Ana sayfa : Dosya uzantıları : .rss Dosya

.rss Dosya uzantısı

Dosya tipi1Rich Site Summary

geliştirici N/A
kategori Web Files
biçim XML

Nedir RSS dosya?

RSS dosyası, XML tabanlı bir sendikasyon biçiminde kaydedilmiş Zengin Site Özeti dosyasıdır. Haber başlıkları ve diğer web içeriğinin yanı sıra yazarın adı ve yayınlanma tarihi gibi meta verileri içerir. RSS dosyaları, çoğu web sitesi tarafından genellikle RSS yoluyla güncellenen bilgilerin etkin, salt metin biçiminde dağıtılması için kullanılır.

Daha fazla bilgi

Kullanıcılar zamanında, en yeni haberleri ve blog girişlerini almak için RSS yayınlarına abone olabilirler. ".Rss" ile biten web adresleri, RSS'yi destekleyen web tarayıcılarında bir RSS yayını olarak açılır.

Açılan programlar RSS dosyalar
Windows
Mozilla Firefox
FeedDemon
RssReader
Linux
Mozilla Firefox
BottomFeeder
Macintosh
Mozilla Firefox
NewsGator NetNewsWire
Utsire Shrook
Cynical Peak Cyndicate

Dosya tipi2Symbian Application Resource File

geliştirici Nokia
kategori Developer Files
biçim Text

.RSS seçenek numarası 2

Mobil cihazlar ve akıllı telefonlar için tasarlanmış açık kaynaklı bir işletim sistemi olan Symbian OS kullanılarak geliştirilen programlar tarafından kullanılan kaynak dosya; Statik dizeler, menüler, düğmeler ve listeler gibi uygulama kullanıcı arayüzü tarafından kullanılan önceden derlenmiş kaynakları içerir.

Daha fazla bilgi

RSS dosyaları, uygulama dağıtıldığında .RSC ikili dosyalarına derlenir. Ayrıca, RSC kaynak dosyasıyla birlikte kullanılan son .APP uygulama dosyasını derlemek için de kullanılırlar.

Açılan programlar RSS dosyalar
Windows
Nokia Carbide.c++
Nokia Symbian rcomp

Dosya tipi3RAM Structural System Model File

geliştirici Bentley Systems
kategori Compressed Files
biçim Zip

.RSS seçenek numarası 3

Bir RSS dosyası, çelik ve beton yapılar tasarlamak, analiz etmek ve taslak oluşturmak için kullanılan bir bina paketi olan RAM Yapısal Sistem tarafından kullanılan model dosyasıdır. B3D, UID ve RAM dosyalarını içeren bir bina modelinin çeşitli bileşen dosyalarını içerir. RSS dosyaları Zip sıkıştırması ile sıkıştırılmıştır.

Daha fazla bilgi

RSS dosyası, RAM Structural System ile ilişkili birincil dosya türlerinden biridir. RSS dosyasına dahil edilen bileşen dosyaları bina modelini oluşturur. Dosyalardan herhangi biri eksikse, RSS modeli doğru açılmayacaktır. RSS uzantısını .ZIP olarak yeniden adlandırabilir ve içeriği bir Zip yardımcı programıyla çıkarabilirsiniz. Bileşen dosyalarının her biri RSS dosyasıyla aynı adı taşır.

NOT: RAM Yapısal Sistemi, RAM Çelik, RAM Çerçeve, RAM Temel ve RAM Beton içeren dört tasarım modülünden oluşur.

Açılan programlar RSS dosyalar

RSS Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .rss uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

RAM Structural System Model File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.