. JAR dosyaları program kütüphaneleri olarak veya JRE bilgisayara veya mobil cihaza yüklenmişse çalışan bağımsız programlar olarak görev yapabilir.

Daha fazla bilgi

JAR dosyaları .CLASS dosyalarını, uygulama kaynaklarını ve isteğe bağlı bir bildirim dosyasını (META-INF / MANIFEST.MF) içerebilir. .ZIP sıkıştırması kullanılarak sıkıştırılırlar ve isteğe bağlı olarak Java SDK ile birlikte verilen jarsigner aracı kullanılarak dijital olarak imzalanabilirler. JAR dosyaları jar aracıyla oluşturulabilir ve bunlara Java'nın java.util.jar API'sı kullanılarak erişilebilir.

JAR dosyalarına, Java destekli mobil cihazlar tarafından desteklenen bazı mobil oyunlar için kullanılır. Ayrıca Mozilla Firefox, Thunderbird, SeaMonkey ve Sunbird tarafından temaları ve eklentileri depolamak için kullanılır.

NOT: Java Runtime Environment, Java Virtual Machine (JVM) olarak da adlandırılır. JRE / JVM'nin orijinal geliştiricileri olan Sun Microsystems, Oracle tarafından satın alındı.

Açılan programlar JAR dosyalar
Windows
ESTsoft ALZip
RARLAB WinRAR
Eclipse
Snap!
Oracle Java Virtual Machine
Adobe ColdFusion Builder
Linux
Eclipse
Snap!
Oracle Java Virtual Machine
Oracle Java Runtime Environment
Macintosh
Corel WinZip Mac
Eclipse
Snap!
Oracle Java Virtual Machine
Adobe ColdFusion Builder
Apple Jar Launcher

JAR Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .jar uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Java Archive File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.