Ana sayfa : Dosya uzantıları : .voca Dosya

.voca Dosya uzantısı

Dosya tipiPhotoVOCA Communication Board File

geliştirici Cognable
kategori Compressed Files
biçim Zip

.VOCA seçenek numarası

Bir VOCA dosyası, dijital iletişim panoları oluşturmak için kullanılan bir iOS uygulaması olan PhotoVOCA tarafından oluşturulan bir dijital iletişim panosudur. .ZIP sıkıştırmasıyla sıkıştırılmış ve .PNG bildiriminde ses ve .XML resim varlıklarını içeren verileri içeriyor. VOCA dosyaları, 2010 yılında PhotoVOCA tarafından yayımlanan orijinal VOCA formatının bir uzantısı olan PhotoVOCA 3.0 formatında kaydedilir.

Daha fazla bilgi

Bir iletişim panosu, sınırlı ifade dili yeteneğine sahip çocukların iletişimi kolaylaştırması için çocuklara yardımcı olmak üzere resimlere veya sembollere sahip bir panodur. Çocuklar iletişim kurmak için tahtadaki görüntüleri işaret edebilir. Dijital iletişim panoları, bilgisayar ve tablet gibi elektronik cihazlarda kullanılması dışında iletişim panolarıyla aynıdır. VOCA dosyası, Artırıcı ve Alternatif İletişim (AAC) veya Konuşma Oluşturma Aygıtları (SGD) olarak da bilinen Yardımcı Teknoloji İletişimi uygulamaları tarafından açılabilir.

PhotoVOCA 3.0 biçimi, eski VOCA biçimine benzer Orijinal PhotoVOCA uygulamasıyla 2010 yılında piyasaya sürüldü. İki dosya formatı arasındaki fark, XML'e yeni öğeler / niteliklerin eklenmesidir.

Açılan programlar VOCA dosyalar

VOCA Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .voca uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

PhotoVOCA Communication Board File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.