Chrome Uzantıları ve Eklentileri Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Uzantılar, Google Chrome'a ​​ek işlevler sağlayan ve tarayıcının popülerliğinin bir nedeni olan üçüncü taraf programlarıdır. Eklentiler daha az yaygındır, ancak Chrome bunları Flash ve Java gibi web içeriğini ve diğer birkaç işlevi işlemek için kullanır. Eklentiler ve uzantıların indirilmesi ücretsizdir ve kurulumu kolaydır. Ancak, güvenlik sorunları nedeniyle uzantıları ve eklentileri devre dışı bırakmanız veya silmeniz ya da Chrome ile ilgili bir sorunu gidermeniz gerekebilir.

Cankurtaran / Miguel Co

Chrome Uzantıları Nasıl Silinir veya Devre Dışı Bırakılır

Chrome uzantılarını kaldırmanın veya devre dışı bırakmanın iki yolu vardır. Biri Chrome menüsü aracılığıyla, diğeri ise Chrome gezinme çubuğuna belirli bir URL girmektir.

  1. Keşfet chrome: // extensions Chrome'da gezinme çubuğunda veya menü düğmesine (üç dikey nokta) erişmek için Chrome'un sağ üst köşesindeki Diğer araçlar > uzantıları seçeneği.

  2. Yönetmek istediğiniz uzantının yanında, geçişi kaydır devre dışı bırakmak için sola veya tıklayın Kaldır silmek için tekrar tıklayın ve onaylamak için tekrar tıklayın. Bir uzantıyı yeniden etkinleştirmek için, geçişi kaydır sağa.

Yüklemediğiniz bir Chrome uzantısını silerseniz ve kötü amaçlı bir program tarafından yüklendiğinden şüphelenirseniz, Kötüye Kullanımı Bildir Chrome'a ​​uzantının güvenilir olmayabileceğini bildirmek için silme işlemini onaylamadan önce onay kutusunu işaretleyin.

Chrome'da uzantıları yeniden etkinleştirmek, Uzantılar ekranına geri dönüp yanındaki kutuyu işaretlemek kadar kolaydır. etkinleştirme.

Bir Chrome Eklentisi Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Adobe Flash gibi Chrome eklentileri, Chrome İçerik Ayarları penceresinden yönetilir.

  1. git chrome: // ayarlar / içerik veya Chrome'u açın menü seçin Ayarlar.

  2. Le Marchê'nin deri koleksiyonlarını görmek için Gizlilik ve güvenlik > Site Ayarları.

  3. Kontrol etmek istediğiniz eklentiye gidin ve tıklayın.

  4. Eklentiyi açmak veya kapatmak için geçiş anahtarına tıklayın. Ayrıca görebilirsiniz Engellemek ve izin vermek eklentiyi devre dışı bırakacağınız (veya etkinleştireceğiniz) belirli web sitelerini girebileceğiniz bölümler.

    Bir site bir eklenti kullanmak istediğinde de uyarılar alabilirsiniz. Site Ayarları ekranında, Korumalı alan içinde olmayan eklenti erişimi, ve geçiş Bir site, bilgisayarınıza erişmek için bir eklenti kullanmak istediğinde sor.