Ana sayfa : Dosya uzantıları : .cram Dosya

.cram Dosya uzantısı

Dosya tipiCompressed Alignment File

geliştirici EBI
kategori Data Files
biçim Binary

.CRAM seçenek numarası

Avrupa Moleküler Biyoloji Laboratuvarı'nın bir çıktısı olan EBI tarafından geliştirilen sıkıştırılmış hizalama dosyası formatı; BWA, BBMap ve BLAT gibi kısa okuma hizalayıcılarından üretilen kısa DNA dizisi okuma hizalarını saklar.

Daha fazla bilgi

CRAM dosya formatı İkili Hizalama / Harita (BAM) dosya formatına benzer, ancak daha iyi dosya sıkıştırma ve yeniden yapılandırılmış sütun odaklı ikili kap formatı sunar. Genetik yazılım alanında veri hacimleri arttıkça, CRAM formatı, hizalama verilerinin disk ayağı baskısını azaltmak için tasarlanmıştır.

Kısa okuma hizalaması, bir dizinin genomda nereden geldiği deşifre etme işlemidir. Referans genomu oldukça büyük olduğu ve referans genomunda her zaman tam eşleşmeler aradığınız için bu zor olabilir. Kısa okuma hizalayıcıları, eşleşmeler ve yakın eşleşmeler için muazzam dizileri aramak için kullanılır. Diziler çok büyük olduğundan, dosya boyutlarını yönetilebilir tutmak için CRAM gibi formatlar tarafından sağlanan sıkıştırma gereklidir.

Açılan programlar CRAM dosyalar
Windows
Samtools

CRAM Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .cram uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Compressed Alignment File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.