Ana sayfa : Dosya uzantıları : .voc Dosya

.voc Dosya uzantısı

Dosya tipi1Creative Labs Audio File

geliştirici Creative Labs
kategori Audio Files
biçim Binary

Nedir VOC dosya?

Creative Labs donanımı tarafından kullanılan, SoundBlaster ses kartları gibi ses dosyası formatı; ses klipleri olarak da adlandırılan ses klipleri, ses efektleri veya enstrüman sesleri olabilir; VOC dosyaları, dosya boyutunu küçültmek için sıkıştırılır.

Açılan programlar VOC dosyalar
Windows
Adobe Audition
VideoLAN VLC media player
Nullsoft Winamp
SoX
AGiliTy
FairStars Soft Audio Converter
Voc2wav
Linux
VideoLAN VLC media player
SoX
Macintosh
Adobe Audition
VideoLAN VLC media player
Nullsoft Winamp
SoX
AGiliTy
iOS
VideoLAN VLC for iOS

Dosya tipi2RCA Voice Recorder File

geliştirici RCA
kategori Audio Files
biçim N/A

.VOC seçenek numarası 2

Bir VOC dosyası, röportajları, toplantıları ve dersleri kaydetmek için kullanılan RCA Digital Voice Recorder tarafından oluşturulan bir ses dosyasıdır. 8 kHz örnekleme oranına sahip ses içerir ve standart (5.6 kbps) veya yüksek (3.2 kbps) sıkıştırma yöntemi kullanılarak sıkıştırılır.

Daha fazla bilgi

RCA Dijital Ses Kaydedici ile ses kaydederken VOC dosyaları oluşturulur. Kayıtlarınızı tamamladıktan sonra, bir USB portu üzerinden bir bilgisayara bağlayarak sesinizi içeren VOC dosyalarını aktarabilirsiniz. VOC dosyalarını basitçe bilgisayarınıza sürükleyip bırakabilirsiniz.

Maalesef, VOC formatı yaygın olarak desteklenmiyor, bu VOC dosyasını çalabilecek pek fazla program olmadığı anlamına geliyor. Ancak Faasoft Video Converter ve Faasoft Audio Converter VOC dosyalarını açabilir ve oynatabilir. Bu programlar .VOC dosyalarını .MP3 , .WAV ve .M4A gibi daha popüler biçimlere dönüştürmek için de kullanılabilir.

Açılan programlar VOC dosyalar

VOC Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .voc uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

RCA Voice Recorder File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.