Ana sayfa : Dosya uzantıları : .woff Dosya

.woff Dosya uzantısı

Dosya tipiWeb Open Font Format File

geliştirici WebFonts Working Group
kategori Font Files
biçim Binary

.WOFF seçenek numarası

Bir WOFF dosyası, anında web sayfası yazı tiplerini iletmek için kullanılan bir açık biçim olan, WOFF (Web Açık Yazı Tipi Biçimi) biçiminde oluşturulan bir web yazı tipi dosyasıdır. Sıkıştırılmış bir kap olarak kaydedilir ve TrueType ( .TTF ) ve OpenType ( .OTF ) yazı tiplerini destekler ve ayrıca yazı tipi lisanslama bilgilerini destekler.

Daha fazla bilgi

WOFF dosyaları, web geliştiricilerin standart web fontları yerine özel fontları kullanmalarına izin verir. Birçok tarayıcı, WOFF formatını destekler, ancak çoğu, son sürümlere kadar WOFF dosyalarını desteklemez. WOFF dosyaları, @ font-face kuralını kullanarak CSS dosyalarında referans alınmıştır. WOFF dosyaları, geliştirilmiş sıkıştırma özelliklerine sahip olan WOFF 2.0 biçiminde kaydedilen .WOFF2 dosyalarıyla değiştirildi.

NOT: FontForge, OTFF ve TTF font dosyalarını WOFF dosyasından oluşturmanıza olanak sağlar.

Açılan programlar WOFF dosyalar
Windows
Opera
Microsoft Internet Explorer
Mozilla Firefox
Google Chrome
FontForge
Microsoft Edge
Linux
Opera
Mozilla Firefox
Google Chrome
FontForge
Android
Google Chrome
Macintosh
Opera
Mozilla Firefox
Google Chrome
FontForge
iOS
Google Chrome

WOFF Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .woff uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Web Open Font Format File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.