Ana sayfa : Dosya uzantıları : .adf Dosya

.adf Dosya uzantısı

Dosya tipi1ACT! Data File

geliştirici The Sage Group
kategori Database Files
biçim Binary

Nedir ADF dosya?

Bir ADF dosyası, ACT !, müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) uygulaması tarafından oluşturulan bir veritabanı dosyasıdır. Adlar, e-posta adresleri, işletme bilgileri ve ilişki geçmişi gibi müşteri iletişim bilgilerini içerir. ADF dosyaları, müşteri ilişkileri bilgileri için yapılandırılmış bir biçimde kullanılır.

Daha fazla bilgi

ADF dosyaları, gezinmek, yedekleme ve geri yükleme için gerekli meta verileri içeren .ALF arama dosyasıyla kaydedilir! veri tabanı. ADF dosyaları da ACT! İçerisinde arşivlenebilir. .BAK uzantısını kullanan veritabanı yedekleri. ADF dosyaları Microsoft SQL Server biçimlendirmesini kullanır ve .MDF dosyalarına benzer.

NOT: Sage ACT! Swiftpage Yasası oldu! 2013’te.

Açılan programlar ADF dosyalar
Windows
Swiftpage Act!

Dosya tipi2ESRI ArcInfo Binary Grid Format

geliştirici ESRI
kategori GIS Files
biçim Binary

.ADF seçenek numarası 2

ArcGIS, ArcView ve ArcInfo Workstation gibi ESRI ürünleri tarafından kullanılan dahili raster veri formatı; uzamsal verileri bir ikili ızgara olarak depolar (hücre sıraları ve sütunları) ve birlikte toplam ızgarayı içeren birkaç ADF dosyasından biridir; coğrafi veya haritalar ve harita özellikleri gibi diğer uzamsal nesneleri temsil etmek için kullanılır.

Daha fazla bilgi

Bir ArcInfo ikili ızgarası, bir katman yığını oluşturan birden çok raster katmanı içerebilir. Bu, yüzeylerdeki farklı görünümleri kaplamak ve uzamsal veriler üzerinde istatistiksel analiz yapmak için kullanılabilir.

ADF dosyaları, tarama kümesi veya gerçek tarama verileri hakkındaki meta verileri depolayabilir. Bir ikili ızgara oluşturduğunuzda, dblbnd.adf, hdr.adf, sta.adf, vat.adf ve w001001x.adf adlı dosyalar raster ızgarası hakkında meta veri sağlarken, w001001.adf dosyası gerçek raster verilerini içerir. Bu dosyalar genellikle kendi klasörlerine ayrılır, böylece tüm bir ızgara kapsamı kümesi olarak kolayca yönetilebilirler.

Açılan programlar ADF dosyalar
Windows
ESRI ArcGIS for Desktop
Golden Software Surfer
GDAL
TatukGIS Editor
TatukGIS Viewer
Linux
GDAL
Macintosh
GDAL

Dosya tipi3Amiga Disk File

geliştirici N/A
kategori Disk Image Files
biçim Binary

.ADF seçenek numarası 3

ADF dosyası, Amiga sisteminde oluşturulan bir disk görüntüsüdür. Amiga formatlı bir diskin tam kopyasını sabit genişlikte AmigaDOS veri izlerinde saklar. ADF dosyaları, bir Amiga öykünme programı kullanılarak fiziksel bir disk olarak monte edilebilir.

Daha fazla bilgi

ADF dosyaları, WinUAE, WinFellow ve Cloanto Amiga Forever gibi diğer bazı programlar kullanılarak açılan ADF Opus ane kullanılarak bir Windows PC'de oluşturulabilir.

unADF aracını bir terminalde aşağıdaki komutu yazarak bir Linux Debian işletim sistemine (OS) yükleyebilirsiniz:

#sudo apt-get install unadf

Açılan programlar ADF dosyalar
Windows
Cloanto Amiga Forever
WinUAE
WinFellow
ADF Opus
Linux
Cloanto Amiga Forever
E-UAE
unADF
Macintosh
The Unarchiver
Cloanto Amiga Forever
Incredible Bee Archiver
E-UAE
MaxUAE

Dosya tipi4ARIS Express Document

geliştirici Software AG
kategori Page Layout Files
biçim N/A

.ADF seçenek numarası 4

Bir ADF dosyası, iş süreci analizi ve yönetimini modellemek için kullanılan ücretsiz bir program olan Software AG ARIS Express tarafından oluşturulan bir belgedir. İşle ilgili bir süreci modellemek ve düzenlemek için kullanılan sembollerden oluşan bir şema içerir.

Daha fazla bilgi

Software AG’de açılmış ADF dosyası AG ARIS Express 2.4

ADF dosyaları, kuruluş gibi çeşitli model türlerini depolamak için kullanılabilir grafikler, veri modelleri, beyaz tahtalar, sistem manzaraları, işlem manzaraları, iş süreçleri ve BT altyapıları. Diyagramı en iyi şekilde düzenlemek için çeşitli semboller arasından seçim yapabilirsiniz. Eklenebilecek sembollerden bazıları; olaylar, görevler, alt işlemler, veri nesneleri, mesajlar, metin ek açıklamaları, bağlantılar ve ağ geçitleridir.

ADF dosyası özel bir biçimde kaydedilir ve birincil dosya türüdür. ARIS Express'te diyagramları dışa aktarmak için kullanılır. Ancak, program ayrıca .JPEG , .PNG , .PDF ve .EMF dahil olmak üzere diyagramları da dışa aktarabilir. Bir ADF dosyasını bu formatlardan birine vermek için, Dosya → Dışa aktar'ı seçin ve formatı seçin.

Bir ADF dosyası oluşturmak için, Dosya → Yeni ... seçeneğini seçin, model türünü seçin, ardından Dosya → Kaydet.

Bir ADF dosyasını açmak için, Dosya → Aç ... 'ı seçin ve ADF dosyasının bulunduğu yere gidin. Yeni açılan bir modeli açmak için Dosya → Model geçmişi'ni de seçebilirsiniz.

Açılan programlar ADF dosyalar

ADF Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .adf uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

ARIS Express Document Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.