Ana sayfa : Dosya uzantıları : .ta8 Dosya

.ta8 Dosya uzantısı

Dosya tipiTaxAct 2018 Tax Return File

geliştirici TaxAct
kategori Data Files
biçim N/A

.TA8 seçenek numarası

TA8 dosyası, vergi hazırlamak için kullanılan bir Windows programı olan TaxAct 2018 ile oluşturulan bir vergi beyannamesidir. Belirli bir eyalet ve federal IRS vergi formları için vergi formlarını içeren 2018 vergi yılı için vergi bilgilerini içerir. TA8 dosyaları ayrıca kullanıcının adı, doğum tarihi, medeni durumu, mesleği, bağımlıları ve sosyal güvenlik numarası gibi temel kişisel bilgileri de saklar.

Daha fazla bilgi

Bir önceki yıla ait yıllık vergi beyannamesi verildiğinden, TA8 dosyası genellikle 2019'da Ocak'ın başından 15 Nisan'a kadar oluşturulur. TA8 dosyası genellikle TaxAct'in masaüstü sürümü tarafından oluşturulur, ancak ayrıca TaxAct Online'dan dışa aktarılır.

TaxAct masaüstü kullanıcıları (Free Federal, Basic, Plus ve Premium) tarafından hazırlanan TA8 dosyaları "Belgelerim" klasörünüzdeki "TaxAct2018" klasöründe bulunur. Bir vergi beyannamesi doldurduktan sonra, vergi formlarında yazdırabilir veya postayla gönderebilir veya elektronik olarak dosyalayabilirsiniz.

Vergi beyannamenizin bozulması veya kaybolması durumunda vergi beyannamenizin bir yedeğini alabilirsiniz. Bunu yapmak için, Dosya → Yedekle ... 'yi seçin ve dosyanızı adlandırın. Bir yedek vergi beyannamesi yaratılır ve .BA8 dosyası olarak kaydedilir. Yedeklemenizi oluşturmadan önce vergi beyannamenizi kaydetmeniz gerektiğine dikkat etmeniz önemlidir.

NOT: TA8 dosyası, TaxAct'ın 2017 sürümü tarafından oluşturulan 2017 vergi beyannameleri için kullanılan .TA7 dosyasını değiştirdi .

Açılan programlar TA8 dosyalar
Windows
TaxAct
WEB
TaxAct Online 2018

TA8 Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .ta8 uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

TaxAct 2018 Tax Return File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.