Ana sayfa : Dosya uzantıları : .sprite Dosya

.sprite Dosya uzantısı

Dosya tipi1Scratch Sprite File

geliştirici MIT
kategori Raster Image Files
biçim N/A

Nedir SPRITE dosya?

Yaratıcı programlama becerilerini geliştirmek için kullanılan bir eğitim programı olan Scratch tarafından kullanılan grafik dosyası; iki boyutlu bir görüntüyü ve görüntü için animasyon ayarlarını kaydeder; genellikle karakterler ve oyun nesneleri için kullanılır.

Daha fazla bilgi

SPRITE dosyaları, BYOB (Kendi Bloklarınızı Oluşturun) gibi Scratch değişkenleri tarafından da kullanılabilir.

NOT: Scratch 2.0 sürümü, SPRITE'in yerini alan .SPRITE2 dosyasını tanıttı dosya.

Açılan programlar SPRITE dosyalar
Windows
MIT Scratch
Snap!
Linux
Snap!
Macintosh
MIT Scratch
Snap!

Dosya tipi2SuperTux Sprite File

geliştirici SuperTux
kategori Game Files
biçim N/A

.SPRITE seçenek numarası 2

Super Mario Bros'a benzeyen bir tarafar video oyunu olan SuperTux tarafından referans verilen Sprite; metin dosyası olarak biçimlendirilir ve karakter dizisini oluşturan görüntü dosyalarına referanslar da dahil olmak üzere bir karakter için bir dizi eylem içerir.

Daha fazla bilgi

Sprite karakterleri ve ilişkili animasyonlarını görüntülemek için kullanılır. Sprite dosyasındaki eylemler, kullanıcı giriş yaptığında (ileriye doğru yürümek veya sağa dönmek gibi) veya oyun sırasında belirli olaylar gerçekleştiğinde (oyuncunun bilgisayar karakteri tarafından vurulması gibi) gerçekleştirilir. Sprite kullanarak, oyundaki tüm animasyonları gerçekleştirmek için basit bitmap görüntüler kullanılabilir.

Açılan programlar SPRITE dosyalar
Windows
SuperTux
Linux
SuperTux
Macintosh
SuperTux

SPRITE Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .sprite uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

SuperTux Sprite File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.