Android hatmi nedir?

Marshmallow, açık kaynak Android mobil işletim sisteminin yaklaşan 6.0 güncellemesinin resmi Android kod adıdır. Marshmallow, ilk olarak Mayıs 2015'te Google I / O'da Android M sürümü olarak duyuruldu ve mobil işletim sistemi, "Lollipop" Android 2015 sürümünün halefi olarak 5.0'in sonlarında resmi olarak piyasaya çıktı.

Öncüllerinden farklı olarak, Android Marshmallow ilk duyurulduğunda tatlı temalı bir takma addan yoksundu, kısmen yazılım etrafında bir beklenti oluşturmak için. Ancak Google, Marshmallow adını 17 Ağustos 2015'te Android 6.0 SDK'yı ve Nexus cihazlar için Marshmallow'un üçüncü yazılım önizlemesini resmi olarak yayınladığında açıkladı.

Marshmallow'daki Yenilikler

Android Marshmallow, ilk olarak Lollipop'ta piyasaya sürülen gelişmiş Materyal Tasarımı kullanıcı arayüzünü iyileştirir ve daha iyi uygulama yönetimi, iyileştirilmiş pil ömrü ve parmak izi kimlik doğrulaması ve USB Type-C için yerleşik destek ile birlikte yeni Android Pay sistemine destek ekler.

Marshmallow ayrıca Google Asistan sanal asistan arama teknolojisinde de iyileştirmeler içeriyor. Marshmallow'daki Google Asistan, yeni "Now on Tap" işlevi aracılığıyla hem coğrafi konum hem de telefonun içindeki konum açısından bağlamsal yetenekleri ve konum farkındalığını içerir. "Now on Tap", geliştiricilere Google Now erişimini uygulamalara ekleme yeteneği sağlar ve doğrudan uygulamaların içinde bağlamsal yardım sağlar.

Android mobil işletim sisteminin Marshmallow sürümü, Android için Cupcake (v1.5), Donut (v1.6), Eclair (v2.0), FroYo (v2.2), Gingerbread (v2.3) dahil olmak üzere bir dizi önceki güncellemeyi takip ediyor. 3.0), Honeycomb (v4.0), Ice Cream Sandwich (v4.1), Jelly Bean (v4.2, v4.3 ve v4.4), KitKat (v5.0) ve Lollipop (vXNUMX).

Android Nougat (v7.0), Eylül 2016'da Marshmallow'un halefi olarak geldi.