PDF Dosyalarını Tek Bir Belgede Birleştirme

Bilinmesi gereken

 • Acrobat DC'de şu adrese gidin: Araçlar > Dosyaları Birleştir> Dosyaları Ekle> Birleştir.
 • Mac'te, PDF dosyalarını birleştirmek için yerleşik Önizleme uygulamasını kullanabilirsiniz.
 • PDF Birleştirme gibi bir PDF birleştirme hizmetini, Combine PDF gibi web tabanlı ücretsiz bir aracı veya mobil cihazlarda bir uygulamayı da kullanabilirsiniz.

Bu makale, 2 veya daha fazla PDF dosyasını Mac'ler, PC'ler ve Android veya iPhone'da tek bir belgede birleştirebileceğiniz çeşitli yolları açıklar.

PDF Dosyalarını Adobe Acrobat DC ile Birleştirme

Adobe Acrobat Reader ücretsizdir. PDF dosyalarını görüntülemek ve yazdırmak için Acrobat Reader'ı kullanabilir, ek açıklamalar ekleyebilirsiniz. Bu dosyaları daha fazla işlemek veya birden çok PDF'yi tek bir PDF dosyasında birleştirmek için Acrobat DC'yi yükleyin. Acrobat DC, PDF dosyalarını birleştirmeyi kolaylaştırır.

Acrobat DC, uygulama sürümüne ve taahhüt süresine bağlı olarak değişen aylık veya yıllık abonelik ücreti ile kullanılabilir. Kısa vadeli bir ihtiyacınız varsa Adobe, işlevsellik açısından sınırlamalar içermeyen 7 günlük ücretsiz bir deneme sunar.

PDF dosyalarını Adobe Acrobat DC ile birleştirmek için şu adımları izleyin:

 1. Acrobat DC'yi açın ve Araçlar > Dosyaları Birleştir.

 2. seçmek Dosya Ekle istediğiniz kadar dosya eklemek için. Seçiniz Açık Dosyaları Ekle şu anda görüntülemekte olduğunuz belgeleri dahil etmek için.

 3. Tek tek sayfaların sıralaması da dahil olmak üzere, her birini istenen konuma sürükleyip bırakarak sıralamayı ayarlayın.

 4. seçmek Birleştirmek süreci tamamlamak için

PDF Dosyalarını Apple Önizleme ile Birleştirme

Mac'te, PDF dosyalarını birleştirmek için yerleşik Önizleme uygulamasını kullanarak üçüncü taraf yazılım veya çevrimiçi hizmet ihtiyacını (ve Önizleme macOS ile ücretsiz olduğu için maliyeti) ortadan kaldırın.

 1. Önizleme uygulamasında birleştirmek istediğiniz PDF dosyalarından birini açın.

 2. Git Bak menüsünü seçin ve Thumbnails, seçilmediyse, küçük resim önizlemesini etkinleştirmek için.

  Küçük Resimler görünümüne geçmek için seçenek+Komuta+2 klavyede.

 3. Açık PDF'de birden fazla sayfa varsa, sol panelde başka bir PDF dosyası eklemek istediğiniz yerde bir küçük resim seçin.

  Eklenen PDF sayfaları, seçilen sayfadan sonra görünür.

 4. seçmek Düzenleme > Ekle > Dosyadan Sayfa.

 5. İçinde Bulucu penceresinde, içe aktarmak istediğiniz ikinci PDF dosyasını bulun ve ardından seçin Açılış.

 6. İçe aktarmak istediğiniz her ek PDF dosyası için 4. ve 5. adımları tekrarlayın.

 7. Sayfaların sırasını değiştirmek için küçük resimleri sürükleyin.

 8. Birleşik PDF'den memnun olduğunuzda, fileto > İndirim.

PDF Dosyalarını PDF Birleştirme ile Birleştirme

Birkaç web sitesi PDF birleştirme hizmetleri sunar. Birçoğu reklam odaklı ve ücretsizdir. Bunlardan biri, bir web tarayıcısı kullanarak birden fazla dosya yüklemeyi mümkün kılan PDF Birleştirme'dir. Yüklenen dosyalar için 10 MB'lık bir sınır vardır.

PDF Birleştirme ayrıca, PDF'leri çevrimdışı olarak birleştiren uygun fiyatlı bir indirilebilir uygulama sunar. Yalnızca bir Windows sürümü mevcuttur.

 1. PDF Birleştirme web sitesine gidin.

 2. seçmek Dosya seçin.

 3. Birleştirmek istediğiniz ilk PDF'yi seçin ve ardından Açılış.

 4. seçmek Dosya seçin tekrar birleştirmek istediğiniz diğer dosyalar için. Yuvanız biterse, seçin Daha Fazla Dosya.

 5. seçmek gitmek seçilen dosyaları birleştirmek için.

  Dosyalar, her dosyayı seçtiğiniz ve karşıya yüklediğiniz sırayla birleştirilir.

 6. Son birleştirilmiş PDF'yi bilgisayarınıza indirin.

PDF Dosyalarını PDF Birleştirme ile Birleştirme

PDF'yi Birleştir, birden çok PDF belgesini tek bir PDF dosyasında birleştiren web tabanlı bir araçtır. Görüntüler dahil 20 adede kadar dosyayı ücretsiz olarak tek bir PDF dosyasında birleştirin. Yükledikten sonraki bir saat içinde tüm dosyaları sunucularından silmek için PDF taleplerini birleştirin.

 1. Git PDF'yi birleştir sekmesi seçilmemişse.

 2. PDF dosyalarını PDF Birleştirme web sayfasına sürükleyin. Veya dosyaları seçerek geleneksel tarzda yükleyin Dosyaları yükle.

 3. Kuyruktaki dosyaları sürükleyerek yüklenen dosyaların sırasını ayarlayın.

 4. seçmek Birleştirmek.

 5. Birleştirilmiş PDF dosyası, kombinepdf.pdf, bilgisayarınıza indirmeler.

Buluttan PDF Dosyalarını Birleştirme PDF ile Birleştirme

Smallpdf.com sitesinin bir parçası olan Merge PDF, yerel cihazınız, Dropbox ve Google Drive'daki dosyaları birleştiren ücretsiz bir tarayıcı tabanlı çözümdür. Dosyaları tek bir PDF dosyasında birleştirmeden önce, sayfaları istediğiniz gibi yeniden sıralamak veya silmek üzere dosyaları sürükleyip bırakmak için PDF'yi Birleştir'i kullanın.

Tüm yüklemeler ve indirmeler güvenli kabul edilir ve dosyalar bir saat içinde Smallpdf sunucularından kalıcı olarak silinir. Site ayrıca, görüntüleme ve düzenleme araçları ve dosya formatlarını dönüştürme yeteneği dahil olmak üzere PDF ile ilgili başka hizmetler de sunmaktadır.

 1. Ya birini seçin Google Drive'da or Dropbox'tan bir oturum açma penceresi açmak için.

 2. Bulut tabanlı dosyalarınızı görmek için bulut hizmeti için oturum açma kimlik bilgilerinizi girin.

 3. Yüklemek istediğiniz dosyaları seçin ve ardından Seçmek.

PDF Dosyalarını Mobil Cihazlarda Birleştirme

PDF dosyalarını bir akıllı telefon veya tablette birleştiren Android ve iOS uygulamaları vardır. Bu işlevselliği vaat eden birçok mobil uygulama ya beklenen sonuçları vermez ya da yeterince geliştirilmez, bu da sık sık çökmelere ve diğer güvenilmez davranışlara neden olur. Bu seçenekler en güvenilir olanlardır:

 • PDF Araçları: Bu sık güncellenen uygulama, bir Android cihazdan çok sayıda PDF dosyasını birleştirir ve başka kullanışlı özelliklere sahiptir. Temel işlevler ücretsiz olarak kullanılabilirken, uygulama içi satın alımlarla reklamsız bir deneyim yaşanabilir.
 • PDF Yardımcı Programı: Bu Android uygulamasının ücretsiz sürümündeki maksimum 2.5 MB dosya boyutu dahil bazı sınırlamalara rağmen, PDF Yardımcı Programı iki veya daha fazla PDF belgesini hızla birleştirir. Pro sürümü bu kısıtlamayı kaldırır ve tüm reklamları kaldırır.
 • PDF Dönüştürücü: Bu iOS uygulaması, PDF dosyalarını bir Apple iPhone veya iPad'de oldukça kolay bir şekilde birleştirir. Uygulama içi satın alımlar bazı boyut ve dosya numarası sınırlamalarını kaldırır.
 • PDF Uzmanı: Bu listedeki daha iyi bilinen ve kararlı iOS uygulamalarından biri. PDF dosyalarını iCloud kitaplığınızdan düzenli olarak birleştirirseniz, PDF Expert'in fiyat etiketi buna değer.

Yorum yapın