PS Vita’da Uzaktan Oynatma (PS3’ünüzü Kontrol Edin)

PS Vita'nın PSP'den devraldığı bir özellik Uzaktan Oynatma'dır. Remote Play'in yaptığı şey, bir Wi-Fi bağlantısı kullanarak PlayStation 3'ünüzün içeriğine elde taşınır cihazınızdan erişmenize izin vermektir. PSP'de Uzaktan Oynatma hiçbir zaman gerçekten önemli bir şey olmadı, çünkü kısmen düşük özellikler ve ikinci analog çubuğun olmaması, onu kullanabileceğiniz sınırlı sayıda şey olduğu anlamına geliyordu. PS Vita sisteminin daha iyi özellikleri ve ikinci analog çubuğu, onu en azından biraz daha kullanışlı hale getirmelidir.

PS Vita – PS3 Eşleştirme

Uzaktan Oynatma özelliğini etkinleştirmek için yapmanız gereken ilk şey, cihazlarınızı eşleştirmektir. PS Vita ve PS3 birbirine oldukça yakın olduğu sürece yapmak oldukça kolaydır:

  1. PS3'te seçin Ayarlar > Uzaktan Oynatma Ayarları > Cihazı Kaydet > PS Vita Sistemi.
  2. PS Vita'da seçin Uzaktan Oynat > Başlama > Sonraki.
  3. PS3'te görüntülenen numarayı PS Vita'da girin ve ardından Şimdi Kayıt Olun.
  4. seçmek OK başarı mesajınızı aldıktan sonra PS3'te.

Uzaktan Oynatma ile Yapabilecekleriniz ve Yapamayacaklarınız

PS3'ünüzün yapabildiği her şeyi uzaktan PS Vita'nızda yapabilseydiniz gerçekten harika olurdu, ancak yapamazsınız. Kısıtlamalardan bazıları mantıklıyken diğerleri biraz saçma. PS3'ünüzün Ayarlar, Fotoğraf, Müzik, Video, Oyun, Ağ, PlayStation Network ve Arkadaşlar menülerinden ulaşabilirsiniz.

Yapamayacağınız şey, bu menülerdeki her bir özelliği kullanmaktır. Ayarlar, Fotoğraf, Oyun ve PSN menüleri yalnızca bazı özelliklere erişmenize izin verir. Ek olarak, tüm PS3 oyunlarınızı oynayamayacaksınız. PS3 oyunlarını oynamak için Uzaktan Oynatma özelliğini kullanma yeteneği oyuna dahil edilmelidir, bu nedenle gelecekteki oyunlarda bunun olup olmayacağı muhtemelen insanların bu özelliği ne kadar kullandığına bağlı olacaktır.

PS3'ünüzdeki tüm videolar, Uzaktan Oynatma aracılığıyla PS Vita'nızda izlenemeyecektir. Blu-Ray veya DVD herhangi bir diski izleyemeyeceksiniz ve telif hakkı korumalı dosyalar da sınırsız olacaktır.

Uzaktan Oynatma kontrollerinin çoğu, PS3'ün menülerinde gezinmek için PS Vita'daki eşdeğer düğmeleri kullanmak kadar basittir. PS3'ün PS düğmesi ve görüntü kalitesinin veya ekran modlarının değiştirilmesi gibi birkaç istisna, PS Vita ekranına dokunmayı ve gerçekleştirmek istediğiniz işlemi seçmeyi gerektirir.

Bağlanmanın Üç Yolu

Cihazlarınızı eşleştirdikten sonra Uzaktan Oynatma'yı kullanmak için tek ihtiyacınız olan Wi-Fi'dir. Yerleşik Wi-Fi ağ özelliğine sahip bir PS3'ünüz varsa (daha yeni modeller, başka bir deyişle), yalnızca Uzaktan Oynat sonra Başlama PS Vita'da ve , Daha sonra Uzaktan Oynat PS3'te. Son olarak, seçin Özel Ağ üzerinden bağlanın PS Vita'da ve iki makine bir bağlantı kuracak. Bu yöntemin avantajı, oynamak için PS3 ve PS Vita dışında hiçbir şeye ihtiyacınız olmamasıdır. Dezavantajı, PS Vita'yı PS3'ün Wi-Fi menzilinde tutmanız gerektiğidir.

PS3'ünüzün yerleşik Wi-Fi ağı özellikleri yoksa, ev Wi-Fi ağınızı kullanarak bağlanabilirsiniz. Tüm PS3'ler ve tüm PS Vitas'lar kablosuz bir ev ağına bağlanacak şekilde donatılmıştır. Cihazları bağlamak için yukarıdaki PS3'ün yerleşik ağını kullanmakla aynı adımları izleyin.

Son olarak, PS3'ünüzün içeriğine dışarıdayken erişebilmek istiyorsanız, bunu mevcut herhangi bir Wi-Fi aracılığıyla yapabilirsiniz. PS3'ünüzün internete bağlı olması gerekir, ancak kablolu veya kablosuz bir bağlantı olabilir (bu nedenle, hala her yerde kablo kullanıyorsanız, yukarıdaki ikisini kullanamasanız bile bu yöntemi kullanabilirsiniz). Bağlanmak, evdeymişsiniz gibi büyük ölçüde aynıdır. İnternet üzerinden bağlanın PS Vita'da. Bu şekilde bağlanmanın dezavantajları, tüm Wi-Fi ağlarının bunu yapmanıza izin vermemesidir ve uzaktan yapmanın bir yolu olmadığı için evinizden ayrılmadan önce PS3'ü Uzaktan Oynatma moduna almanız gerekir.

İşiniz bittiğinde, Uzaktan Oynatma'yı kapatmak, PS Vita'nızda başka bir uygulamaya geçmek kadar basittir. PS3'ünüze olan bağlantı 30 saniye sonra otomatik olarak kapanacaktır (ancak PS3 açık ve Uzaktan Oynatma modunda kalacaktır). PS3'ünüzü uzaktan da kapatmak istiyorsanız, önce Uzaktan Oynatma modundayken PS Vita ekranına dokunun ve Kapatma. PS3 kendi kendine kapanacak ve bağlantı kapanacaktır.

Yorum yapın