Ana sayfa : Dosya uzantıları : .webp Dosya

.webp Dosya uzantısı

Dosya tipiWebP Image

geliştirici Google
kategori Raster Image Files
biçim Binary

.WEBP seçenek numarası

Bir WEBP dosyası, Google tarafından web grafikleri için geliştirilen WebP ("Weppy" olarak telaffuz edilir) raster resim biçiminde kaydedilen bir resimdir. Aynı veya benzer kaliteyi koruyarak, görüntü dosyası boyutlarını standart JPEG sıkıştırmasına göre azaltmak için tasarlanmıştır. WEBP dosyaları görüntülerin daha hızlı indirilmesine izin verir.

Daha fazla bilgi

WEBP dosyası Google Chrome 60’ta açıldı

WEBP dosyaları genellikle bir kullanıcı sürükleyerek bir web tarayıcısından bir resim indirdiğinde bulunur ve görüntüyü masaüstüne bırakmak veya görüntüyü sağ tıklatmak ve WebP biçiminde kaydetmek. Web sitesi yayıncıları, grafik yazılımını kullanarak WEBP dosyaları da oluşturabilir. Bir WEBP dosyasına rastlarsanız, Chrome, Firefox, Opera ve Edge web tarayıcılarında veya Gimp, Photoshop, Image Magick veya IrfanView gibi bir grafik düzenleyicide açabilirsiniz.

WebP biçim, Google tarafından edinilen On2 Technologies teknolojisine dayanmaktadır. Format 2010'da tanıtıldı.

NOT: Aşağıda listelenen Windows eklentisi için WebP Codec, Microsoft Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi'nin WEBP dosyalarını açmasını sağlar.

Açılan programlar WEBP dosyalar
Windows
Opera
Mozilla Firefox
Google Chrome
Corel PaintShop Pro
ImageMagick
Microsoft Edge
XnView
WebP Codec for Windows
Linux
Opera
Mozilla Firefox
Google Chrome
ImageMagick
Android
Google Chrome
Macintosh
Opera
Mozilla Firefox
Google Chrome
ImageMagick
iOS
Google Chrome
Pixelmator for iOS

WEBP Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .webp uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

WebP Image Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.