Ana sayfa : Dosya uzantıları : .pub Dosya

.pub Dosya uzantısı

Dosya tipi1Publisher Document

geliştirici Microsoft
kategori Page Layout Files
biçim Binary

Nedir PUB dosya?

PUB dosyası, profesyonel belgeler ve pazarlama malzemeleri oluşturmak için kullanılan bir masaüstü yayıncılık programı olan Microsoft Publisher tarafından oluşturulan bir belgedir. Metin, raster ve vektör görüntüleri ve belgedeki biçimlendirilmiş çizilmiş nesneleri içerir.

Daha fazla bilgi

Microsoft Publisher 2016'da açılan PUB dosyası

Publisher, günlük ve profesyonel kullanıcılar tarafından, bültenler, broşürler gibi sayfa düzenleri tasarlamak için kullanılır. ve afişler. Program yalnızca Microsoft Office'in Office 365 sürümleriyle birlikte gelirken, temel sürümlerde yalnızca Word, Excel, PowerPoint ve OneNote bulunur. Publisher'da bir belge kaydettiğinizde, program belgenin içeriğini depolamak için bir PUB dosyası oluşturur. Dosya, düzenlemeleri belgenize kaydetmenize olanak tanır ve dosyayı daha sonra düzenlemek için kapatıp yeniden açmanıza izin verir. PUB dosyaları yalnızca sayfa mizanpajları için kullanılmaz, ayrıca posta birleştirmeleri ve veri sayfaları oluşturmak için veri kaynaklarını bütünleştirmek ve depolamak için de kullanılabilir.

PUB belgenizde çok miktarda metin varsa, başka amaçlar için tekrar kullanmak istediğinizde, Microsoft Word'de düzenlemek için .DOCX dosyasına verebilirsiniz. Metin ve yazı tipi biçimlendirmesi kaydedilir, ancak belgenizdeki grafik veya sütunlar korunmaz. PUB dosyanızı bir DOCX dosyası olarak kaydetmek için, Dosya → Farklı Kaydet'i seçin, belgeyi farklı kaydetmek istediğiniz Word belge biçimini seçin, sonra Kaydet'i tıklayın.

PUB dosyaları başka birçok uygulama tarafından da açılabilir. Bazı kayda değer olanlar, CorelDRAW Graphics Suite'in bir parçası olan LibreOffice ve CorelDRAW'da paketlenmiş olan LibreOffice Draw'dur. PUB dosyaları ayrıca, PUB2ID eklentisi yüklüyken, en popüler masaüstü yayıncılık programlarından biri olan Adobe InDesign'da da açılabilir.

Açılan programlar PUB dosyalar
Windows
CorelDRAW
Adobe InDesign
Microsoft Publisher 2016
Macintosh
Adobe InDesign

Dosya tipi2Public Key File

geliştirici N/A
kategori Web Files
biçim Text

.PUB seçenek numarası 2

Genel anahtar şifrelemesinde kullanılan şifreli metin içeren dosya; Uzak bir varlık tarafından yalnızca yerel bir varlığın ilgili özel anahtarı kullanarak şifresini çözebileceği verileri şifrelemek için kullanılır; Özel bir anahtarla şifrelenmiş verilerin şifresini çözmek için de kullanılabilir.

Daha fazla bilgi

Yaygın bir PUB dosyası id_rsa.pub'dır. PUB dosyaları genellikle bir Linux kullanıcısının ana yöneticisinin altındaki ".SSH" gizli dizininin altında bulunabilir.

Açılan programlar PUB dosyalar
Windows
PuTTYgen
VanDyke SecureCRT
Linux
ssh-keygen
Macintosh
ssh-keygen

PUB Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .pub uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Public Key File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.