Ev > D > Docx Ne Anlama Gelir?

DOCX ne anlama gelir?

DOCX dosyası, WORD programının kaydettiği dosya uzantısıdır. Bu uzantılar WORD üzerinde kaydedilerek oluşturuluyor. Kişiler genellikle WORD dosyalarını DOCX uzantısıyla görüntülüyor.

Daha fazla oku

Sonra, doc ve docx arasındaki fark nedir?

DOCX'den DOC'ye dönüşüm için de aynı şey gçeerlidir. Bu uzantı farkı, Word 2003'te ya da daha eski sürümlerde işlem yapıldığında ortaya çıkar. DAha yeni sürümlerde DOC formatlı dosyaları bozulmalar olmadan açmak için DOCX olarak kaydetmeniz gerekir. DOCX reader ne işe yarar? DOCX dosya uzantısı 2007 ve 2010 kendi sürümünde Microsoft Corporation tarafından geliştirilen Microsoft Word ile ilgilidir Bu yeni belge biçimi de dosya uzantıları olarak aynı amaca sahip . doc ve . docm sırasıyla. Açık kullanan XML biçimlendirme ve kullanır ZIP birden çok belge için sıkıştırma dosyaları.

Ve başka bir soru, docx dosyaları hangi programla açılır?

Bilgisayarınızda DOCX dosyasını açmak için ilk olarak Microsoft Word 2007 veya daha üst bir versiyonunun yüklü olması gerekmektedir. Eğer 2007 sürümünden daha düşük bir sürüm kullanıyorsanız DOCX dosyasını açabilmek için Microsoft tarafından oluşturulmuş uyumluluk paketlerini kurmanız gerekecektir. DOCX programı nasıl açılır? Docx uzantılı dosyaları açmak ve oluşturmak için Microsoft Office programına ihtiyacınız var. Word uygulaması, Microsoft Office uygulamasının bir parçasıdır. docx uzantılı dosyaları Microsoft Word ile açabilirsiniz.

Ayrıca, dotx ve docx nedir?

DOCX dosyaları benzer için DOTX dosya uzantısı ilgilidir. dosyaları benzer olsa da, . DOCM ve . DOCX dosyaları yalnızca Microsoft Word sürüm 2007 ve 2010 DOTX üzerinden ulaşılabilir diğer Word sürümü ile bu şablon dosyasının sürümü Microsoft Word 2007 Kullanım atanan varsayılan dosya kaydederek mümkündür edilir bir . Docx dosyası DOC nasıl çevrilir? DOCX'i DOC'ye dönüştürme yöntemi

 1. docx dosya(lar)ı yükleyin. Dosyaları bilgisayar, Google Drive, Dropbox, URL'den veya sayfa üzerinden sürükleyerek seçin.
 2. doc yi seçin. doc ya da sonuç olarak ihtiyacınız olan diğer formatlardan birini seçin (200'den fazla format desteklenir)
 3. doc'nizi indirin.

Buna göre, word dosyasını nasıl doc yapma?

Dosya > Farklı Kaydet'e gidin. Dosyanızı kaydetmek istediğiniz yeri seçin. Dosya Biçimi'ninaltında istediğiniz dosya biçimini seçin. Örneğin, belgenizi (.docx) Word 97-2004 Belgesi (.doc) olarak kaydedebilirsiniz; böylece Word'un önceki bir sürümünü kullanan biri belgeyi açabilir. Bunu göz önünde bulundurarak, doc bilgisayarda ne demek? Microsoft Word programı kullanılarak oluşturulmuş her türlü metin dosyası . doc uzantısına sahip olur. Yani . doc uzantılı dosyaların tamamı metin dosyalarıdır.

Dosya uzantıları nelerdir?

Kurulum dosyaları: .exe (Microsoft Windows), dmg (Mac OS)

 • Microsoft Office Word: .doc, docx.
 • Microsoft Office Excel: .xls, xlsx.
 • Microsoft Office PowerPoint: .ppt, pptx.
 • Microsoft Office Access: .mdb, mdbx.
 • Video: avi, mp4, mkv, wmv, flv, 3gp, dat, mov.
 • Ses: ogg, mp3, wav, mid.
 • Resim: .jpeg, png, bmp, psd.
 • hareketli resim:.gif.

By Wanonah Kenealy

JPG dosya uzantısı nedir? :: RAR dosyası ne demek?
Kullanışlı bağlantılar