Ana sayfa : Dosya uzantıları : .p Dosya

.p Dosya uzantısı

Dosya tipi1Python Pickle File

geliştirici Python
kategori Developer Files
biçim Binary

Nedir P dosya?

Bir P dosyası, Python nesnelerini diskte depolamak veya bir ağ üzerinden aktarmak için bir bayt temsiline dönüştürmek için kullanılan bir Python modülü olan pickle tarafından oluşturulan bir pickle dosyasıdır. Öncelikle verileri başka bir formata dönüştürmek zorunda kalmadan nesnelerin rahatça depolanmasını veya aktarılmasını sağlar. P dosyaları "seçilmemiş" olabilir ve çalışma zamanı sırasında program belleğine geri yüklenebilir.

Açılan programlar P dosyalar

Dosya tipi2Pascal Source Code

geliştirici Niklaus Wirth
kategori Developer Files
biçim Text

.P seçenek numarası 2

P dosyası, Pascal programlama dilinde yazılmış bir kaynak kod dosyasıdır. Bir Pascal geliştirme programı veya temel bir metin editörü ile düzenlenebilen Pascal kaynak kodunu içerir. P dosyaları Turbo Pascal gibi bir Pascal derleyicisi kullanılarak çalıştırılabilir programlarda derlenebilir.

Daha fazla bilgi

Pascal aslen 1960'ların sonunda geliştirildi ve 1970'te Niklaus Wirth tarafından yayınlandı. Super Pascal ve Pascal Sol gibi farklı değişkenlere yol açan bir prosedür dilidir. Nesne Pascal ayrıca 1985 yılında geliştirilen ve Apple Computer'da nesne yönelimli programlama için tasarlanmış Pascal'ın bir uzantısıdır. P dosyaları daha yaygın .PAS dosyası ile birlikte Pascal kaynak kodunu saklamak için kullanılan birkaç dosyadan biridir.

Açılan programlar P dosyalar
Windows
Free Pascal
Borland Turbo Pascal
Irie Tools Irie Pascal
Linux
Free Pascal
Macintosh
MacroMates TextMate
Bare Bones BBEdit
Free Pascal

Dosya tipi3LightWave Plug-in

geliştirici NewTek
kategori Plugin Files
biçim Binary

.P seçenek numarası 3

Animasyonlar ve hareketsiz görüntüler için bir 3D modelleme ve görüntü oluşturma uygulaması olan LightWave 3D tarafından kullanılan eklenti dosyası; Yazılımın işlevselliğini genişletmek için kullanılan verileri ve prosedürleri saklar; genellikle özel 3B nesneleri otomatik olarak oluşturmak ve varolan nesne özelliklerini değiştirmek için kullanılır.

Açılan programlar P dosyalar
Windows
NewTek LightWave 3D
Macintosh
NewTek LightWave 3D

P Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .p uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

LightWave Plug-in Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.