Ana sayfa : Dosya uzantıları : .ufo Dosya

.ufo Dosya uzantısı

Dosya tipi1Ulead File Object

geliştirici Ulead
kategori Raster Image Files
biçim Binary

Nedir UFO dosya?

Raster görüntüsü, öncelikle Ulead PhotoImpact (şimdi Corel PhotoImpact) tarafından oluşturulmuş, ancak Ulead tarafından geliştirilen diğer fotoğraf ve video düzenleme uygulamaları tarafından da tanınmıştır; Photoshop ( .PSD ) belgesine benzer şekilde birden çok düzenleme katmanı içerebilir.

Daha fazla bilgi

UFO dosyaları Ulead Photo Explorer tarafından açılabilir, ancak çok katmanlı görüntüler düzgün görünmeyebilir.

NOT: Ulead Corel tarafından edinildi. PhotoImpact hala desteklenirken, Photo Explorer yazılımı artık desteklenmemektedir.

Açılan programlar UFO dosyalar
Windows
Corel PaintShop Pro
Corel PhotoImpact X3
Ulead Photo Explorer
Binary Soft UniView

Dosya tipi2Unified Font Object File

geliştirici Tal Leming, Justin van Rossum, and Erik van Blokla
kategori Font Files
biçim XML

.UFO seçenek numarası 2

UFO dosyası, Birleştirilmiş Yazı Tipi Nesnesi (UFO) biçiminde kaydedilmiş bir dosyadır. Biçim sürümü, oluşturan, glif katmanları, karakter aralığı bilgileri, görüntüler ve meta verileri içeren bir font hakkında veriler içerir.

Daha fazla bilgi

Glyphs 2.4'te açılan UFO dosyası

Glyphs veya RoboFont için font düzenleyicileri kullanarak fontu saklamak için UFO dosyaları oluşturabilirsiniz Mac os işletim sistemi. MacOS'ta Glyphs ve RoboFont veya Windows, MacOS ve Linux için kullanılabilen FontForge kullanarak UFO dosyalarını da açabilir ve düzenleyebilirsiniz.

UFO dosyaları aslında fontu içeren sayısız dosyayı depolayan arşivlerdir. veri. Bir UFO dosyasında bulunabilecek dosyalar arasında .PLIST , .GLIF , .FEA ve .PNG dosyaları bulunur.

UFO biçiminin ilk sürümü 2004'te yayınlandı, ancak nadiren artık kullanılan. İkinci versiyon 2009 yılında yayınlandı ve kullanılan en yaygın versiyondur. Üçüncü versiyon 2012'de yayınlandı, ancak ikinci versiyon kadar yaygın olarak kabul edilmedi. Bu format Tal Leming, Justin van Rossum ve Erik van Blokland tarafından geliştirilmiştir ve korunmaktadır.

Açılan programlar UFO dosyalar
Windows
FontForge
Linux
FontForge
Macintosh
FontForge
Glyphs
RoboFont

UFO Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .ufo uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Unified Font Object File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.