Ana sayfa : Dosya uzantıları : .xap Dosya

.xap Dosya uzantısı

Dosya tipi1XACT Project

geliştirici Microsoft
kategori Developer Files
biçim N/A

Nedir XAP dosya?

Microsoft Çapraz Platform Ses Oluşturma Aracı (XACT) ile oluşturulan proje; bir metin biçiminde kaydedilmiş ve XACT tarafından üretilen bilgilerin ara halini içermektedir; dalga bankalarının ( .XWB dosyaları), ses bankalarının ( .XSB dosyaları) ve genel ayarlarının ( .XGS dosyaları) tam tanımlarını içerir.

Daha fazla bilgi

XAP dosyaları bir metin düzenleyicide açılabilir ve görüntülenebilir, ancak bunlar elle düzenlenmemelidir. Bunun yerine, proje dosyaları yalnızca XACT ile değiştirilmelidir.

Açılan programlar XAP dosyalar
Windows
Microsoft XACT

Dosya tipi2Silverlight Application Package

geliştirici Microsoft
kategori Executable Files
biçim Zip

.XAP seçenek numarası 2

Başlangıçta Microsoft Silverlight (zengin medya içeriği sağlayan bir Web tarayıcısı eklentisi) için oluşturulmuş ancak şimdi de Windows Phone 7 mobil uygulamaları için kullanılan uygulama paketi; AppManifest.xaml adlı bir .XAML dosyası içerir ve yazılım tarafından referans verilen .DLL dosyalarını içerebilir; .ZIP formatında saklanır.

Daha fazla bilgi

XAP dosyaları genellikle Windows Phone 7 uygulamalarını dağıtmak için kullanılır.

Açılan programlar XAP dosyalar
Windows
Microsoft Windows Phone

XAP Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .xap uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Silverlight Application Package Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.