Ana sayfa : Dosya uzantıları : .otf Dosya

.otf Dosya uzantısı

Dosya tipi1OpenType Font

geliştirici N/A
kategori Font Files
biçim N/A

Nedir OTF dosya?

OTF dosyası, Adobe ve Microsoft tarafından geliştirilen OpenType biçiminde kaydedilen bir yazı tipi dosyasıdır. PostScript ve TrueType yazı tipi biçimlerinin yönlerini birleştirir. OTF fontları tamamen ölçeklenebilir niteliktedir; bu, karakterlerin kalitesini kaybetmeden yeniden boyutlandırılabileceği anlamına gelir.

Daha fazla bilgi

OpenType font formatı macOS ve Windows 2000 ve sonrası tarafından desteklenir. Uygulamaların erişebilmesi için OTF dosyalarının sistem Fonts dizininde saklanması gerekir.

Açılan programlar OTF dosyalar
Windows
FontForge
Microsoft Windows Font Viewer
Linux
FontForge
Macintosh
FontForge
Apple Font Book

Dosya tipi2OpenTuft Tufting Design File

geliştirici NedGraphics
kategori Data Files
biçim Text

.OTF seçenek numarası 2

Tafting makineleri tarafından işlenebilen tutam tasarımları oluşturmak için genel arayüz formatı; tasarımların çeşitli tekstil ürünlerine dokunmasını sağlar; iplik çekme, iplik yerleştirme ve iplik tutam uzunlukları gibi bilgiler içerir.

Daha fazla bilgi

OTF dosya biçimi Windows .INI dosya benzeri bir yapıda belirtilmiştir.

NOT: OTF biçimi NedGraphics tuft tasarım yazılımı tarafından desteklenir, ancak NedGraphics ".otf dosyasını değiştirdi. OpenType yazı tipi dosyalarıyla çakışma olduğundan ".otu" uzantısı.

Açılan programlar OTF dosyalar
Windows
NedGraphics Tuft software

Dosya tipi3OpenDocument Formula Template

geliştirici Oracle
kategori Misc Files
biçim Binary

.OTF seçenek numarası 3

OpenOffice elektronik tabloları tarafından kullanılan formüller oluşturmak için şablon; elektronik tablodaki hücrelerin formül hesaplamalarına göre otomatik olarak doldurulmasına izin verir; OASIS OpenDocument XML standardı kullanılarak biçimlendirilmiş.

Açılan programlar OTF dosyalar
Windows
Apache OpenOffice
Linux
Apache OpenOffice
Macintosh
Apache OpenOffice

OTF Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .otf uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

OpenDocument Formula Template Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.