Mfc100u.dll Eksik veya Bulunamadı Hataları Nasıl Düzeltilir

Mfc100u.dll hataları, Microsoft tarafından sağlanan Visual C ++ çalışma zamanı kitaplığının önemli bir parçası olan mfc100u DLL dosyasının kaldırılmasına veya bozulmasına yol açan durumlardan kaynaklanır.

Bazı durumlarda, mfc100u.dll hataları bir kayıt defteri sorununu, bir virüs veya kötü amaçlı yazılım sorununu veya hatta bir donanım arızasını gösterebilir, ancak bu olasılıklar pek olası değildir.

Mfc100.dll eksik veya bulunamadı hataları ile karıştırmamaya dikkat edin.

Mfc100u.dll hata mesajı, dosyayı Microsoft'un herhangi bir işletim sisteminde kullanan herhangi bir program veya sistem için geçerli olabilir. Buna Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP ve Windows 2000 dahildir.

Mfc100u.dll Hataları

Bilgisayarınızda mfc100u.dll hatalarının görünmesinin birkaç farklı yolu vardır. Burada, mfc100u.dll hatalarını görebileceğiniz daha yaygın yollardan bazıları verilmiştir:

 • Mfc100u.dll Bulunamadı
 • Mfc100u.dll bulunamadığı için bu uygulama başlatılamadı. Uygulamayı yeniden yüklemek bu problemi çözebilir.
 • [PATH] mfc100u.dll bulunamıyor
 • Mfc100u.dll dosyası eksik.
 • [UYGULAMA] başlatılamıyor. Gerekli bir bileşen eksik: mfc100u.dll. Lütfen [UYGULAMA] 'yı tekrar yükleyin.

Mfc100u.dll hata mesajları, belirli programları kullanırken veya yüklerken, Windows başladığında veya kapandığında veya hatta bir Windows kurulumu sırasında görünebilir.

Mfc100u.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

Mfc100u.dll dosyasını "DLL indirme" web sitesinden indirmeyin. Bir DLL dosyasını indirmenin kötü bir fikir olmasının birçok nedeni vardır. Mfc100u.dll dosyasının bir kopyasına ihtiyacınız varsa, en iyisi onu orijinal, yasal kaynağından temin etmektir.

Mfc100u.dll hatası nedeniyle Windows'a normal şekilde erişemiyorsanız, aşağıdaki adımlardan herhangi birini tamamlamak için Windows'u Güvenli Modda başlatın.

 1. Microsoft Visual C ++ 2010 Service Pack 1 Yeniden Dağıtılabilir Paketi MFC Güvenlik Güncellemesini indirin ve çalıştırın. Bu, mfc100u.dll dosyasını Microsoft tarafından sağlanan en son kopya ile değiştirir / geri yükler.

  Yüklediğiniz Windows sürümüne bağlı olarak, bu güncelleme için size Microsoft'tan birkaç indirme seçeneği verilir - x86 (32 bit) veya x64 (64 bit).

  Bu adımı tamamlamak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Bu güncelleştirmeyi uygulamak, hemen hemen her zaman mfc100u.dll hatalarına yönelik çözümdür.

 2. Mevcut tüm Windows güncellemelerini yükleyin. Birçok hizmet paketi ve diğer yamalar, bilgisayarınızdaki yüzlerce Microsoft dağıtılmış DLL dosyasının yerine geçer veya bazılarını günceller. Mfc100u.dll dosyası, bu güncellemelerden birine eklenebilir.

  Mfc100u.dll dosyasının güncellemelerden biriyle yüklenmeyeceğini bilseniz bile Windows'u güncelleyin. Mfc100u DLL dosyasının düzgün çalışabilmesi için belirli bir güncellemenin gerekli olması mümkündür. Başka bir deyişle, bu DLL dosyası, bir Windows güncellemesinde bulunabilecek başka bir dosyaya veya dosya kümesine bağlı olabilir.

 3. Mfc100u.dll dosyasını Geri Dönüşüm Kutusundan geri yükleyin. "Eksik" bir mfc100u.dll dosyasının olası en kolay nedeni, yanlışlıkla silmiş olmanızdır.

 4. Tüm sisteminizde bir virüs / kötü amaçlı yazılım taraması çalıştırın. Bazı mfc100u.dll hataları, bilgisayarınıza DLL dosyasına zarar veren bir virüs ya da diğer kötü amaçlı yazılım bulaşmasıyla ilişkili olabilir. Hatta gördüğünüz mfc100u.dll hatasının, dosya gibi görünen düşmanca bir programla ilgili olması bile mümkündür.

  DLL dosyasının gerçekten bir virüs veya başka bir kötü amaçlı program olduğunu veya kötü amaçlı yazılımla birlikte yüklendiğini ve bilgisayarınızda olmaması gerektiğini fark ederseniz, bu tür tehditleri daha önce yakalamak için her zaman açık bir virüsten koruma programı yüklemenizi kesinlikle öneririz. herhangi bir hasara neden olabilir. Windows için pek çok ücretsiz AV programı bulunmaktadır.

 5. DLL hatasına neden olan programı kapatın veya kaldırın. Bazen, bir program bu mfc100u DLL hatasını veren istenmeyen veya gereksiz bir arka plan işlemi çalıştırır.

  İstenmeyen Uygulamaları Kaldırmak için 17 Ücretsiz Kaldırma Programı

  Örneğin, Sony'nin VAIO Güncelleme yazılımı arka planda güncelleme prosedürleri çalıştırabilir ve yanlışlıkla "VUDesktopToast.exe - Sistem Hatası" ile ilgili mfc100u.dll hatalarına neden olabilir. Güncelleme aracının kaldırılması sorunu çözebilir.

  Bu adımı, yalnızca programa ihtiyacınız yoksa takip edilmelidir. Programı korumayı tercih ediyorsanız, bunun yerine yazılımı yeniden yüklemeyi düşünün.

 6. Son sistem değişikliklerini geri almak için Sistem Geri Yükleme'yi kullanın. Mfc100u.dll hatasının önemli bir dosyada veya yapılandırmada yapılan bir değişiklikten kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, Sistem Geri Yükleme sorunu çözebilir.

 7. Bilgisayarınızın belleğini test edin ve ardından sabit sürücüyü test edin. Donanım sorun giderme işlemlerinin çoğunu son adıma bıraktık, ancak bilgisayarınızın belleğini ve sabit sürücüsünü test etmek kolaydır ve başarısız olduklarında mfc100u.dll hatalarına neden olabilecek en olası bileşenlerdir.

  Donanım testlerinizden herhangi birinde başarısız olursa, belleği veya sabit sürücüyü en kısa sürede değiştirin.

 8. Windows kurulumunuzu onarın. Yukarıdaki bağımsız mfc100u.dll dosyası sorun giderme önerisi başarısız olursa, bir başlangıç ​​onarımı veya onarım yüklemesi gerçekleştirmek, tüm Windows DLL dosyalarını çalışan sürümlerine geri yüklemelidir.

 9. Kayıt defterindeki mfc100u.dll ile ilgili sorunları onarmak için ücretsiz bir kayıt defteri temizleyici kullanın. Ücretsiz bir kayıt defteri temizleme programı, DLL hatasına neden olabilecek geçersiz mfc100u.dll kayıt defteri girdilerini kaldırarak yardımcı olabilir.

  Nadiren kayıt defteri temizleyicilerinin kullanılmasını öneririm. Bu seçeneği, bir sonraki yıkıcı adımdan önce "son çare" girişimi olarak buraya ekledim.

 10. Temiz bir Windows kurulumu gerçekleştirin. Temiz bir Windows yüklemesi, sabit sürücüdeki her şeyi siler ve yeni bir Windows kopyası yükler. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri mfc100u.dll hatasını düzeltmezse, bu bir sonraki hareket tarzınız olmalıdır.

  Temiz bir kurulum sırasında sabit sürücünüzdeki tüm bilgiler silinecektir. Bundan önce bir sorun giderme adımını kullanarak mfc100u.dll hatasını düzeltmek için mümkün olan en iyi girişimi yaptığınızdan emin olun.

 11. Herhangi bir mfc100u.dll hatası devam ederse bir donanım sorununu giderin. Temiz bir Windows yüklemesinden sonra, DLL sorununuz yalnızca donanımla ilgili olabilir.