Ana sayfa : Dosya uzantıları : .wlu Dosya

.wlu Dosya uzantısı

Dosya tipiJaff Ransomware Encrypted File

geliştirici N/A
kategori Encoded Files
biçim N/A

.WLU seçenek numarası

Bir WLU dosyası, siber suçlular tarafından kullanılan bir bilgisayar enfeksiyonu olan Jaff Ransomware tarafından şifrelenmiş bir dosyadır. RSA algoritması ve AES-128 şifreleriyle şifrelenmiş .ACCDB , .ODS , .PPTX veya .WMV dosyası gibi bir kullanıcının dosyasını içerir. WLU dosyaları 2017 yılında yaygınlaştı.

Daha fazla bilgi

WLU dosyası, Jaff Fidye yazılımının bir varyantı tarafından kullanılır. Virüsün amacı, dosyalarınızı rehin almak ve dosyalarınızı kilidini açmak için faili (bitcoin yoluyla) ödemeye zorlamaktır. Virüs öncelikle e-postaları maskeleme, kötü amaçlı .PDF eke sahip faturalar olarak dağıtılıyor. Eki açarsanız, Jaff Ransomware'i indiren ve yürüten gömülü .DOCM dosyasını açma isteği alırsınız.  Virüs bilgisayarınızı etkilediğinde, dosyalarınızı karıştırmaya, yeniden adlandırmaya ve şifrelemeye başlar. WLU uzantısını dosya uzantısına ekler. Örneğin example.pub dosyanız example.pub.wlu olur. Ardından virüs, devralma hakkında sizi ve dosyalarınızın şifresini çözmek için yapmanız gerekenleri bildiren bir README_TO_DECRYPT .TXT , .BMP ve .HTML fidye notu dosyaları oluşturur.

Dosyalarınızı etkin bir şekilde şifresini çözmek için mevcut bir program yok. Dosyalarınızı yedeklerseniz, tam sistem geri yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aksi takdirde, virüslü dosyalarınızın şifresini çözmenin bilinen tek yolu, faillere özel anahtarın şifresini çözme ve programın şifresini çözmektir.

Açılan programlar WLU dosyalar
Windows
System Restore

WLU Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .wlu uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Jaff Ransomware Encrypted File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.