Ana sayfa : Dosya uzantıları : .rst Dosya

.rst Dosya uzantısı

Dosya tipi1reStructuredText File

geliştirici N/A
kategori Text Files
biçim Text

Nedir RST dosya?

reStructuredText işaretleme dilinde yazılmış kodu içeren metin dosyası; Metin belgelerine temel stiller ve biçimlendirme uygulayabilir; çevrimiçi program dokümantasyonu (öncelikle Python için) ve bağımsız belgeler ve basit Web sayfaları oluşturmak için kullanılır.

Açılan programlar RST dosyalar
Windows
gVim
Linux
Vim
RSTTool
Macintosh
MacroMates TextMate
Apple TextEdit

Dosya tipi2IDRISI Raster Image

geliştirici Clark Labs
kategori GIS Files
biçim Binary

.RST seçenek numarası 2

GIS görüntüleme uygulaması olan IDRISI Taiga tarafından oluşturulan CBS görüntüsü; uzaktan algılama teknikleriyle hava fotoğrafında yakalanan coğrafi araziyi temsil eden raster bir görüntü saklar; Mekansal verilerin analizi ve görselleştirilmesinde kullanılır.

Daha fazla bilgi

RST dosyaları, görüntünün içeriğini açıklayan eşlik eden .RDC dosyası ile kaydedilir. Ayrıca .SMP renk tablosu dosyası ve .REF coğrafi referans dosyası içerebilir.

Eskiden ".img" uzantısını kullanan IDRISI raster görüntüleri. Ancak, Clark Labs, uzantıyı, dosya türünün ".img" uzantısını kullanan diğer dosya türleriyle karıştırılmaması için değiştirdi.

NOT: Clark Labs, IDRISI'yi TerrSet olarak yeniden adlandırdı.

Açılan programlar RST dosyalar
Windows
ESRI ArcGIS for Desktop
Golden Software Voxler
GDAL
PCI Geomatics Geomatica
ERDAS IMAGINE
Clark Labs TerrSet
Clark Labs Land Change Modeler
Linux
GDAL
Macintosh
GDAL

RST Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .rst uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

IDRISI Raster Image Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.