Ana sayfa : Dosya uzantıları : .pde Dosya

.pde Dosya uzantısı

Dosya tipi1Arduino Sketch

geliştirici Arduino
kategori Developer Files
biçim Text

Nedir PDE dosya?

Elektronik prototipleme için kullanılan bir IDE olan Arduino ile yazılmış yazılım uygulaması; Arduino programlama dilinde yazılmış kaynak kodu içerir; geliştiricilerin bir Arduino devre kartındaki elektroniği kontrol etmelerini sağlar.

Daha fazla bilgi

İşleme yazılımıyla dosya ilişkilerinin çakışmasını önlemek için, Arduino, taslak dosya uzantısını sürüm 1.0 sürümüyle birlikte .INO olarak değiştirdi. Bu nedenle, Arduino hala ".pde" dosyalarını açabilir, bunun yerine ".ino" dosya uzantısı kullanılmalıdır.

Açılan programlar PDE dosyalar
Linux
Arduino

Dosya tipi2Processing Development Environment Source Code File

geliştirici Processing
kategori Developer Files
biçim Text

.PDE seçenek numarası 2

İşleme programlama dilinde yazılmış kaynak kod dosyası; fonksiyonlar, değişkenler ve diğer programlama yapıları içerebilir; "skeçler" adı verilen İşleme programlarını depolamak ve bunları İşleme IDE'sinde çalıştırmak için kullanılır; görüntüleri, animasyonları ve etkileşimleri programlamak için kullanılabilir.

Daha fazla bilgi

Her PDE dosyası, İşleme IDE'sinden kaydedildiğinde kendi klasöründe saklanır. Görüntüler gibi diğer program varlıklarıyla birlikte kaydedilir. Proje klasörü ve PDE dosya adı öneki aynı ada sahip. PDE dosyası çalıştırıldığında, sonuçta ortaya çıkan programı oluşturan ve çalıştıran bir Java görüntüleme penceresinde açılır.

İşleme, temel programlama becerilerini görsel bir ortamda öğretmek için eğitim ortamlarında yaygın olarak kullanılır.

Açılan programlar PDE dosyalar
Linux
Processing
Macintosh
MacroMates TextMate
Chocolat
Kod

Dosya tipi3ProntoDoc for Excel Document Template

geliştirici Step Function
kategori Page Layout Files
biçim N/A

.PDE seçenek numarası 3

ProntoDoc for Excel (PDE) tarafından kullanılan ve belge şablonlarını yazmak ve otomatik doldurmak için kullanılan bir Microsoft Excel eklentisi; bir belge şablonu kaydeder ve sayfa düzeni yapısının yanı sıra bir veya daha fazla kaynak veritabanındaki verilerle doldurulmuş şablon alanlarını da içerir (SQL Server, SharePoint ve Oracle desteklenir); küçükten kurum düzeyinde veritabanlarına veri kullanarak .XLSX , .PDF ve .XPS belgeleri oluşturmak için kullanılır.

Daha fazla bilgi

ProntoDoc for Word'ün (PDW) eşlik eden bir ürünü olan Excel için ProntoDoc, iş ortamlarında raporlar ve diğer işletme belgeleri oluşturmak için kullanılır.

Açılan programlar PDE dosyalar
Windows
SoftMaker Office
Linux
SoftMaker Office

PDE Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .pde uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

ProntoDoc for Excel Document Template Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.