Ana sayfa : Dosya uzantıları : .t65 Dosya

.t65 Dosya uzantısı

Dosya tipiPageMaker Template File

geliştirici Adobe Systems
kategori Font Files
biçim N/A

.T65 seçenek numarası

___ kategorileri_name28 ___ Ses dosyaları ______ category_text28 ___

Ses Dosyaları kategorisi, ses oynatma yazılımıyla oynatılabilecek dalga şekli verilerini içeren sıkıştırılmış ve sıkıştırılmamış ses formatlarını içerir. Bu kategori ayrıca, genellikle ses verisi içermeyen MIDI dosyalarını, müzikal puanları ve ses projesi dosyalarını da içerir.

______ kategorileri_name29 ___ Geliştirici Dosyaları ______ category_text29 ___

Geliştirici Dosyaları kategorisi, yazılım geliştirme ile ilgili dosyaları içerir. Bunlar proje dosyaları, kaynak kod dosyaları, kod kütüphaneleri, başlık dosyaları ve sınıf dosyalarını programlamayı içerir. Derlenmiş nesneler ve bileşenler de bu kategoriye dahil edilmiştir.

______ kategorileri_name30 ___ Metin Dosyaları ______ category_text30 ___

Metin dosyaları metinsel veriler içerir ve düz metin veya zengin metin biçimlerinde kaydedilebilir. Metin dosyalarının çoğu kullanıcılar tarafından oluşturulan ve kaydedilen belgeler olsa da, program verilerini depolamak için yazılım geliştiricileri tarafından da kullanılabilirler. Metin dosyalarının örnekleri arasında kelime işlem belgeleri, günlük dosyaları ve kaydedilmiş e-posta mesajları bulunur.

______ kategorileri_name31 ___ Çeşitli Dosyalar ______ category_text31 ___

Çeşitli Dosyalar kategorisi, diğer kategorilere sığmayan çeşitli dosya türlerini içerir. Bazı örnekler kısmen indirilmiş dosyalar, yükleyici dosyalar ve yeniden adlandırılmış dosyalardır. Bu kategori, bilgisayarların yanı sıra diğer donanım aygıtlarıyla ilgili dosyaları da içerebilir.

______ kategorileri_name32 ___ Oyun Dosyaları ______ category_text32 ___

Oyun Dosyaları kategorisi kaydedilmiş video oyun dosyalarını ve video oyunlarının referans aldığı dosyaları içerir. Ayrıca, Super Nintendo ve Nintendo 64 gibi diğer sistemler için geliştirilen oyunların yazılım kopyaları olan oyun ROM'larını da içerir. Bu dosyalar bir yazılım emülatörü kullanılarak oynatılabilir.

______ kategorileri_name33 ___ Ayarlar Dosyaları ______ category_text33 ___

Ayarlar dosyaları işletim sistemi ve uygulamalar için ayarları saklar. Bu dosyaların kullanıcı tarafından açılması amaçlanmamıştır, ancak program tercihleri değiştirildiğinde ilgili uygulama tarafından değiştirilmektedir. Ayarlar dosyaları ayrıca tercih dosyaları veya yapılandırma dosyaları olarak da adlandırılabilir.

______ kategorileri_name34 ___ Raster Görüntü Dosyaları ______ category_text34 ___

Raster grafikler en yaygın türden görüntü dosyalarıdır. Her pikselin görüntüdeki tek bir rengi temsil ettiği bir piksel ızgarasından oluşur. Hem Web grafikleri hem de dijital fotoğraflar, raster grafikler olarak saklanır. Bazı raster görüntü formatları sıkıştırılmamış olsa da, çoğu bir tür görüntü sıkıştırma kullanır.

______ kategorileri_name35 ___ Web Dosyaları ______ category_text35 ___

Web Dosyaları kategorisi, web siteleri ve Web sunucuları ile ilgili dosyaları içerir. Bunlar statik ve dinamik web sayfalarını, Web uygulamalarını ve web sayfalarının referans aldığı dosyaları içerir. Web geliştirme yazılımı tarafından oluşturulan dosyalar da bu kategoriye dahil edilir.

______ kategorileri_name36 ___ Veri dosyaları ______ category_text36 ___

Veri dosyaları en yaygın bilgisayar dosyası türüdür. Uygulamalar yüklenebilir veya kullanıcılar tarafından oluşturulabilirler. Çoğu veri dosyası, bazıları düz metin olarak depolanmasına rağmen, ikili biçimde kaydedilir. Veri dosyalarına örnek olarak kütüphaneler, proje dosyaları ve kaydedilmiş belgeler verilebilir.

______ kategorileri_name37 ___ Video Dosyaları ______ category_text37 ___

Video Dosyaları kategorisi, video verilerini kodlamak ve sıkıştırmak için farklı codec bileşenlerini kullanan çok çeşitli video formatlarını içerir. Bu kategori aynı zamanda video verisi içermeyen video proje dosyalarını ve video bilgi dosyalarını da içerir.

______ kategorileri_name38 ___ eBook Dosyaları ______ category_text38 ___

eBook dosyaları, Amazon Kindle, Sony Reader, Barnes ve Noble Nook ve iPad gibi e-Okuyucularda görüntülenecek şekilde tasarlanmış dijital kitaplardır. Bununla birlikte, sıklıkla eReader yazılımı kullanılarak bir bilgisayarda da izlenebilir. Birçok eBook formatı birden fazla cihazda görüntülenebilse de, bazı özel eBook formatları yalnızca belirli donanım veya yazılımlar kullanılarak görüntülenebilir.

______ kategorileri_name39 ___ Sayfa Düzeni Dosyaları ______ category_text39 ___

Sayfa düzeni dosyaları, hem metin hem de resim verisi içerebilen belgelerdir. Ayrıca, sayfa boyutunu, kenar boşluklarını ve içeriğin sayfada nasıl düzenlendiğini tanımlayan formatlama bilgileri de içerir. Sayfa düzeni belgeleri genellikle gazeteler, dergiler ve broşürler gibi yazdırılabilir yayınlar oluşturmak için kullanılır.

______ kategorileri_name40 ___ 3D Görüntü Dosyaları ______ category_text40 ___

3D görüntü dosyaları üç boyutlu modeller, 3D animasyonlar ve 3D proje dosyalarını içerir. 3B modeller tipik olarak çokgen ve veritten oluşur ve modelin şeklini oluşturur. Ayrıca, ışıklandırma ve gölgeleme bilgilerinin yanı sıra dokular da içerebilirler.

______ kategorileri_name41 ___ Sistem dosyaları ______ category_text41 ___

Sistem Dosyaları kategorisi, Mac, Windows ve Linux işletim sistemleri ile ilgili dosyaları içerir. Bazı örnekler sistem kütüphanelerini, ikonları, temaları ve aygıt sürücülerini içerir. Sistem tarafından verilen dosyalar da bu kategoriye dahil edilir.

______ kategorileri_name42 ___ Eklenti Dosyaları ______ category_text42 ___

Eklenti dosyaları, mevcut programlara ekstra özellikler ve işlevler sağlar. Genellikle web tarayıcılarının yanı sıra görüntü, video ve ses düzenleme uygulamaları tarafından da kullanılır. Eklentiler ayrıca eklentiler ve uzantılar olarak da adlandırılır.

______ kategorileri_name43 ___ Kodlanmış Dosyalar ______ category_text43 ___

Kodlanmış dosyalar, verileri kodlanmış bir biçimde depolayan dosyalardır. Bunlar arasında şifreli dosyalar, sıkıştırılmamış arşivler ve ikili kodlanmış metin dosyaları bulunur. Dosyalar genellikle güvenlik nedeniyle kodlanır ve veri aktarımları sırasında bozulmalarını önler.

______ kategorileri_name44 ___ Yedekleme dosyaları ______ category_text44 ___

Yedekleme Dosyaları kategorisi, bireysel dosya yedeklemelerini ve yedekleme yazılımıyla ilgili dosyaları içerir. Bireysel yedekleme dosyaları genellikle yazılım programları tarafından otomatik olarak oluşturulur. Yedekleme yazılımı dosyaları, artımlı yedeklemeler ve tam sistem yedeklemelerini içerir.

______ kategorileri_name45 ___ CAD Dosyaları ______ category_text45 ___

CAD (Bilgisayar Destekli Tasarım) dosyaları 2D veya 3D tasarımlar içerebilir. Modeller veya mimari planlar oluşturmak için kullanılabilecek CAD yazılım programları tarafından üretilirler. 2B CAD dosyalarına genellikle çizim, 3B dosyalara da genellikle modeller, parçalar veya montajlar denir.

______ kategorileri_name46 ___ GIS Dosyaları ______ category_text46 ___

GIS (Coğrafi Bilgi Sistemleri) kategorisi, GPS cihazları ve haritalama yazılımı ile ilgili dosyaları içerir. Bu dosyalar haritalar, kaydedilmiş rotalar ve referans noktaları içerebilir. GIS dosyalarının çoğu, GPS aygıtları ve bilgisayar sistemleri arasında aktarılabilen açık formatlarda kaydedilir.

______ kategorileri_name47 ___ Veritabanı Dosyaları ______ category_text47 ___

Veritabanı dosyaları, verileri tablolara ve alanlara göre düzenlenmiş bir biçimde saklar. Veritabanındaki bireysel girişlere kayıt denir. Veritabanları, dinamik web siteleri tarafından başvurulan verilerin depolanması için yaygın olarak kullanılır.

______ kategorileri_name48 ___ Yürütülebilir Dosyalar ______ category_text48 ___

Yürütülebilir dosyalar, dosya açıldığında çalışan kod içerir. Windows programları, Mac OS X uygulamaları, komut dosyaları ve makroların tümü yürütülebilir dosyalar olarak kabul edilir. Bu dosya türleri açıldığında kod çalıştırdığından, e-posta eki olarak alınan dosyalar gibi bilinmeyen yürütülebilir dosyalar açılmamalıdır.

______ kategorileri_name49 ___ Disk Görüntüsü Dosyaları ______ category_text49 ___

Disk imaj dosyaları, bir sabit diskin veya başka tür bir ortamın tam bir kopyasını içerir. Tüm dosyaları ve dosya sistemi bilgilerini içerirler. Bu, disk görüntülerinin diskleri, CD'leri ve DVD'leri çoğaltmak için kullanılmasına izin verir. Genellikle yedekleme amacıyla da kullanılırlar.

______ kategorileri_name50 ___ Sıkıştırılmış Dosyalar ______ category_text50 ___

Sıkıştırılmış dosyalar disk alanından kazanmak için dosya sıkıştırmayı kullanır. Sıkıştırılmış arşiv formatları, birden fazla dosyayı tek bir arşive sıkıştırmak için de kullanılabilir. Dosyaları sıkıştırmak için birkaç açık ve özel sıkıştırma algoritması kullanılabilir, bu yüzden birçok farklı sıkıştırılmış dosya türü vardır.

______ kategorileri_name51 ___ Vektör görüntü dosyaları ______ category_text51 ___

Vektörel grafikler, tek tek piksellerden çok yollardan oluşur. Bu yollar görüntüdeki çizgileri ve şekilleri temsil etmek için kullanılabilir. Çoğu vektör görüntü formatı ayrıca renkler, degradeler ve görüntü efektleri içerebilir. Vektör grafikleri, görüntü verilerini yollar olarak sakladığından, kalite kaybı olmadan büyütülebilir, bu da logo ve diğer çizimler için onları iyi bir seçim haline getirir.

______ kategorileri_name52 ___ Elektronik Tablo Dosyaları ______ category_text52 ___

Elektronik tablo dosyaları, verileri satırlar ve sütunlar halinde düzenlenmiş hücrelerde saklar. Her hücre, metin dizesi, sayı veya tarih gibi belirli bir veri türü içerebilir. Hücreler ayrıca diğer hücrelere referans veren formüller içerebilir.

______ kategorileri_name53 ___ Camera Raw Dosyaları ______ category_text53 ___

Camera raw dosyaları, dijital fotoğraf makineleri tarafından oluşturulan görüntü dosyalarıdır. Kamera sensörü tarafından yakalanan verileri tam olarak saklayan sıkıştırılmamış ve işlenmemiş bir biçimde kaydedilirler. Her dijital fotoğraf makinesinin farklı bir sensörü olduğundan, birçok farklı fotoğraf makinesi ham formatı vardır. Camera raw dosyasını açmak için programın hem dosya türünü hem de resmi çeken kamera modelini desteklemesi gerekir.

______ kategorileri_name54 ___ Yazı Tipi Dosyaları ______ category_text54 ___

Yazı tipi dosyaları, işletim sistemi ve uygulamalar tarafından erişilebilen bir veya daha fazla yazı tipi içerir. Modern fontların çoğu, hem Macintosh hem de Windows bilgisayarlarda kullanılabilecek OpenType veya TrueType formatlarında depolanır.

___ErrorException: cURL error 18: transfer closed with outstanding read data remaining (see https://curl.haxx.se/libcurl/c/libcurl-errors.html) in /home/extenstions99/app/vendor/stichoza/google-translate-php/src/Stichoza/GoogleTranslate/TranslateClient.php:324 Stack trace: #0 /home/extenstions99/app/vendor/stichoza/google-translate-php/src/Stichoza/GoogleTranslate/TranslateClient.php(361): Stichoza\GoogleTranslate\TranslateClient->getResponse(' ___ extension_...') #1 /home/extenstions99/app/vendor/stichoza/google-translate-php/src/Stichoza/GoogleTranslate/TranslateClient.php(185): Stichoza\GoogleTranslate\TranslateClient->instanceTranslate(' ___ extension_...') #2 /home/extenstions99/app/common/models/Parsing.php(231): Stichoza\GoogleTranslate\TranslateClient->__call('translate', Array) #3 /home/extenstions99/app/console/controllers/ParseController.php(28): common\models\Parsing::fileInfo('fileinfo.com', 'https://fileinf...', true, true) #4 [internal function]: console\controllers\ParseController->actionIndex('https://fileinf...', 'true', 'true') #5 /home/extenstions99/app/vendor/yiisoft/yii2/base/InlineAction.php(57): call_user_func_array(Array, Array) #6 /home/extenstions99/app/vendor/yiisoft/yii2/base/Controller.php(157): yii\base\InlineAction->runWithParams(Array) #7 /home/extenstions99/app/vendor/yiisoft/yii2/console/Controller.php(148): yii\base\Controller->runAction('', Array) #8 /home/extenstions99/app/vendor/yiisoft/yii2/base/Module.php(528): yii\console\Controller->runAction('', Array) #9 /home/extenstions99/app/vendor/yiisoft/yii2/console/Application.php(180): yii\base\Module->runAction('parse', Array) #10 /home/extenstions99/app/vendor/yiisoft/yii2/console/Application.php(147): yii\console\Application->runAction('parse', Array) #11 /home/extenstions99/app/vendor/yiisoft/yii2/base/Application.php(386): yii\console\Application->handleRequest(Object(yii\console\Request)) #12 /home/extenstions99/app/yii(27): yii\base\Application->run() #13 {main} ______ extension_text12392 ___

T65 dosyaları PageMaker klasörünüzdeki "Ekstralar" klasörünüzde bulunabilir.

T65 karakter kümesinde tutulan tuş vuruşu ve karakter verisi örnekleri: 0172 - ¬0174 - ®CS + 6 - §

PageMaker, 1985 yılında Aldus tarafından ilk olarak tanıtıldı, ancak 1994 yılında Adobe tarafından satın alındı. 2004'te Adobe, PageMaker'ın geliştirilmesini durdurdu ve programı InDesign ile değiştirdi. PageMaker'ın Mac sürümü yalnızca OS 9 veya daha eski sürümlerde çalışır, oysa PageMaker'ın Windows sürümü XP veya önceki sürümlerde çalışır.

NOT: T65 dosyaları, PageMaker 7.0'daki %li_nk% PageMaker dosyasıyla değiştirildi.

______ extension_common12392 ___

charset.t65 - Tuş vuruşu işlevlerini tanımlamak için PageMaker tarafından başvurulan karakter kümesinin genel dosya adı.

______ product_main_features8454 ___
  • Gelişmiş profesyonel sayfa düzeni tasarımı
  • Otomatik sayfa içeriği oluşturma
  • Düzen ayarı, belgenin boyutunu değiştirirken metni ve grafikleri yeniden yapılandırır
  • Doğru fontları daha hızlı bulmak için görsel font taraması
  • İçeriğe duyarlı uyum, görüntüleri otomatik olarak yeniden boyutlandırır ve sığdırır
______ product_text8454 ___

Adobe InDesign CC 2019 ekran görüntüsü

Ana Özellikler

InDesign, baskı ve dijital yayıncılık için profesyonel düzenler oluşturmak için kullanılan bir masaüstü yayıncılık programıdır. Program, çok sayıda düzen özelliği içerir ve broşürler, dergiler, posterler, raporlar, etkileşimli çevrimiçi belgeler ve daha fazlasını oluşturmanıza yardımcı olur.

InDesign, çeşitli sayfa düzeni ve dizgi araçları içerir. Belgedeki her nesne özelleştirilebilir ve kullanıcılar görüntüleri ve metni otomatik olarak kurallara uyacak şekilde ölçeklendirebilir. Bir belgeyi düzenlerken, Canlı Ön Kontrol özelliği, kullanıcıların sayfa hatalarını ortaya çıktıkça düzeltmelerine yardımcı olur. InDesign ayrıca büyük belgeler arasında otomatik çapraz referansları, koşullu metinleri, madde imleri ve numaralandırmayı da destekler. Kullanıcılar kendi içeriklerini oluşturabilir veya XML kullanarak bir veritabanından veri alabilirler.

InDesign, eBooks ve dijital dergiler gibi dijital içerik oluşturmak için gelişmiş özellikler içerir. Uygulama, izleyicileriniz için daha etkileşimli bir deneyim oluşturmak için belgelerinize video, ses, animasyon ve slayt gösterileri eklemenizi sağlar. Mizanpajınızı oluşturmayı tamamladığınızda, PDF, EPUB, HTML, XHTML, SWF ve FLA dosyaları gibi çeşitli biçimlerde yayınlayabilirsiniz.

Adobe InDesign, baskı ve dijital yayıncılık için mükemmel bir seçenektir. Çok çeşitli özellikleri, dergi, kitap, broşür ve afiş gibi belgeler oluşturmanıza yardımcı olur. Adobe InDesign herhangi bir profesyonel yayıncı için mükemmel bir seçenektir.

Güncelleme: 26 Ekim 2018

___
Daha fazla bilgi

T65 dosyaları PageMaker klasörünüzdeki "Ekstralar" klasörünüzde bulunabilir.

T65 karakter kümesinde tutulan tuş vuruşu ve karakter verisi örnekleri: 0172 - ¬0174 - ®CS + 6 - §

PageMaker, 1985 yılında Aldus tarafından ilk olarak tanıtıldı, ancak 1994 yılında Adobe tarafından satın alındı. 2004'te Adobe, PageMaker'ın geliştirilmesini durdurdu ve programı InDesign ile değiştirdi. PageMaker'ın Mac sürümü yalnızca OS 9 veya daha eski sürümlerde çalışır, oysa PageMaker'ın Windows sürümü XP veya önceki sürümlerde çalışır.

NOT: T65 dosyaları, PageMaker 7.0'daki .PMT PageMaker dosyasıyla değiştirildi.

Ortak T65 dosya adları

charset.t65 - Tuş vuruşu işlevlerini tanımlamak için PageMaker tarafından başvurulan karakter kümesinin genel dosya adı.

Açılan programlar T65 dosyalar

T65 Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .t65 uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

PageMaker Template File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.