Ana sayfa : Dosya uzantıları : .inx Dosya

.inx Dosya uzantısı

Dosya tipi1Adobe InDesign Interchange File

geliştirici Adobe Systems
kategori Page Layout Files
biçim XML

Nedir INX dosya?

Bir INX dosyası, Adobe InDesign tarafından XML biçiminde dışa aktarılan bir belgedir. Sayfalar, sayfa içeriği, metin çerçeveleri, renkler, kenar boşlukları, kılavuzlar vb. Dahil olmak üzere InDesign ( .INDD ) dosyasını tamamen açıklayan bilgiler içerir.

Daha fazla bilgi

INX biçiminde dışa aktarılan InDesign CS2 dosyaları InDesign CS tarafından açılabilir. Tüm sayfa içeriği ve biçimlendirme, yalnızca InDesign CS2'de bulunan özellikler dışında InDesign CS tarafından tanınır. Bu özelliklerden bazıları dipnotlar, SING glifetleri, izlenen değişiklikler, bağlantılı nesneler, katmanlarla birlikte içe aktarılmış PSD dosyaları ve nesne stilleridir.

InDesign belgesini INX biçiminde dışa aktarmak için, önce Dosya → Dışa Aktar'ı seçin. Ardından, Formatlar menüsünden (Mac) veya Dosya Türü menüsünden (Windows) InDesign Interchange'i seçin ve Kaydet'i tıklayın.

Açılan programlar INX dosyalar
Windows
Adobe InDesign
Macintosh
Adobe InDesign

Dosya tipi2Inkscape Extension Descriptor File

geliştirici The Inkscape Team
kategori Plugin Files
biçim XML

.INX seçenek numarası 2

Açık kaynak kodlu bir vektör grafik editörü olan Inkscape tarafından kullanılan eklenti (veya eklenti) tanımlayıcısı; isim ve program içi menü konumu dahil, uzantı hakkında bilgi içerir; ayrıca kod türü, yorumlayıcı, konum ve değişken değişkenleri dahil olmak üzere uzantı için bir komut dosyası belirtir.

Daha fazla bilgi

INX dosyaları, Inkscape'e dosya içe aktarıcıları ve grafik filtreleri gibi özellikler eklemek için kullanılır. INX dosyaları bir XML biçiminde saklanır ve bir Inkscape kurulumunun \ extensions \ dizininde bulunur.

Açılan programlar INX dosyalar
Windows
Inkscape
Linux
Inkscape
Macintosh
Inkscape

Dosya tipi3Compiled Script

geliştirici Flexera Software
kategori Data Files
biçim Binary

.INX seçenek numarası 3

Bir InstallShield yazılımı yükleyici için yükleme talimatlarını içerir; Kurulum programı tarafından başvurulan ve manuel olarak açılması amaçlanmadı.

Daha fazla bilgi

Eskiden Acresso Yazılımı olan Flexera Yazılımı, 2008 yılında InstallShield'i satın aldı.

Açılan programlar INX dosyalar
Windows
Flexera InstallShield

INX Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .inx uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Compiled Script Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.