Ana sayfa : Dosya uzantıları : .ods Dosya

.ods Dosya uzantısı

Dosya tipi1OpenDocument Spreadsheet

geliştirici Oracle
kategori Spreadsheet Files
biçim Zip

Nedir ODS dosya?

Bir ODS dosyası, Apache OpenOffice paketine dahil olan Calc programı tarafından oluşturulan bir elektronik çizelgedir. Verileri satır ve sütun halinde düzenlenmiş hücrelerde saklar. ODS dosyaları OASIS OpenDocument XML tabanlı standart kullanılarak biçimlendirilir.

Daha fazla bilgi

Apache OpenOffice Calc 4.1.3'te açılan ODS dosyası

Calc, OpenOffice paketinde mevcut olan birçok programdan biridir ve Microsoft Office paketinde bulunan Excel programı. ODS dosyası, elektronik tabloları Excel'in elektronik tabloları .XLSX dosyasına kaydettiği şekilde kaydetmek için Calc tarafından kullanılan ana dosyadır. Microsoft Office en popüler verimlilik paketi olmasına rağmen, birçok kullanıcı OpenOffice paketini ücretsiz bir alternatif olarak indirmektedir. ODS dosyasını işyerinde, okulda veya ev ortamlarında görebilirsiniz.

OpenDocument elektronik tablo dosyaları, aşağıdakiler dahil olmak üzere herhangi bir OpenOffice uyumlu programla açılabilir ve düzenlenebilir: NeoOffice (Mac) ve LibreOffice (Mac & Windows). ODS dosyaları Microsoft Excel'de de açılabilir ve .XLS veya XLSX dosyaları olarak kaydedilebilir.

NOT: Apache OpenOffice daha önce OpenOffice.org olarak biliniyordu.

Açılan programlar ODS dosyalar
Windows
Google Drive
Apache OpenOffice
LibreOffice
SoftMaker Office
Microsoft Excel
Calligra Suite
Linux
Google Drive
Apache OpenOffice
LibreOffice
SoftMaker Office
Calligra Suite
Macintosh
Google Drive
Apache OpenOffice
LibreOffice
Planamesa NeoOffice
LyxMac
Microsoft Excel for Mac
Calligra Suite

Dosya tipi2Outlook Express 5 Mailbox

geliştirici Microsoft
kategori Misc Files
biçim N/A

.ODS seçenek numarası 2

Outlook Express 5'te oluşturulan veya kaydedilen e-posta mesajları için Posta Kutusu veya "ileti deposu"; Outlook Express'in diğer sürümleri tarafından kullanılan .DBX dosyasına benzer.

Açılan programlar ODS dosyalar
Windows
Microsoft Outlook
Microsoft Outlook Express
Macintosh
Microsoft Outlook
Microsoft Outlook Express

ODS Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .ods uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Outlook Express 5 Mailbox Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.