Ana sayfa : Dosya uzantıları : .caf Dosya

.caf Dosya uzantısı

Dosya tipi1Core Audio File

geliştirici Apple
kategori Audio Files
biçim Binary

Nedir CAF dosya?

Apple'ın Core Audio teknolojisine dayalı dijital ses formatı; ses verisinin yanı sıra metin ek açıklamalarını, işaretleyicileri, kanal düzenlerini ve diğer bilgileri depolar; .AIFF veya .WAVE dosyasına benzer, ancak 4GB boyut sınırına sahip değildir ve herhangi bir sayıda ses kanalını saklayabilir.

Daha fazla bilgi

CAF ses formatı, QuickTime Player 7 ve sonraki sürümleri de dahil olmak üzere Core Audio API'yi içeren Mac OS X uygulamaları tarafından desteklenir.

Açılan programlar CAF dosyalar
Windows
Apple QuickTime Player
FMJ-Software Awave Studio
ShedWorx Smart Converter
Audacity
GoldWave
Linux
Audacity
Macintosh
Apple Logic Pro
Apple Final Cut Pro
Apple QuickTime Player
NCH WavePad
Audacity
Apple GarageBand 10
Apple Final Cut Express

Dosya tipi2CryENGINE Character Animation File

geliştirici Crytek
kategori Developer Files
biçim Binary

.CAF seçenek numarası 2

PC ve konsol oyunları yapmak için kullanılan bir uygulama paketi olan CryENGINE SDK tarafından oluşturulan dosya; .CHR derleyici özelliği dosyası kullanarak .CBA karakter dosyasından derlenen karakter animasyonu verilerini içerir.

Daha fazla bilgi

CAF dosyaları, teslim edilen son oyunda kullanıma uygun olan veritabanı animasyonu ( .DBA ) dosyasını oluşturmadan önce ara derleme dosyaları olarak kullanılır.

Açılan programlar CAF dosyalar
Windows
Crytek CryENGINE SDK

Dosya tipi3Class Action Gradebook File

geliştirici CalEd Software
kategori Data Files
biçim Binary

.CAF seçenek numarası 3

Sınıf bilgilerini düzenlemek için kullanılan bir program olan Class Action Gradebook tarafından oluşturulan Not Defteri dosyası; Öğrenci bilgileri, oturma düzenleri, ev ödevleri, verilen notlar ve diğer sınıf verilerini içerebilir.

Daha fazla bilgi

CAF dosyaları not defteri verilerini yönetmek ve raporları yazdırmak için kullanılır. Öğretmenler sınıf notları, bireysel öğrenci raporları, ebeveyn mektupları ve sınıf ve ödev grafikleri gibi raporlar oluşturabilir. Her rapor özelleştirilebilir.

NOT: CAF dosyaları, Sınıf Eylem Not Defteri'nin Orta ve Üniversite sürümleri tarafından oluşturulur.

Açılan programlar CAF dosyalar

Dosya tipi4Cal3D Binary Animation File

geliştirici Cal3D
kategori 3D Image Files
biçim Binary

.CAF seçenek numarası 4

Karakter modelleme ve animasyon için kullanılan ücretsiz bir araç olan Cal3D tarafından kullanılan üç boyutlu animasyon dosyası; Modelin iskeleti için hareket ayarlarını içerir; Modelin zaman içindeki kemikleri için dönüşleri ve hareketleri belirtir.

Daha fazla bilgi

CAF dosyaları karakterlere gerçekçi insan hareketleri vermek için kullanılır. Yürüme, koşma veya diğer çeşitli hareketler için animasyonlar belirleyebilirler.

NOT: Cal3D animasyon dosyaları, .XAF dosyaları kullanılarak bir XML formatında da ifade edilebilir.

Açılan programlar CAF dosyalar

CAF Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .caf uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Cal3D Binary Animation File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.