Ana sayfa : Dosya uzantıları : .dash Dosya

.dash Dosya uzantısı

Dosya tipi1MPEG-DASH Video File

geliştirici N/A
kategori Video Files
biçim N/A

Nedir DASH dosya?

YouTube ve Netflix gibi sitelerde yüksek kaliteli video oynatımı için oluşturulan video dosyası; Bir videonun değişen ağ koşullarında oynatılmasını sağlamak için farklı bit hızlarıyla kodlanmış .MP4 dosyaları gibi ortam içeriğinin HTTP tabanlı bölümlerini içerir.

Daha fazla bilgi

DASH (HTTP üzerinden Dinamik Uyarlamalı Akış) dosyaları DASH protokolü üzerinden dağıtılır. İstemciler, web tarayıcıları gibi, DASH kodlu içeriği oynattığında, yeniden oluşturma ve duraklamalardan kaçınmak için DASH dosya segmentlerini uygun bit hızı ile seçerler. Ağın mevcut performansına dayalı olarak bit hızını seçerler, örneğin, cihazlarınızın Internet'i ne kadar iyi aldıklarını.

RealPlayer Downloader, indirme işleminden sonra DASH dosyalarını otomatik olarak MP4 dosyaları olarak oynatır. DASHEncoder, DASH formatında içerik oluşturmak için kullanılan açık bir programdır.

NOT: Bilgisayarınızda bir DASH dosyanız varsa, eksik olduğu için .PART dosyasına benzer. Dosyanın oynatılabilmesi için diğer DASH dosyalarıyla birleştirilmesi gerekebilir.

Açılan programlar DASH dosyalar
Windows
RealNetworks RealPlayer Cloud
DASHEncoder
Android
RealNetworks RealPlayer Cloud
Macintosh
RealNetworks RealPlayer Cloud
VideoLAN VLC 2.0 Twoflower
iOS
RealNetworks RealPlayer Cloud

Dosya tipi2Dashlane Profile

geliştirici Dashlane, Inc.
kategori Backup Files
biçim N/A

.DASH seçenek numarası 2

Parola yönetimi, gizli verilerin kaydedilmesi ve güvenli çevrimiçi ödemelerin yapılması için kullanılan bir program olan Dashlane tarafından oluşturulan dosya; Kullanıcı verilerini ve kullanıcının Dashlane’de güvenli bir şekilde sakladığı diğer bilgileri içerir.

Daha fazla bilgi

DASH dosyaları, Dashlane programının kendisi tarafından otomatik olarak oluşturulur. Ayrıca kullanıcı tarafından yedekleme amacıyla manuel olarak da dışa aktarılabilirler.

Windows'da, DASH dosyaları aşağıdaki dizinde bulunabilir:

C: Users \ username \ AppData \ Dashlane \ profiles

Mac OS X'te, DASH dosyalarına dizinden erişilebilir:

~ / Kütüphane / Uygulama Desteği / Dashlane / profiller

NOT: Beri OS X 10.7 Lion, bu klasör varsayılan olarak gizlidir.

Açılan programlar DASH dosyalar
Android
Dashlane

DASH Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .dash uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Dashlane Profile Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.