Bilgisayar sistemleri yöneticisi nedir?

Bilgisayar sistemi yöneticileri, bir kuruluşun bilgi teknolojisi sistemlerini kurar, bakımını yapar ve destekler. Bilgisayarların, yazılımların ve ağ ekipmanlarının sorunsuz bir şekilde birlikte çalışmasını sağlamak için sistem bileşenlerini test ederler. Sistem yöneticileri, şirketin LAN, WAN, intranet veya İnternet sistemlerinden sorumlu olabilir. Bazı yöneticiler, ağ güvenliği, BT denetimi veya sistem yükseltme araştırması gibi uzman rollerine odaklanır.

Bir bilgisayar bilimi derecesi veya çevrimiçi BT derecesi, bir bilgisayar sistemleri yönetimi derecesine bir giriş noktası sunar. Çoğu yöneticinin lisans derecesi vardır, ancak bir önlisans derecesi temel bir kimlik bilgisi sunabilir. Ek olarak, belirli teknolojilerdeki profesyonel BT sertifikaları, yöneticilerin uzman yönetici veya analist rollerine ilerlemesine yardımcı olur.

Bilgi Teknolojisi İşleri

BT, bilgi toplamak, depolamak, paylaşmak ve korumak için bilgisayar kullanımıyla ilgili mühendislik dalına odaklanan bilgi teknolojisi derecesinden başlayarak BT ile ilgili birçok kariyer vardır. BT'deki diğer kariyerler şunları içerir:

Önerilen Kaynaklar: Extensions99'nın 65 Bilgisayar ve BT Sertifikasından oluşan Büyük Listesi.