Ana sayfa : Dosya uzantıları : .glif Dosya

.glif Dosya uzantısı

Dosya tipiGlyph Interchange Format File

geliştirici N/A
kategori Font Files
biçim XML

.GLIF seçenek numarası

Bir GLIF dosyası, yazı tipi sembollerini tanımlamak için kullanılan Glyph Değişim Biçimi'nde (GLIF) kaydedilen bir dosyadır. Adı, biçim sürümünü, glif genişliğini ve X & Sembolün ana hatlarını tanımlayan Y noktası koordinatları. GLIF dosyaları XML biçiminde kaydedilir.

Daha fazla bilgi

GLIF dosyaları, UFO yazı tipinde her glif hakkında bilgi depolamak için yaygın olarak .UFO dosyalarında bulunur. Dosyalar, UFO dosyasındaki "glyphs" klasörünün içinde bulunur. GLIF dosyaları genellikle UFO dosyalarından kaldırılmaz ve bir program FontForge, RoboFont veya Glyphs gibi UFO dosyasını açtığında erişilir. Ancak, GLIF dosyaları bir XML biçiminde kaydedildiğinden, düz bir metin düzenleyici tarafından açılabilir.

Açılan programlar GLIF dosyalar
Macintosh
Glyphs
RoboFont

GLIF Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .glif uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Glyph Interchange Format File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.