Ev > W > Word Doc Mu Docx Mi?

Word DOC mu DOCX mi?

DOCX'den DOC'ye dönüşüm için de aynı şey gçeerlidir. Bu uzantı farkı, Word 2003'te ya da daha eski sürümlerde işlem yapıldığında ortaya çıkar. DAha yeni sürümlerde DOC formatlı dosyaları bozulmalar olmadan açmak için DOCX olarak kaydetmeniz gerekir.

Daha fazla oku

DOC dosyası nasıl bulunur?

doc uzantılı bir dosya var ise bu . doc uzantılı dosyayı açmanın en kolay yolu Microsoft Word programını kullanmaktır. Çünkü . doc dosya formatı, Microsoft Word programı ile oluşturulmuş dosyalar için kullanılır. Öyleyse, word doc docx ne demek? Kişiler WORD dosyasını kaydettiklerinde bazen DOCX bazen de DOC uzantısını görebiliyor. Bu iki uzantı aslında WORD uygulamasına ait bir uzantıdır. DOC dosyaları WORD uygulamasının 2003 sürümü ve daha yüksek sürümlerini içeren bir uzantıdır. DOCX uzantısı ise 2007 sürümüyle birlikte tüm sürümleri açan bir uzantıdır.

DOCX to pdf nasıl açılır?

DOCX'i PDF'ye dönüştürme yöntemi

 1. docx dosya(lar)ı yükleyin. Dosyaları bilgisayar, Google Drive, Dropbox, URL'den veya sayfa üzerinden sürükleyerek seçin.
 2. pdf yi seçin. pdf ya da sonuç olarak ihtiyacınız olan diğer formatlardan birini seçin (200'den fazla format desteklenir)
 3. pdf'nizi indirin.
Bunun için, doc dosyasi nasıl açılır? EDOC Dosya Uzantısının bir ana dosya tipi vardır ve (EUSO tarafından yayınlanmış) EDOC Java Libraries ile açılabilir. Bu format ile ilgili toplamda bir yazılım programı var. Genellikle bunlar Electronically Certified Document formatındadır. Çoğu durumda bu dosyalar Text Files olarak kabul edilir.

Word dosyasını nasıl DOC yapma?

Dosya > Farklı Kaydet'e gidin. Dosyanızı kaydetmek istediğiniz yeri seçin. Dosya Biçimi'ninaltında istediğiniz dosya biçimini seçin. Örneğin, belgenizi (.docx) Word 97-2004 Belgesi (.doc) olarak kaydedebilirsiniz; böylece Word'un önceki bir sürümünü kullanan biri belgeyi açabilir. DOCX dosyası DOC nasıl çevrilir? DOCX'i DOC'ye dönüştürme yöntemi

 1. docx dosya(lar)ı yükleyin. Dosyaları bilgisayar, Google Drive, Dropbox, URL'den veya sayfa üzerinden sürükleyerek seçin.
 2. doc yi seçin. doc ya da sonuç olarak ihtiyacınız olan diğer formatlardan birini seçin (200'den fazla format desteklenir)
 3. doc'nizi indirin.

Ayrıca, doc docx pdf ne demek?

DOCX dosya uzantısı 2007 ve 2010 kendi sürümünde Microsoft Corporation tarafından geliştirilen Microsoft Word ile ilgilidir Bu yeni belge biçimi de dosya uzantıları olarak aynı amaca sahip . doc ve . docm sırasıyla. Açık kullanan XML biçimlendirme ve kullanır ZIP birden çok belge için sıkıştırma dosyaları. DOCX dosyaları hangi programla açılır? Bilgisayarınızda DOCX dosyasını açmak için ilk olarak Microsoft Word 2007 veya daha üst bir versiyonunun yüklü olması gerekmektedir. Eğer 2007 sürümünden daha düşük bir sürüm kullanıyorsanız DOCX dosyasını açabilmek için Microsoft tarafından oluşturulmuş uyumluluk paketlerini kurmanız gerekecektir.

Bunun için, dosya uzantıları nelerdir?

Kurulum dosyaları: .exe (Microsoft Windows), dmg (Mac OS)

 • Microsoft Office Word: .doc, docx.
 • Microsoft Office Excel: .xls, xlsx.
 • Microsoft Office PowerPoint: .ppt, pptx.
 • Microsoft Office Access: .mdb, mdbx.
 • Video: avi, mp4, mkv, wmv, flv, 3gp, dat, mov.
 • Ses: ogg, mp3, wav, mid.
 • Resim: .jpeg, png, bmp, psd.
 • hareketli resim:.gif.

By Evante

GIF dosya uzantısı nedir? :: Formül dosya uzantısı nedir?
Kullanışlı bağlantılar