Apple Kimliği Devre Dışı mı? Hızlı Düzelt!

İPhone'unuzu veya herhangi bir Apple cihazını kullanmak için çalışan bir Apple Kimliğine sahip olmak çok önemlidir, bu nedenle devre dışı bırakılmış bir Apple Kimliği bir sorundur. Bu durumda, App Store'dan uygulama satın almak veya Apple Kimliği fatura veya abonelik bilgilerinizi güncellemek gibi şeyler yapamazsınız. Devre dışı bırakılmış bir Apple Kimliği büyük bir sorun gibi görünebilir, ancak düzeltilmesi kolaydır.

Ben Kolde / Unsplash

Apple Kimliğinizin Devre Dışı Bırakıldığını Nasıl Anlarsınız?

Apple Kimliğiniz devre dışı bırakıldığında, Apple cihazı size haber verir. Apple Kimliği gerektiren eylemlerin hiçbirini gerçekleştiremezsiniz ve ekranda sizi sorundan haberdar eden bir ekran mesajı görürsünüz. Tam mesaj farklı olabilir, ancak en yaygın olanları:

  • Bu Apple Kimliği güvenlik nedeniyle devre dışı bırakıldı.
  • Hesabınız güvenlik nedeniyle devre dışı bırakıldığı için oturum açamazsınız.
  • Bu Apple Kimliği, güvenlik nedeniyle kilitlendi.

Bu uyarılardan herhangi birini görürseniz Apple, Apple Kimliğinizi devre dışı bırakmıştır.

Apple Kimliğinin Devre Dışı Bırakılmasının Nedenleri

Apple, birisi yanlış parola, güvenlik sorusu veya diğer hesap bilgilerini kullanarak çok fazla kez oturum açmaya çalıştığında Apple Kimliklerini otomatik olarak devre dışı bırakır. Bu, şifrenizi unutursanız veya yanlışlıkla yanlış şifreyi çok fazla yazarsanız olabilir. Büyük olasılıkla, birisi Apple Kimliğinize yetkisiz erişim sağlamaya çalışıyor.

Standart bir hackleme tekniğine Brute Force Attack adı verilir ve bu, parola tahminleriyle bir hesaba giriş yaparak çalışır. Apple, bunun gerçekleşmesine izin vermek ve potansiyel olarak hesabınızı riske atmak yerine, birkaç yanlış girişten sonra bilgisayar korsanının hedefi olabilecek Apple Kimliği hesabını devre dışı bırakır. Ardından, yalnızca hesabın sahibi olan ve doğru bilgileri bilen kullanıcı hesabı yeniden etkinleştirebilir.

Apple Kimliğiniz devre dışı bırakıldığında, hesabı yeniden etkinleştirene kadar oturum açamazsınız (doğru parolayla bile olsa).

Devre Dışı Bırakılmış Bir Apple Kimliği Nasıl Onarılır

Devre dışı bırakılan Apple Kimliğinizi yeniden etkinleştirmek, Apple web sitesine gitmenizi ve parolanızı sıfırlamanızı gerektirir. Gelecekteki bilgisayar korsanlarına karşı ek koruma sağlamak için oradayken, henüz yapmadıysanız iki faktörlü kimlik doğrulamayı açın.

  1. Git iForgot.apple.com Provoco Kayıt.

    Hesabınız devre dışı bırakıldıktan sonra tekrar tekrar yanlış şifre girdiyseniz, Apple Kimliğinizin kilidini açabilmek için 24 saat beklemeniz gerekebilir.

  2. Apple Kimliği kullanıcı adınızla hesabınıza giriş yapın.

  3. Telefon numaranızı girin ve tıklayın Devam et.

  4. Apple, parolanızı sıfırlayabilmeniz için Apple Kimliğinize bağlı aygıtlara bildirim gönderir. Diğer cihazlarınıza erişiminiz yoksa, Cihazlarınızdan hiçbirine erişiminiz yok mu? Ekranın altında.

  5. Hangi seçeneği seçerseniz seçin, hesabınızın kilidini açmak veya parolanızı sıfırlamak için ekrandaki talimatları izleyin. Aygıtlarınızdan hiçbirine erişiminiz yoksa Apple Kimliğinizi yeniden etkinleştirmek daha uzun sürer.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Bir Adım Ekler

Apple, ürünlerinin kullanıcılarını, Apple Kimlikleriyle iki faktörlü kimlik doğrulaması kullanarak hesaplarına güvenlik katmaya teşvik eder. Bu yaklaşımla, Apple Kimliğinize yalnızca kullanıcı adınız ve parolanız ve Apple tarafından sağlanan rastgele oluşturulmuş bir koda sahipseniz erişebilirsiniz.

İki faktörlü tanımlamayı kullandığınızda, devre dışı bırakılmış Apple Kimliğinizi düzeltmek, neredeyse kullanmadığınız zamanki ile aynıdır. Tek fark, iki faktörlü kimlik doğrulamayı ayarlarken belirlediğiniz güvenilir cihazlardan birine erişmeniz gerekmesidir. Apple, Apple Kimliğinizin kilidini açma veya sıfırlama işlemi sırasında rastgele kodu bu aygıta gönderir.

Apple Kimliğinizi yeniden etkinleştirirken parolanızı değiştirdiyseniz, yeni parolanızı kullanarak iCloud, FaceTime ve başka yerler dahil tüm aygıtlarınızda Apple Kimliğinizde oturum açın.

Teknik Destek için Apple ile iletişime geçin

Önerilen adımları izlediyseniz ve Apple Kimliğiniz hâlâ etkin değilse destek için Apple ile iletişime geçin. Bu durumda, Apple'dan çevrimiçi destek almak en iyi yoldur.