Avast Antivirüs Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Yazılım yükleyebilmeniz veya Avast'ın ağla ilgili sorunlara neden olup olmadığını test edebilmeniz için Avast antivirüsünü devre dışı bırakmanız gereken zamanlar olabilir.

Neyi test etmeye çalıştığınıza bağlı olarak, Avast'ı devre dışı bırakmanın birkaç yolu vardır. Ayrı kalkanları devre dışı bırakarak veya yazılımı tamamen devre dışı bırakarak Avast'ı kısmen devre dışı bırakabilirsiniz.

Avast ile kalkan, yazılımın sağladığı belirli koruma alanlarını tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Bu koruma kalkanları arasında dosyalar, uygulamalar, web trafiği ve e-posta bulunur.

Bireysel Kalkanları Kapatarak Avast Nasıl Geçici Olarak Devre Dışı Bırakılır

Bir web uygulamasını test etmeniz gerekiyorsa, web koruması için yalnızca Avast kalkanını devre dışı bırakabilir, ancak test sırasında güvenliğinizi sürdürebilmek için diğer tüm kalkanları etkin bırakabilirsiniz.

Avast kalkanlarını ayrı ayrı devre dışı bırakmak için:

 1. Windows görev çubuğunda, Avast kullanıcı arayüzünü açmak için turuncu Avast simgesine sol tıklayın.

 2. seçmek koruma Avast korumasının alanlarını açmak için sol bölmedeki simgesi. Sonra seçin Çekirdek Kalkanları hangi kalkanların etkinleştirildiğini görmek için.

 3. içinde Çekirdek Kalkanları penceresinde, söz konusu Avast kalkanını devre dışı bırakmak için bir kalkan türünün yanındaki yeşil onay kutusunu seçin.

 4. Kalkanı tek tek devre dışı bırakmak istediğinizi doğrulamanızı isteyen bir açılır kutu göreceksiniz. O kalkan için Avast'ı geçici olarak devre dışı bırakmak istediğiniz zaman çerçevesini seçin.

 5. Avast'ı bu kalkanla devre dışı bırakmaya devam etmek isteyip istemediğinizi soran ikincil bir uyarı penceresi görebilirsiniz. Sadece seçin OK onaylamak.

 6. Onaylandıktan sonra, o kalkanın durumunun gösterildiğini göreceksiniz. KAPALI.

 7. Şimdi testinize devam edebilirsiniz. İşiniz bittiğinde, Avast Shields ekranına dönebilir ve KAPALI kalkanı geri döndürme düğmesi On.

Tüm Kalkanları Kapatarak Avast Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Hangi kalkanı devre dışı bırakmanız gerektiğinden emin değilseniz, tüm kalkanları aynı anda kapatarak Avast'ı tamamen devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz.

Bu, özellikle bir kalkan etkin olarak test etmeyi denediyseniz ancak hala sorun yaşıyorsanız kullanışlıdır.

Avast'ı tamamen devre dışı bırakmak için:

 1. Görev çubuğundaki turuncu Avast simgesine sağ tıklayın ve fareyle üzerine gelin Avast kalkan kontrolü. Burada, Avast'ı tamamen devre dışı bırakmak istediğiniz zaman çerçevesini seçebilirsiniz.

 2. Kalkanların devre dışı bırakılmasını istediğiniz süreyi seçtikten sonra, seçiminizi onaylamanızı isteyen bir açılır pencere göreceksiniz. Seçiniz OK bitirmek için.

 3. Turuncuyu sol tıklayarak Avast'ın gerçekten devre dışı bırakıldığını doğrulayabilirsiniz. avast Avast kullanıcı arayüzünü açmak için simge. Tüm Avast kalkanlarının şu anda kapalı olduğu bir durum görmelisiniz.

 4. Avast korumalarını etkinleştirmek istiyorsanız, sadece Gidermek Tüm kalkanları tekrar açmak için düğmeye basın.

Avast Nasıl Kapatılır

Avast yalnızca belirli güvenlik korumalarını devre dışı bırakmanıza izin verir, ancak menülerin hiçbiri yazılımı tamamen kapatmanıza veya çıkmanıza izin vermez.

Görev Yöneticisi'nde Avast görevini öldürmeye çalışsanız bile bir hata görürsünüz. Bunun nedeni, Avast'ın sizin (veya bilgisayarınıza bulaştığı herhangi bir kötü amaçlı yazılımın) Avast'ın virüs korumasını devre dışı bırakmanızı önleyen yerleşik bir kendini korumaya sahip olmasıdır.

Ancak, Avast'ı kapatıp devre dışı bırakmak için bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

 1. Windows görev çubuğunda, turuncu renkli avast Avast kullanıcı arayüzünü açmak için simge. Seçiniz MenüVe sonra seçim Ayarlar açılır listeden seçin.

 2. Ayarlar menüsünde seçin genel sol bölmeden ve Sorun giderme alt menüden.

 3. Bu pencerede, seçimini kaldırabilirsiniz. Öz Savunmayı Etkinleştir onay kutusu. Bu, Avast görevini öldürebilmeniz için tüm Avast kendini savunma özelliklerini kapatır.

 4. Kendini savunmayı devre dışı bırakmak istediğini onaylaman istenecek. Tıklayın OK onaylamak.

 5. Ardından, Windows görev çubuğunu sağ tıklayın ve görev Yöneticisi Görev Yöneticisi'ni açmak için

 6. Görev Yöneticisi'nde, süreçler sekmesi. Aşağı kaydırın Avast görev, sağ tıklayın ve ardından Görevi bitir. "Avast" kelimesiyle başlayan diğer tüm çalışan görevler için bu işlemi tekrarlayın.

 7. Görev, herhangi bir hata veya uyarı mesajı olmadan kaybolacaktır. Turuncu Avast simgesinin artık Görev Çubuğunda bulunmadığını fark edeceksiniz. Bu, Avast'ın artık çalışmadığı anlamına gelir.

  Herhangi bir virüs koruması olmadan bilgisayarınızı bir ağa veya internete bağlı tutmak asla iyi bir fikir değildir. Avast hizmetini yalnızca testinizi bitirecek kadar uzun süre sonlandırın ve ardından tüm güvenlik korumalarını yeniden etkinleştirmek için Avast uygulamasını yeniden başlatın.

Avast'ı Kaldırarak Devre Dışı Bırakın

Farklı bir virüsten koruma yazılımı yüklemeyi düşünüyorsanız ve Avast'ı kaldırarak tamamen devre dışı bırakmak istiyorsanız, bunu diğer herhangi bir yazılımda yaptığınız gibi yapabilirsiniz.

Ancak, bunu yapmadan önce, kapatmak için yukarıdaki prosedürün aynısını izlemeniz gerekir. Öz Savunmayı Etkinleştir Avast'taki özellik Ayarlar.

Bu devre dışı bırakıldığında, Avast'ı kaldırabilirsiniz.

 1. seçmek Başlama menüsüne Denetim Masası yazın ve Kontrol Paneli app.

 2. içinde Kontrol Paneliseçin Programlar ve Özellikler.

 3. In Programlar ve Özelliklerbulmak ve seçmek için listede ilerleyin Avast Free Antivirus. Ardından, kaldırma kaldırma işlemini başlatmak için.

 4. Birkaç seçenek içeren bir açılır pencere göreceksiniz. Seçin kaldırma Bu pencerenin altındaki düğmesine basın.

 5. Bu, kaldırma işlemini başlatacak ve Avast bilgisayarınızdan tamamen kaldırılacaktır.

  Avast'ı yalnızca, yüklemeyi düşündüğünüz başka bir virüsten koruma uygulaması veya bilgisayarınızı internetten gelecek virüs ve kötü amaçlı yazılım tehdidinden korumanın başka bir yöntemi varsa kaldırın.