Akıllı ev

Akıllı ev, genellikle bir mobil uygulama aracılığıyla sahibi tarafından uzaktan kontrol edilebilen cihazlara, aydınlatmaya ve / veya elektronik cihazlara sahip modern evleri ifade eden bir terimdir. Akıllı ev özellikli cihazlar, evdeki diğer cihazlarla birlikte çalışabilir ve bilgileri diğer akıllı cihazlara iletebilir.

Akıllı ev özellikli cihazlar, buzdolapları, çamaşır makineleri, kurutucular ve ekmek kızartma makinesi fırınları gibi cihazları, ısıtma ve klima ünitelerini ve aydınlatma cihazlarını içerebilir. Akıllı ev özellikli elektronik cihazların bazı örnekleri, ses ve video eğlence sistemleri, kamera ve güvenlik sistemleri ve bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar ve diğer elektronik mobil cihazlardır.

Akıllı Ev Avantajları ve Örnekleri

Akıllı evin cazibesi, sahiplerin evin bazı kısımlarını uzaktan kontrol etmelerine ve maliyetleri kontrol etmeye yardımcı olmak ve enerji açısından daha verimli (yani yeşil evler) daha fazla kolaylık ve potansiyel zaman sağlamak için akıllı ev özellikli cihazlar için zaman çizelgeleri yapılandırmasına olanak vermesidir. tasarruf.

Yeni doğmakta olan akıllı ev pazarı büyümek için hala bolca alana sahipken, şu anda piyasada bulunan akıllı ev teknolojisi örnekleri arasında internet özellikli ve kontrollü buzdolapları, Nest termostat gibi akıllı termostatlar, ışık doluluk sensörlü akıllı ışıklar ve akıllı kapı kilitleri ve güvenlik sistemi. Bu akıllı ev cihazlarının çoğu artık bunları bir akıllı telefon veya tablet aracılığıyla yönetmek için bir mobil uygulama içeriyor.