Ana sayfa : Dosya uzantıları : .dba Dosya

.dba Dosya uzantısı

Dosya tipi1CryENGINE Animation Database File

geliştirici Crytek
kategori Developer Files
biçim Binary

Nedir DBA dosya?

PC ve konsol oyunları yapmak için kullanılan bir dizi oyun geliştirici programı olan CryENGINE SDK tarafından oluşturulan dosya; 3D karakter animasyonu verilerini, son inşa edilmiş oyunla kullanım için uygun, oldukça optimize edilmiş ve sıkıştırılmış bir formatta kaydeder.

Daha fazla bilgi

DBA dosyaları, derleyici ayarlarının yanı sıra kullanılacak karakter ( .CBA ) dosyalarını belirten .CHR settings dosyası kullanılarak derlendi.

Açılan programlar DBA dosyalar
Windows
Crytek CryENGINE SDK

Dosya tipi2DarkBASIC Source Code File

geliştirici The Game Creators
kategori Developer Files
biçim Text

.DBA seçenek numarası 2

3D Windows bilgisayar oyunları geliştirmek için The Game Creators tarafından sağlanan bir programlama dili olan DarkBASIC ile yazılmış dosya; kaynak kodu içerir ve BASIC diline dayalı sözdizimi kullanır; DarkBASIC IDE'leri kullanarak derlenebilir ve çalıştırılabilir.

Daha fazla bilgi

DBA dosyaları tüm oyun veya oyunun bir parçası olabilir. Bir DarkBASIC projesi ( .DBPRO dosyası) içerisinde referans alırlar ve sonuçta .EXE çalıştırılabilir olarak diğer DBA dosyaları ve oyun varlıklarıyla derlenirler.

DarkBASIC, birinci şahıs nişancıları geliştirmek için kullanılabilir. bulmaca oyunları, sanal dünyalar, dövüş oyunları ve daha fazlası. Oyunlar, 3D ortamlar oluşturmak için Microsoft DirectX teknolojisini kullanabilir.

Açılan programlar DBA dosyalar
Windows
Microsoft Notepad
The Game Creators DarkBASIC

Dosya tipi3Palm Datebook Backup File

geliştirici Palm
kategori Backup Files
biçim Binary

.DBA seçenek numarası 3

Palm mobil cihazlar için oluşturulan yedekleme dosyası; zamanlanmış etkinlikleri ve bunlarla ilişkili notları ve bilgileri içeren "veri rehberi" olarak bilinen takvim verilerinin bir yedeğini içerir; Palm cihazları ile masaüstü takvimi ve e-posta programları arasında veri senkronize etmek için kullanılabilir.

Daha fazla bilgi

DBA dosyaları .CSV gibi daha fazla taşınabilir biçime dönüştürülebilir ve Microsoft Outlook gibi genel e-posta uygulamalarına aktarılabilir.

Açılan programlar DBA dosyalar

DBA Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .dba uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Palm Datebook Backup File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.