Ana sayfa : Dosya uzantıları : .qcow2 Dosya

.qcow2 Dosya uzantısı

Dosya tipiQEMU Copy On Write Version 2 Disk Image

geliştirici N/A
kategori Disk Image Files
biçim Binary

.QCOW2 seçenek numarası

QEMU sanallaştırma yazılımı tarafından kullanılan bir format olan QEMU Yazma Yazma (QCOW2) formatının ikinci sürümünde kaydedilen disk görüntüsü dosyası; sanal makinenin sabit sürücü içeriğini saklar; QCOW formatında kaydedilen .QCOW uzantısına benzer; sanal makinenin birden çok anlık görüntüsünü depolamak için farklı bir strateji sunar.

Daha fazla bilgi

QEMU’nun disk ayırma stratejisi, daha küçük dosya boyutlarına olanak tanıyor çünkü disk alanına ihtiyaç duyulana kadar depolama alanını geciktiriyor. Bu, sabit miktarda alan tahsis eden diğer politikalardan farklıdır; bu durumda boş alanın bir kısmı kullanılmayabilir.

NOT: QCOW2 formatı QCOW formatını ve ardından QCOW uzantısını değiştirdi. Ancak, QEMU hala orijinal QCOW formatında kaydedilen disk görüntü dosyalarıyla uyumludur.

Açılan programlar QCOW2 dosyalar
Linux
QEMU

QCOW2 Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .qcow2 uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

QEMU Copy On Write Version 2 Disk Image Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.