Ana sayfa : Dosya uzantıları : .ogg Dosya

.ogg Dosya uzantısı

Dosya tipi1Ogg Vorbis Audio File

geliştirici Xiph.Org
kategori Audio Files
biçim Binary

Nedir OGG dosya?

Bir OGG dosyası, ücretsiz, patentsiz Ogg Vorbis ses sıkıştırması kullanan sıkıştırılmış bir ses dosyasıdır. .MP3 dosyasına benzer, ancak eşit büyüklükte bir MP3 dosyasından daha iyi ses çıkarır ve sanatçı bilgileri ve parça verileri gibi şarkı meta verilerini içerebilir. OGG dosyaları birçok yazılım müzik çalar ve bazı taşınabilir müzik çalarlar tarafından desteklenir.

Daha fazla bilgi

Ogg formatı, ses verilerini depolamak için kullanılan bir kaptır. "Vorbis" terimi, Ogg'in geliştiricileri Xiph.Org tarafından sağlanan özel bir kodlama şemasını belirtir. OGG dosyaları ayrıca FLAC ve Speex dahil olmak üzere diğer ses sıkıştırma türlerini içerebilir. Ancak, bu dosyalar daha sonra farklı bir sıkıştırma şeması kullandıkları için resmen "Vorbis" dosyaları olarak adlandırılamazlar.

Açılan programlar OGG dosyalar
Windows
Adobe Audition
Foobar2000
Microsoft Windows Media Player
Roxio Creator
Mozilla Firefox
Google Chrome
Google Drive
Nero
Gretech GOM Player
VideoLAN VLC media player
MPlayer
Apple QuickTime Player
FMJ-Software Awave Studio
Nullsoft Winamp
NCH Switch
Linux
Mozilla Firefox
Google Chrome
Google Drive
VideoLAN VLC media player
MPlayer
PCF Miro
SoX
Clementine
Audacity
Snap!
Synfig Studio
Totem
Myriad Melody Assistant
Myriad Harmony Assistant
Zinf
Android
Google Chrome
RealNetworks RealPlayer Cloud
antvplayer Media Converter
Videolabs VLC for Android
Macintosh
Adobe Audition
Mozilla Firefox
Google Chrome
Google Drive
VideoLAN VLC media player
MPlayer
Eltima Elmedia Player
Apple QuickTime Player
Nullsoft Winamp
NCH Switch
Roxio Popcorn
Roxio Toast
SoX
Xilisoft Video Converter Ultimate
RealNetworks RealPlayer Cloud
iOS
Google Chrome
VideoLAN VLC for iOS
RealNetworks RealPlayer Cloud
olimsoft OPlayer

Dosya tipi2Origin Graph File

geliştirici OriginLab
kategori Data Files
biçim N/A

.OGG seçenek numarası 2

Bir OGG dosyası, Origin tarafından oluşturulan, çeşitli bilim adamları ve mühendisler tarafından kullanılan bir veri analizi ve grafik uygulaması olan bir grafik içerir. Sütun, çubuk, pasta, çizgi, sembol, şelale, 3B, kutup veya istatistiksel grafik gibi içe aktarılan verilerden oluşturulan bir grafiği saklar. OGG dosyaları ayrıca başlık ve renkler gibi grafikle ilgili meta veriler depolar.

Daha fazla bilgi

OGG dosyalarını Origin ve Origin Viewer ile açabilirsiniz. Menşei yalnızca Windows için geçerlidir ve OGG dosyalarını oluşturmak, açmak ve düzenlemek için kullanılan ana programdır. Origin'de açıldığında, grafik açık bir projede bir pencere olarak görünür ( .OPJ veya .OPJU dosyası). Origin Viewer, Origin'e ücretsiz bir alternatif olduğundan ve Windows ve macOS'ta kullanılabildiğinden de yaygın olarak kullanılır.

Bir OGG dosyasını Origin'de açmak için, Dosya → Aç ... 'ı seçin, "Origin'i seçin Window .ogg "dosya türünü seçin, OGW dosya konumuna gidin ve Aç'ı tıklayın.

Oluşturduğunuz diğer grafiklerle kullanılacak ayarları korumak için Origin grafiklerini şablon olarak kaydedebilirsiniz. Bunu yapmak için, Dosya → Şablonu Farklı Kaydet ... seçeneğini belirleyin ve Origin, şablonu saklamak için .OTP dosyası oluşturur.

NOT: Origin 2018'in yayımlanması, çalışma kitaplarını kaydetmek için güncellenmiş bir unicode formatı içeriyordu ( Eski, unicode olmayan OGG dosya formatına göre performans avantajları sunan .OGGU ).

Açılan programlar OGG dosyalar

OGG Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .ogg uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Origin Graph File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.