Ana sayfa : Dosya uzantıları : .pmd Dosya

.pmd Dosya uzantısı

Dosya tipi1PageMaker Document

geliştirici Adobe Systems
kategori Page Layout Files
biçim Binary

Nedir PMD dosya?

Bir PMD dosyası, bültenler ve broşürler gibi profesyonel yayınlar oluşturmak için kullanılan bir program olan Adobe PageMaker ile oluşturulan bir sayfa düzeni dosyasıdır. Biçimlendirilmiş metin, resimler ve çizilmiş nesneler içerir. PMD dosyaları ayrıca diğer Adobe programlarında oluşturulan görüntüleri de destekler.

Daha fazla bilgi

PMD dosyaları Adobe PageMaker 6 veya daha yenisi tarafından kullanılır. Ayrıca PageMaker'ın halefi olan Adobe InDesign tarafından da açılabilir. Ancak, yalnızca Adobe InDesign CS6 veya daha üstü PMD dosyalarını açacaktır. InDesign CC PMD dosyalarını açmaz.

PMD dosyasını InDesign CC'de açmak istiyorsanız, dosyayı InDesign CS6 veya önceki sürümlerinde açabilirsiniz, .INDD dosyası olarak kaydedin, sonra dosyayı InDesign CC. PageMaker veya InDesign uygulamasında açıldığında PMD'yi .PDF dosyası olarak da dışa aktarabilirsiniz.

Açılan programlar PMD dosyalar
Windows
Adobe PageMaker 7
Adobe InDesign
Macintosh
Adobe InDesign
Adobe InDesign CS6

Dosya tipi2Poser Binary Morph File

geliştirici Smith Micro
kategori 3D Image Files
biçim Binary

.PMD seçenek numarası 2

Bir karakter modelleme ve animasyon programı olan Poser Pro tarafından oluşturulan 3D görüntü dosyası; bir karakterin morflarını veya değiştirilmiş konumlarını ikili biçimde kaydeder; jestleri, hareket durumlarını ve diğer karakter konumlarını kaydetmek için kullanılır.

Açılan programlar PMD dosyalar
Windows
Smith Micro Poser
Macintosh
Smith Micro Poser

Dosya tipi3PlanMaker Spreadsheet

geliştirici SoftMaker Software
kategori Spreadsheet Files
biçim Binary

.PMD seçenek numarası 3

Bir PMD dosyası, SoftMaker Office ile birlikte gelen bir elektronik tablo uygulaması olan PlanMaker tarafından oluşturulan bir elektronik tablo dosyasıdır.  Bir elektronik tablonun satır ve sütunlarında düzenlenen hücrelerde veri içerir. PMD dosyaları, Microsoft Excel tarafından kullanılan .XLS ve .XLSX dosyalarına benzer.

Daha fazla bilgi

SoftDaker Office PlanMaker 2018'de açık olan PMD dosyası

PMD dosyaları özel bir biçimde kaydedilir ve PlanMaker ile ilişkilendirilen birincil dosya türüdür .PMDX dosyası ile değiştirilene kadar PlanMaker hala PMD dosyalarını desteklemektedir.

PMD dosyaları genellikle veri depolamak için kullanılsa da, formül ve grafikler de içerebilirler. PMD dosyaları PlanMaker'da PMDX, .PDF , XLS, XLSX, .XLSM , .XLTX , .XLTM , .XLT , .TMD ve .RTF .

Açılan programlar PMD dosyalar
Windows
SoftMaker Office
Linux
SoftMaker Office
Android
SoftMaker Office PlanMaker Mobile

Dosya tipi4MikuMikuDance Model File

geliştirici MikuMikuDance
kategori 3D Image Files
biçim Binary

.PMD seçenek numarası 4

Aslen Japonca'da oluşturulan bir dans animasyon programı olan MikuMikuDance (MMD) tarafından kullanılan 3B model; MikuMikuDance araçlarıyla tekstüre edilebilecek ve canlandırılabilecek bir dansçı için bir 3B kafes içerir; farklı dansçı modellerini saklamak için kullanılır.

Daha fazla bilgi

PMD dosyaları PMD Editor ile ve ayrıca Blender, Metesequoia ve Lightwave gibi bazı standart 3D modelleme araçları ile düzenlenebilir. Ancak, her programın uygun bir eklenti gerektirdiğini ve eklentilerin genellikle Japonca oluşturulduğunu ve Japonca web sitelerinde bulunduğunu unutmayın.

Açılan programlar PMD dosyalar

PMD Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .pmd uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

MikuMikuDance Model File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.