Ana sayfa : Dosya uzantıları : .vb Dosya

.vb Dosya uzantısı

Dosya tipi1Visual Basic Project Item File

geliştirici Microsoft
kategori Developer Files
biçim Text

Nedir VB dosya?

Bir VB dosyası, Microsoft tarafından .NET Framework ile birlikte kullanılmak üzere oluşturulan nesne yönelimli bir programlama dili olan Visual Basic dilinde yazılmış bir proje öğesi dosyasıdır. ASCII metin biçiminde Visual Basic yönergeleri içerir.

Daha fazla bilgi

Bir proje öğesi, çeşitli Visual Basic proje bileşenlerine başvurabilir. Kullanılabilir her proje öğesi, yerel bir projede mi yoksa web projesinde mi çalıştığınıza göre değişir. Proje öğelerine örnek olarak bir Windows formu, Giriş formu, açılış ekranı, iletişim kutusu, sınıf, arayüz, kod dosyası, özel kontrol, web özel kontrolü veya yükleyici sınıfı verilebilir. "Vb" uzantısı bu öğelerin tümü için kullanılır.

Visual Basic, .NET çerçevesinde uygulanan bir programlama dilidir. Visual Basic .NET (VB.NET), 2002'de özgün Visual Basic dilini değiştirmek için yayımlandı. VB.NET dili, web uygulamaları ve XML web servisleri gibi .NET tabanlı uygulamalar oluşturmak için kullanılır. Sonunda ".NET" 2005 yılında Microsoft tarafından bırakıldı ve VB dosyası şimdi Microsoft Visual Studio tarafından kullanılıyor.

NOT: VB dosyaları virüs veya diğer kötü amaçlı yazılımları içermek için de kullanılabilir. Bu nedenle, bilinmeyen bir e-posta ekleriyse VB dosyalarını açmayın.

Açılan programlar VB dosyalar
Windows
Microsoft Visual Studio
Microsoft WScript
Macintosh
MacVim

Dosya tipi2Grand Theft Auto Audio File

geliştirici Rockstar Games
kategori Audio Files
biçim Binary

.VB seçenek numarası 2

Grand Theft Auto (GTA) 3 ve GTA tarafından kullanılan ses dosyası: PlayStation 2 için Vice City oyunları; birden fazla ses klibi saklar ve radyo istasyonu klipleri, radyo haber klipleri ve cutscene ses içerir; Oyun sırasında ses çalmak için kullanılır.

Daha fazla bilgi

VB dosyaları, aşağıdaki program seçeneklerini ayarlayarak MFAudio ile .WAV formatına dönüştürülebilir:

Açılan programlar VB dosyalar

Dosya tipi3Virtual Boy ROM File

geliştirici N/A
kategori Game Files
biçim N/A

.VB seçenek numarası 3

Nintendo Virtual Boy video oyunundan oluşturulan oyun ROM'u; salt okunur bir dosyaya kaydedilen bir Sanal Çocuk kartuşundan veri içerir; Red Dragon gibi bir Virtual Boy emülasyon programı kullanılarak bir bilgisayarda oynatılabilir.

Daha fazla bilgi

Virtual Boy, Nintendo tarafından geliştirilen ve 1995 yılında piyasaya sürülen taşınabilir bir oyun konsoluydu. Oyuncular için 3B deneyim sunan bir kulaklıklı mikrofon seti içeriyordu.

Açılan programlar VB dosyalar
Windows
Red Dragon
Reality Boy
Virtual-E

VB Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .vb uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Virtual Boy ROM File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.