Ana sayfa : Dosya uzantıları : .mpl Dosya

.mpl Dosya uzantısı

Dosya tipi1AVCHD Playlist File

geliştirici Sony
kategori Video Files
biçim Binary

Nedir MPL dosya?

ErrorException: cURL error 35: Encountered end of file (see https://curl.haxx.se/libcurl/c/libcurl-errors.html) in /home/extenstions99/app/vendor/stichoza/google-translate-php/src/Stichoza/GoogleTranslate/TranslateClient.php:324 Stack trace: #0 /home/extenstions99/app/vendor/stichoza/google-translate-php/src/Stichoza/GoogleTranslate/TranslateClient.php(361): Stichoza\GoogleTranslate\TranslateClient->getResponse(' ___ categories...') #1 /home/extenstions99/app/vendor/stichoza/google-translate-php/src/Stichoza/GoogleTranslate/TranslateClient.php(185): Stichoza\GoogleTranslate\TranslateClient->instanceTranslate(' ___ categories...') #2 /home/extenstions99/app/common/models/Parsing.php(231): Stichoza\GoogleTranslate\TranslateClient->__call('translate', Array) #3 /home/extenstions99/app/console/controllers/ParseController.php(28): common\models\Parsing::fileInfo('fileinfo.com', 'https://fileinf...', true, true) #4 [internal function]: console\controllers\ParseController->actionIndex('https://fileinf...', 'true', 'true') #5 /home/extenstions99/app/vendor/yiisoft/yii2/base/InlineAction.php(57): call_user_func_array(Array, Array) #6 /home/extenstions99/app/vendor/yiisoft/yii2/base/Controller.php(157): yii\base\InlineAction->runWithParams(Array) #7 /home/extenstions99/app/vendor/yiisoft/yii2/console/Controller.php(148): yii\base\Controller->runAction('', Array) #8 /home/extenstions99/app/vendor/yiisoft/yii2/base/Module.php(528): yii\console\Controller->runAction('', Array) #9 /home/extenstions99/app/vendor/yiisoft/yii2/console/Application.php(180): yii\base\Module->runAction('parse', Array) #10 /home/extenstions99/app/vendor/yiisoft/yii2/console/Application.php(147): yii\console\Application->runAction('parse', Array) #11 /home/extenstions99/app/vendor/yiisoft/yii2/base/Application.php(386): yii\console\Application->handleRequest(Object(yii\console\Request)) #12 /home/extenstions99/app/yii(27): yii\base\Application->run() #13 {main} ______ category_text28 ___

Ses Dosyaları kategorisi, ses oynatma yazılımıyla oynatılabilecek dalga şekli verilerini içeren sıkıştırılmış ve sıkıştırılmamış ses formatlarını içerir. Bu kategori ayrıca, genellikle ses verisi içermeyen MIDI dosyalarını, müzikal puanları ve ses projesi dosyalarını da içerir.

______ kategorileri_name29 ___ Geliştirici Dosyaları ______ category_text29 ___

Geliştirici Dosyaları kategorisi, yazılım geliştirme ile ilgili dosyaları içerir. Bunlar proje dosyaları, kaynak kod dosyaları, kod kütüphaneleri, başlık dosyaları ve sınıf dosyalarını programlamayı içerir. Derlenmiş nesneler ve bileşenler de bu kategoriye dahil edilmiştir.

______ kategorileri_name30 ___ Metin Dosyaları ______ category_text30 ___

Metin dosyaları metinsel veriler içerir ve düz metin veya zengin metin biçimlerinde kaydedilebilir. Metin dosyalarının çoğu kullanıcılar tarafından oluşturulan ve kaydedilen belgeler olsa da, program verilerini depolamak için yazılım geliştiricileri tarafından da kullanılabilirler. Metin dosyalarının örnekleri arasında kelime işlem belgeleri, günlük dosyaları ve kaydedilmiş e-posta mesajları bulunur.

______ kategorileri_name31 ___ Çeşitli Dosyalar ______ category_text31 ___

Çeşitli Dosyalar kategorisi, diğer kategorilere sığmayan çeşitli dosya türlerini içerir. Bazı örnekler kısmen indirilmiş dosyalar, yükleyici dosyalar ve yeniden adlandırılmış dosyalardır. Bu kategori, bilgisayarların yanı sıra diğer donanım aygıtlarıyla ilgili dosyaları da içerebilir.

______ kategorileri_name32 ___ Oyun Dosyaları ______ category_text32 ___

Oyun Dosyaları kategorisi kaydedilmiş video oyun dosyalarını ve video oyunlarının referans aldığı dosyaları içerir. Ayrıca, Super Nintendo ve Nintendo 64 gibi diğer sistemler için geliştirilen oyunların yazılım kopyaları olan oyun ROM'larını da içerir. Bu dosyalar bir yazılım emülatörü kullanılarak oynatılabilir.

______ kategorileri_name33 ___ Ayarlar Dosyaları ______ category_text33 ___

Ayarlar dosyaları işletim sistemi ve uygulamalar için ayarları saklar. Bu dosyaların kullanıcı tarafından açılması amaçlanmamıştır, ancak program tercihleri değiştirildiğinde ilgili uygulama tarafından değiştirilmektedir. Ayarlar dosyaları ayrıca tercih dosyaları veya yapılandırma dosyaları olarak da adlandırılabilir.

______ kategorileri_name34 ___ Raster Görüntü Dosyaları ______ category_text34 ___

Raster grafikler en yaygın türden görüntü dosyalarıdır. Her pikselin görüntüdeki tek bir rengi temsil ettiği bir piksel ızgarasından oluşur. Hem Web grafikleri hem de dijital fotoğraflar, raster grafikler olarak saklanır. Bazı raster görüntü formatları sıkıştırılmamış olsa da, çoğu bir tür görüntü sıkıştırma kullanır.

______ kategorileri_name35 ___ Web Dosyaları ______ category_text35 ___

Web Dosyaları kategorisi, web siteleri ve Web sunucuları ile ilgili dosyaları içerir. Bunlar statik ve dinamik web sayfalarını, Web uygulamalarını ve web sayfalarının referans aldığı dosyaları içerir. Web geliştirme yazılımı tarafından oluşturulan dosyalar da bu kategoriye dahil edilir.

______ kategorileri_name36 ___ Veri dosyaları ______ category_text36 ___

Veri dosyaları en yaygın bilgisayar dosyası türüdür. Uygulamalar yüklenebilir veya kullanıcılar tarafından oluşturulabilirler. Çoğu veri dosyası, bazıları düz metin olarak depolanmasına rağmen, ikili biçimde kaydedilir. Veri dosyalarına örnek olarak kütüphaneler, proje dosyaları ve kaydedilmiş belgeler verilebilir.

______ kategorileri_name37 ___ Video Dosyaları ______ category_text37 ___

Video Dosyaları kategorisi, video verilerini kodlamak ve sıkıştırmak için farklı codec bileşenlerini kullanan çok çeşitli video formatlarını içerir. Bu kategori aynı zamanda video verisi içermeyen video proje dosyalarını ve video bilgi dosyalarını da içerir.

______ kategorileri_name38 ___ eBook Dosyaları ______ category_text38 ___

eBook dosyaları, Amazon Kindle, Sony Reader, Barnes ve Noble Nook ve iPad gibi e-Okuyucularda görüntülenecek şekilde tasarlanmış dijital kitaplardır. Bununla birlikte, sıklıkla eReader yazılımı kullanılarak bir bilgisayarda da izlenebilir. Birçok eBook formatı birden fazla cihazda görüntülenebilse de, bazı özel eBook formatları yalnızca belirli donanım veya yazılımlar kullanılarak görüntülenebilir.

______ kategorileri_name39 ___ Sayfa Düzeni Dosyaları ______ category_text39 ___

Sayfa düzeni dosyaları, hem metin hem de resim verisi içerebilen belgelerdir. Ayrıca, sayfa boyutunu, kenar boşluklarını ve içeriğin sayfada nasıl düzenlendiğini tanımlayan formatlama bilgileri de içerir. Sayfa düzeni belgeleri genellikle gazeteler, dergiler ve broşürler gibi yazdırılabilir yayınlar oluşturmak için kullanılır.

______ kategorileri_name40 ___ 3D Görüntü Dosyaları ______ category_text40 ___

3D görüntü dosyaları üç boyutlu modeller, 3D animasyonlar ve 3D proje dosyalarını içerir. 3B modeller tipik olarak çokgen ve veritten oluşur ve modelin şeklini oluşturur. Ayrıca, ışıklandırma ve gölgeleme bilgilerinin yanı sıra dokular da içerebilirler.

______ kategorileri_name41 ___ Sistem dosyaları ______ category_text41 ___

Sistem Dosyaları kategorisi, Mac, Windows ve Linux işletim sistemleri ile ilgili dosyaları içerir. Bazı örnekler sistem kütüphanelerini, ikonları, temaları ve aygıt sürücülerini içerir. Sistem tarafından verilen dosyalar da bu kategoriye dahil edilir.

______ kategorileri_name42 ___ Eklenti Dosyaları ______ category_text42 ___

Eklenti dosyaları, mevcut programlara ekstra özellikler ve işlevler sağlar. Genellikle web tarayıcılarının yanı sıra görüntü, video ve ses düzenleme uygulamaları tarafından da kullanılır. Eklentiler ayrıca eklentiler ve uzantılar olarak da adlandırılır.

______ kategorileri_name43 ___ Kodlanmış Dosyalar ______ category_text43 ___

Kodlanmış dosyalar, verileri kodlanmış bir biçimde depolayan dosyalardır. Bunlar arasında şifreli dosyalar, sıkıştırılmamış arşivler ve ikili kodlanmış metin dosyaları bulunur. Dosyalar genellikle güvenlik nedeniyle kodlanır ve veri aktarımları sırasında bozulmalarını önler.

______ kategorileri_name44 ___ Yedekleme dosyaları ______ category_text44 ___

Yedekleme Dosyaları kategorisi, bireysel dosya yedeklemelerini ve yedekleme yazılımıyla ilgili dosyaları içerir. Bireysel yedekleme dosyaları genellikle yazılım programları tarafından otomatik olarak oluşturulur. Yedekleme yazılımı dosyaları, artımlı yedeklemeler ve tam sistem yedeklemelerini içerir.

______ kategorileri_name45 ___ CAD Dosyaları ______ category_text45 ___

CAD (Bilgisayar Destekli Tasarım) dosyaları 2D veya 3D tasarımlar içerebilir. Modeller veya mimari planlar oluşturmak için kullanılabilecek CAD yazılım programları tarafından üretilirler. 2B CAD dosyalarına genellikle çizim, 3B dosyalara da genellikle modeller, parçalar veya montajlar denir.

______ kategorileri_name46 ___ GIS Dosyaları ______ category_text46 ___

GIS (Coğrafi Bilgi Sistemleri) kategorisi, GPS cihazları ve haritalama yazılımı ile ilgili dosyaları içerir. Bu dosyalar haritalar, kaydedilmiş rotalar ve referans noktaları içerebilir. GIS dosyalarının çoğu, GPS aygıtları ve bilgisayar sistemleri arasında aktarılabilen açık formatlarda kaydedilir.

______ kategorileri_name47 ___ Veritabanı Dosyaları ______ category_text47 ___

Veritabanı dosyaları, verileri tablolara ve alanlara göre düzenlenmiş bir biçimde saklar. Veritabanındaki bireysel girişlere kayıt denir. Veritabanları, dinamik web siteleri tarafından başvurulan verilerin depolanması için yaygın olarak kullanılır.

______ kategorileri_name48 ___ Yürütülebilir Dosyalar ______ category_text48 ___

Yürütülebilir dosyalar, dosya açıldığında çalışan kod içerir. Windows programları, Mac OS X uygulamaları, komut dosyaları ve makroların tümü yürütülebilir dosyalar olarak kabul edilir. Bu dosya türleri açıldığında kod çalıştırdığından, e-posta eki olarak alınan dosyalar gibi bilinmeyen yürütülebilir dosyalar açılmamalıdır.

______ kategorileri_name49 ___ Disk Görüntüsü Dosyaları ______ category_text49 ___

Disk imaj dosyaları, bir sabit diskin veya başka tür bir ortamın tam bir kopyasını içerir. Tüm dosyaları ve dosya sistemi bilgilerini içerirler. Bu, disk görüntülerinin diskleri, CD'leri ve DVD'leri çoğaltmak için kullanılmasına izin verir. Genellikle yedekleme amacıyla da kullanılırlar.

______ kategorileri_name50 ___ Sıkıştırılmış Dosyalar ______ category_text50 ___

Sıkıştırılmış dosyalar disk alanından kazanmak için dosya sıkıştırmayı kullanır. Sıkıştırılmış arşiv formatları, birden fazla dosyayı tek bir arşive sıkıştırmak için de kullanılabilir. Dosyaları sıkıştırmak için birkaç açık ve özel sıkıştırma algoritması kullanılabilir, bu yüzden birçok farklı sıkıştırılmış dosya türü vardır.

______ kategorileri_name51 ___ Vektör görüntü dosyaları ______ category_text51 ___

Vektörel grafikler, tek tek piksellerden çok yollardan oluşur. Bu yollar görüntüdeki çizgileri ve şekilleri temsil etmek için kullanılabilir. Çoğu vektör görüntü formatı ayrıca renkler, degradeler ve görüntü efektleri içerebilir. Vektör grafikleri, görüntü verilerini yollar olarak sakladığından, kalite kaybı olmadan büyütülebilir, bu da logo ve diğer çizimler için onları iyi bir seçim haline getirir.

______ kategorileri_name52 ___ Elektronik Tablo Dosyaları ______ category_text52 ___

Elektronik tablo dosyaları, verileri satırlar ve sütunlar halinde düzenlenmiş hücrelerde saklar. Her hücre, metin dizesi, sayı veya tarih gibi belirli bir veri türü içerebilir. Hücreler ayrıca diğer hücrelere referans veren formüller içerebilir.

______ kategorileri_name53 ___ Camera Raw Dosyaları ______ category_text53 ___

Camera raw dosyaları, dijital fotoğraf makineleri tarafından oluşturulan görüntü dosyalarıdır. Kamera sensörü tarafından yakalanan verileri tam olarak saklayan sıkıştırılmamış ve işlenmemiş bir biçimde kaydedilirler. Her dijital fotoğraf makinesinin farklı bir sensörü olduğundan, birçok farklı fotoğraf makinesi ham formatı vardır. Camera raw dosyasını açmak için programın hem dosya türünü hem de resmi çeken kamera modelini desteklemesi gerekir.

______ kategorileri_name54 ___ Yazı Tipi Dosyaları ______ category_text54 ___

Yazı tipi dosyaları, işletim sistemi ve uygulamalar tarafından erişilebilen bir veya daha fazla yazı tipi içerir. Modern yazı tiplerinin çoğu, hem Macintosh hem de Windows bilgisayarlarda kullanılabilen OpenType veya TrueType biçimlerinde depolanır.

___ErrorException: cURL error 18: transfer closed with outstanding read data remaining (see https://curl.haxx.se/libcurl/c/libcurl-errors.html) in /home/extenstions99/app/vendor/stichoza/google-translate-php/src/Stichoza/GoogleTranslate/TranslateClient.php:324 Stack trace: #0 /home/extenstions99/app/vendor/stichoza/google-translate-php/src/Stichoza/GoogleTranslate/TranslateClient.php(361): Stichoza\GoogleTranslate\TranslateClient->getResponse(' ___ extension_...') #1 /home/extenstions99/app/vendor/stichoza/google-translate-php/src/Stichoza/GoogleTranslate/TranslateClient.php(185): Stichoza\GoogleTranslate\TranslateClient->instanceTranslate(' ___ extension_...') #2 /home/extenstions99/app/common/models/Parsing.php(231): Stichoza\GoogleTranslate\TranslateClient->__call('translate', Array) #3 /home/extenstions99/app/console/controllers/ParseController.php(28): common\models\Parsing::fileInfo('fileinfo.com', 'https://fileinf...', true, true) #4 [internal function]: console\controllers\ParseController->actionIndex('https://fileinf...', 'true', 'true') #5 /home/extenstions99/app/vendor/yiisoft/yii2/base/InlineAction.php(57): call_user_func_array(Array, Array) #6 /home/extenstions99/app/vendor/yiisoft/yii2/base/Controller.php(157): yii\base\InlineAction->runWithParams(Array) #7 /home/extenstions99/app/vendor/yiisoft/yii2/console/Controller.php(148): yii\base\Controller->runAction('', Array) #8 /home/extenstions99/app/vendor/yiisoft/yii2/base/Module.php(528): yii\console\Controller->runAction('', Array) #9 /home/extenstions99/app/vendor/yiisoft/yii2/console/Application.php(180): yii\base\Module->runAction('parse', Array) #10 /home/extenstions99/app/vendor/yiisoft/yii2/console/Application.php(147): yii\console\Application->runAction('parse', Array) #11 /home/extenstions99/app/vendor/yiisoft/yii2/base/Application.php(386): yii\console\Application->handleRequest(Object(yii\console\Request)) #12 /home/extenstions99/app/yii(27): yii\base\Application->run() #13 {main} ______ extension_text16434 ___ ______ extension_common16434 ___ ______ extension_description16435 ___

MPL2 formatında oluşturulan video altyazı dosyası; altyazı belirlemek için basit bir metin formatı kullanır ve saniyenin onda birinin zamanlama hassasiyetini destekler; video oynatılırken altyazıları görüntüleyen bazı video oynatma yazılımları tarafından desteklenir.

______ extension_text16435 ___

MPL altyazıları, To SRT Dönüştürücü kullanılarak popüler SubRip ( .MTS ) biçimine dönüştürülebilir.

______ extension_common16435 ___ ______ product_main_features7700 ___
 • Hollywood tarzı, profesyonel kalitede filmler oluşturun
 • VCD, DVD, Blu-ray ve AVCHD formatlarını destekler
 • Otomatik rötuş ve film yapım araçlarını içerir
 • Slayt gösterilerinin özel olarak düzenlenmesine ve sıralanmasına izin verir
 • Birçok dijital ses ve video dosyası formatını destekler
 • Disk Sağı, akışlı ortamı doğrudan bir diske yazar
______ product_text7700 ___

CyberLink PowerProducer, video ve slayt gösterisi diskleri oluşturmak için kullanılan bir yazılım programıdır. Windows işletim sisteminde çalıştırılır ve DV ve HDV kamera kullanıcıları için tasarlanmıştır.

PowerProducer, DV ve HDV kameralardan ve TV tarayıcı kartlarından video çekebilir. Ayrıca AVCHD gibi farklı dijital video dosyası formatlarından video aktarabilir. Video editörü, ev kullanıcıları için Hollywood tarzı film yapım araçlarına sahiptir. Yazılım, bir video diskini hızlı bir şekilde profesyonel kalitede bir filme dönüştürmek için kullanılabilen, profesyonelce tasarlanmış birkaç HD menü şablonu içerir. Filmlere etkileşimli menüler, müzik ve temalar eklemek için geliştirme araçları sağlar. Ayrıca, dijital video içeriğine otomatik olarak dokunan ve titrek videoları, zayıf ışık ve kırmızı göz sorunlarını gideren "Sihirli Film Sihirbazı" gibi özellikler de içerir. Sihirbaz, kullanıcı tarafından seçilen temaları uygulamak ve fotoğraflara kaydırma ve yakınlaştırma efektleri eklemek için de kullanılabilir.

PowerProducer'ın "Disk Hakkı" özelliği, önce sabit diskte saklamaksızın videoları doğrudan diske yazdırmayı destekler. Bu, kullanıcıların bir kameradan veya başka bir video giriş kaynağından gerçek zamanlı videolar çekmesini ve bunları doğrudan bir diske yazdırmasını sağlar. Bu videolar bağımsız filmler olarak kaydedilebilir veya daha büyük bir film yapımının bir parçası olarak dahil edilebilir. PowerProducer, yeniden yazılabilir disklere kaydedilen mevcut filmleri de düzenleyebilir. Yerleşik disk yardımcı programları, disk oynatıcısını silebilir, kopyalayabilir, bir disk görüntüsüne aktarabilir veya diskleri video oynatıcı uyumluluğu için sonlandırabilir. PowerProducer, disk dosyalarını daha sonra düzenlemek üzere yeniden açılabilen %li_nk% biçiminde de kaydedebilir. Tamamlandığında, filmler DVD, Blu-ray ve diğer disk formatlarına yazılabilir.

CyberLink PowerProducer, kişisel filmleri yakalamak, düzenlemek ve üretmek için kullanışlı bir programdır. Profesyonel üretim araçları ve uygun disk yazma özellikleri sunar. Ayrıca, ev eğlence sistemlerinde film ve slayt gösterileri izlemek ve arkadaşlarınızla ve ailenizle video paylaşmak için de iyi bir seçenektir. Diğer video editörleri kadar güçlü olmasa da, fiyat için makul bir seçenek.

Güncelleme: 4 Nisan 2014

______ product_main_features8034 ___
 • Windows Media Player 6.4’e benzer görünüyor
 • Ek yazılım veya kodlayıcı olmadan VCD, SVCD ve DVD oynatımı sağlar
 • AVI altyazılarını destekler
 • Araç çubuğu gibi özelleştirilebilir arayüz
______ product_text8034 ___

Media Player Classic 1.7'nin ekran görüntüsü

Ana Özellikler

Media Player Classic, Windows Media Player'a benzeyen ve ona benzeyen açık kaynaklı bir programdır 6.4. Media Player Classic'in ana çatalı, ek seçenekler ve özellikler sağlayan Ev Sineması'dır.

Müzikçalar kutudan SVCD, VCD ve DVD oynatımı sağlar. H.264, MPEG-4 ASP, OGG ve FLV gibi birçok popüler video ve ses formatını destekler. Program, yırtılmayı giderme ve gelişmiş video oluşturma için destek gibi özellikler sağlar. Media Player Classic, oynatma araç çubuğu gibi farklı yönleri yapılandırmanıza izin veren özelleştirilebilir. Ayrıca, müzikçalar hafiftir ve çok az bellek kullanır; bu da eski bilgisayarlarda kullanmanıza izin verir.

Media Player Classic, Windows Media Player 6.4'ün görünüşünü ve hissini isteyen kullanıcılar için bir uygulamadır. Ancak, nostaljik amaçların dışında, bu uygulamayı diğer Windows medya oynatıcılarına göre seçmek için pek fazla neden yok.

Güncelleme: 25 Eylül 2017

______ product_main_features12497 ___ ______ product_text12497 ___ ______ product_main_features8030 ___
 • Müzik ve video içeriğini CD, DVD ve Blu-ray disklere yazma
 • Çok çeşitli video dosyası formatlarını dönüştürme, içe aktarma ve dışa aktarma
 • Aynı anda birden fazla cihazdan video ve ses yakalayın
 • Canlı Ekran Görüntüsü ile ekranınızdan video kaydedin
 • Videoyu YouTube, Facebook veya Vimeo'da yayınlayın
 • Parola korumalı güvenli yedeklemeler oluşturun
______ product_text8030 ___

Roxio Toast, video kaydetmek ve CD, DVD ve Blu-ray diskleri yazmak için popüler bir Mac programıdır. En yaygın olarak disk yazma programı olarak bilinmesine rağmen, program ayrıca film üretmek, medya dosyalarını oynatmak ve dönüştürmek, Internet akışlarını yakalamak ve verileri yedeklemek için araçlar içerir. Titanium ve Pro sürümlerinde mevcuttur.

Toast, çeşitli kişisel medya oynatıcılarla bütünleşir ve çok çeşitli medya dosyası formatlarını destekler. Apple TV, iPhone, iPad, iPod, PlayStation 3, Sony PSP, Xbox 360, BlackBerry ve Palm Treo dahil olmak üzere birden fazla cihaz için video klip aktarabilir. Dönüştürülen medya dosyaları, kolay düzenleme için doğrudan iTunes arşivine yüklenebilir. Kullanıcılar, projeyi diske yazmak yerine %li_nk% veya %li_nk% disk görüntü dosyasını veya %li_nk% proje dosyasını kaydedebilir.

Tost, kullanıcıların yüksek tanımlı videolar ve slayt gösterileri oluşturmasını da sağlar. AVCHD video kameralardan, TiVo DVR'lardan ve EyeTV'den videoyu destekler ve çeşitli video ve görüntü dosyası formatlarını içe aktarabilir. Toast ayrıca Internet TV programlamasını yakalayabilir ve gerçek zamanlı olarak bir video akışını bir TiVo DVR'ye gönderebilir. Tost aynı anda birden fazla cihazdan video ve ses kaydetmek için de kullanılabilir. Toast için yerleşik düzenleme araçları, istenmeyen sesleri filtrelemek ve video bölümlerini kırpmak için kullanılabilir. Yakalanan ve düzenlenen video iPad'ler, iPhone'lar ve oyun konsolları gibi cihazlara gönderilebilir.

Toast, diskleri ve verileri yönetmek için çeşitli yardımcı programlar içerir:

Roxio Toast’ın geniş kapsamlı özellikleri hem ev hem de profesyonel kullanıcılar için kullanışlıdır. Örneğin, ev kullanıcıları, arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmak üzere kişisel DVD'ler oluşturmak için Toast'ı, profesyonel kullanıcılar ise önemli verileri yedeklemek ve müşteriler için slayt gösterileri oluşturmak için Toast'ı kullanabilir. Toast ayrıca, ev eğlence sistemlerini Internet TV ve DVR'lara entegre etmek için ev kullanıcıları arasında popülerlik artmaktadır. İster evde ister profesyonel kullanımda olsun, Roxio Toast video, müzik ve fotoğraf yazmak için mevcut en iyi programlardan biri.

Güncelleme: 21 Kasım 2018

______ product_main_features7634 ___
 • PC kullanıcıları için dijital bir multimedya çözümü sunar
 • PaintShop Pro fotoğraf ve resim düzenleme yazılımını içerir
 • CD, DVD ve Blu-ray disk formatlarını destekler
 • Video, ses ve fotoğraf düzenleme araçları içerir
 • Çok çeşitli multimedya dosya formatlarını içe aktarır ve dışa aktarır
 • HDV dijital kameralarla ve kişisel medya oynatıcılarla bütünleşir
 • 3B görüntü ve video oluşturulmasına izin verir
 • Birden fazla diskte yayılmış yedekleme arşivleri oluşturur
 • Daha dinamik videolar için videonun 4 kameradan düzenlenmesini sağlar
______ product_text7634 ___

Roxio Creator (eski adıyla Easy Media Creator), Windows için popüler bir multimedya yazılımı paketidir. Genellikle DVD'ler ve Blu-ray diskler oluşturmak için kullanılır ve ayrıca ses, video ve görüntü düzenleme araçlarını içerir.

Oluşturucu, video, fotoğraf ve müzik derlemeleri oluşturmak için kullanılabilir. AVCHD video kamera akışları ve diğer yüksek tanımlı video formatları dahil olmak üzere geniş bir yelpazedeki video kaynaklarından girişi kabul eder. İçe aktarılan multimedya dosyaları, video kliplerin, fotoğrafların, müziğin ve geçişlerin üzerine binmek için 32 kanallı bir zaman çizelgesinde düzenlenebilir. Bitmiş filmler diske yazılabilir veya birkaç farklı video dosyası formatına dışa aktarılabilir. Video, iPhone, Kindle Fire, Xbox One ve PlayStation 4 cihazları dahil olmak üzere yaygın video oynatıcılara aktarılabilir. Veya medyanızı Facebook, YouTube, Google+ ve Google Drive ile paylaşabilirsiniz. 3D video projeleri de geliştirilip ihraç edilebilir. Creator ayrıca yerleşik temalar ve DVD menü özelleştirme seçenekleri içeren DVD geliştirme araçları da sunar.

Bir müzik derlemesi oluştururken, ses CD'den veya DVD'den kopyalanabilir veya doğrudan sabit sürücüden alınabilir. Kullanıcılar ayrıca, sesi kesmek ve ses karışımı oluşturmak için araçlar içeren Creator'ın Ses Düzenleyicisi'ni kullanarak ses klipleri kaydedebilir ve düzenleyebilir. Ses dosyaları, bir ses CD'sine veya %li_nk% ve %li_nk% gibi müzik dosyası formatlarına dışa aktarılabilir. Creator ayrıca çalma listeleri oluşturabilir ve iTunes'a veya diğer ses çalarlara müzik aktarabilir.

Creator, PaintShop Pro fotoğraf ve resim düzenleme yazılımını içerir. Kullanıcılar, mevcut dijital fotoğrafları düzenleyebilir, rötuşlayabilir, çerçeveleyebilir ve geliştirebilir, ayrıca panorama çekimleri oluşturabilir ve Facebook, Google+ ve Flickr gibi sosyal medya sitelerinde resimler paylaşabilir. Düzenleyici resimler, Creator paketinde bulunan video prodüksiyonu ve slayt gösterisi araçları kullanılarak slayt gösterilerine eklenebilir.

Creator, kullanıcıların ses, video, görüntü ve DVD ve Blu-ray disklerini tamamen özelleştirmelerini sağlar. Çok çeşitli multimedya dosya formatlarını destekler, İnternet akışlarından veya dijital kameralardan video çekebilir ve bir ev yazıcıdan basılabilen mücevher kılıfı ve disk etiketleri yapabilir. Roxio Creator, herhangi bir ev bilgisayarı kullanıcısı için kullanışlı bir multimedya çözümüdür.

Güncelleme: 30 Eylül 2016

______ product_main_features7699 ___
 • Yüz video / ses düzenleme parçası
 • TrueVelocity 64-bit video oluşturma motoru
 • Video geliştirme için TrueTheater teknolojileri
 • 3B video içe aktarma, düzenleme ve dışa aktarma özelliği
 • 500'den fazla geçiş ve video efekti
 • DVD, Blu-ray ve AVCHD disk yazma desteği
 • Yerleşik efektler ve Parçacık Efektleri Tasarımcısı
 • Slayt Gösterisi Oluşturucu, 30'dan fazla profesyonel görünümlü slayt gösterisi teması sunar
______ product_text7699 ___

PowerDirector, CyberLink tarafından geliştirilen bir video düzenleme ve geliştirme programıdır. Videoyu düzenlemek için temel düzenleme özellikleri ve araçları içerir; bu, evdeki bir bilgisayarda video düzenlemek için idealdir. PowerDirector, DVD ve Blu-ray disk geliştirme araçları içerir ve MPEG-4 ve H.264 dahil olmak üzere birçok video dosyası formatını destekler.

PowerDirector, video projeleri için içeriğe duyarlı düzenleme sağlar. Yazılım, CyberLink'in tescilli TrueTheater teknolojisini kullanarak, aydınlatma ayarlamaları, video netleştirme ve titreşimi azaltma gibi düzenlemeleri uygulayan sahneleri otomatik olarak analiz edebilir ve ayarlayabilir. TrueTheater ayrıca standart tanımlı (SD) videoyu HD kalitesine yükseltebilir. Video projeleri dışa aktarıldığında, TrueVelocity görüntü oluşturma motoru, hızlı video işleme için hem yazılım hem de donanım teknolojilerinden yararlanır.

Film projeleri, daha sonraki düzenlemeler için bir PowerDirector projesi ( %li_nk% ) dosyası olarak kaydedilebilir. Tamamladığınızda, videoları doğrudan YouTube, Facebook veya diğer çevrimiçi video sitelerinde yayınlayabilirsiniz. Videonuzu DVD ve Blu-ray gibi disklere de yakabilir veya %li_nk% ve %li_nk% gibi genel video formatlarına dışa aktarabilirsiniz. PowerDirector, yalnızca unutulmaz filmler değil, aynı zamanda profesyonel görünümlü animasyonlu slayt gösterileri oluşturmanıza da olanak sağlar. Slayt Gösterisi Oluşturucu ile, bir düğün, tatil veya yakın tarihli bir aile buluşması sunumu oluşturmak için 30'dan fazla farklı tema arasından seçim yapabilirsiniz.

CyberLink PowerDirector, film oluşturmak ve düzenlemek için iyi bir seçenektir ev kullanıcıları için. Zaten var olan videoların video kalitesini artırmak için de kullanışlıdır. Arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşabileceğiniz, DVD ya da Blu-Ray ile paylaşabileceğiniz ev filmleri yapmaya çalışıyorsanız, bu program iyi bir seçimdir. Özel efektlere ve diğer gelişmiş özelliklere ihtiyaç duyacak bir film oluşturmak istiyorsanız, ihtiyaçlarınıza daha uygun başka programlar da var.

Güncellenme tarihi: 3 Ekim 2016

______ product_main_features7751 ___
 • Gelişmiş 3D ve Ultra HD 4K video desteği
 • Blu-ray, DVD ve 3D filmler için oynatma
 • Video ve ses geliştirme için TrueTheater teknolojisi
 • Birçok ses, video ve görüntü dosyası formatı desteği
 • Medya dosyası yönetim araçlarını içerir
 • Müzik indirmek için Müzik Mağazası
 • Çevrimiçi film incelemesi ve yorum paylaşım topluluğu
______ product_text7751 ___

CyberLink PowerDVD 17'nin ekran görüntüsü

Ana Özellikler

PowerDVD, Ultra HD 4K ve 3D filmleri oynatmak için kullanılan gelişmiş bir film ve medya oynatıcısıdır. Ayrıca, arama, göz atma ve çevrimiçi paylaşım özelliklerini içeren medya yönetimi araçları da sağlar. Uygulama Standart, Pro ve Ultra sürümlerinde mevcuttur.

PowerDVD, H.264, MP4, MOV, MP3, AAC, JPEG ve PNG gibi birçok farklı multimedya formatını destekler. Kullanıcı arayüzü, film, video ve müzik dosyalarını izlemek için seçenekler sunar. Bilgisayardaki, bağlı aygıtlardaki veya uzak çevrimiçi konumlardaki medya dosyalarının listelerine göz atabilirsiniz. Arabirim ayrıca çalma listeleri oluşturmanıza, açıklayıcı meta veriler eklemenize ve medya dosyalarını düzenlemenize de izin verir.

PowerDVD, filmleri CyberLink'in özel TrueTheater teknolojisi ile geliştirmenize olanak tanır. TrueTheater HD ve 3D teknolojileri videoyu yükseltebilir, 2D videoyu 3D'ye dönüştürebilir ve 3D efektlerinin derinliğini ayarlayabilir. Program 4K video dosyasını ve 4K monitörü algılayabilir ve gecikmeden oynatım sağlayabilir. TrueTheater Sabitleyici, oynatma sırasında titremeleri ev videolarından siler. PowerDVD ayrıca, istenmeyen ses gürültüsünü gideren TrueTheater Gürültü Azaltma ve bir ses sinyalini surround sese dönüştüren TrueTheater Surround gibi ses geliştirme teknolojileri içerir.

CyberLink PowerDVD, ev sinema ortamı için mükemmel bir medya oynatıcıdır. Video ve ses geliştirme özellikleri ve 4K video oynatma özelliğiyle, ev sinema sisteminizi gerçek bir deneyim gibi hissetmenize neden olabilir.

Updated: 24 Ekim 2017

______ product_main_features8228 ___
 • WMV, FLV, MP4, MOV ve 3GP video formatlarını oynatır
 • SRT, SUB, SSA ve MPL altyazı formatlarını açar
 • Donanım ivmesi ve çok çekirdekli kod çözme sağlar
______ product_text8228 ___

J2 Interactive MX Player, video oynatmak için kullanılan ücretsiz bir Android uygulamasıdır. Öncelikle filmleri, TV şovlarını ve diğer videoları izlemek için kullanılır.

Müzikçalar, MP4, WMV, WEBM, F4V, FLV, MKV, VOB, MOV ve 3GP gibi çeşitli popüler video formatlarını destekler. . Ayrıca SubRip, VobSub, SAMI, MPL2 ve MicroDVD gibi çok sayıda altyazı formatını destekler. En göze çarpan özelliklerinden bazıları HW + kod çözücü, çok çekirdekli kod çözme ve altyazı hareketlerinin desteklenmesi ile donanım hızlandırmadır.

MX Player, birçok popüler videoyu desteklediği için Android cihazındaki videoları izlemek için kullanılır ve altyazı formatları. Listelenenlerin dışında birçok özellik sunmasa da, desteklenen formatlarını oynatmak isteyen tüm Android kullanıcıları için hala kaliteli bir seçimdir.

Güncelleme: 12 Mayıs 2016

______ product_main_features7703 ___
 • Çok sayıda ses ve video formatını destekler
 • Birden fazla platformla uyumlu
 • Medya dosyalarını çeşitli ses ve video formatlarına dönüştürür
 • Basit bir kullanıcı arayüzü sağlar
______ product_text7703 ___

VideoLAN VLC medya oynatıcısının ekran görüntüsü 2.2.6

Ana Özellikler

VideoLAN VLC medya oynatıcı, popüler ve açık kaynaklı bir medya oynatıcıdır. Windows, Mac, Linux, iOS ve Android platformlarında. Disklerde depolanan dosyalar, İnternet'ten indirilen ses ve video dosyaları ve akışlı ortam dahil olmak üzere çok çeşitli ortam biçimlerini çalabilir.

VLC ortam yürütücüsünün ana işlevi video ve ses dosyalarını oynatmaktır. MPEG, MP4, MOV, WMV, H.263, WAV, FLV ve AVI gibi çok sayıda popüler video ve ses formatını okuyabilir. Müzikçalar, medyayı MPEG, ASF, AAC ve MP3 formatları da dahil olmak üzere okuyabildiği formatların çoğuna dönüştürebilir.

Video, ses veya görüntü dosyalarınızı uygulamaya sürükleyip bırakarak oynatabilir ve düzenleyebilirsiniz. İçe aktarıldıktan sonra, medya içeriğinizi kategorize etmek için çalma listeleri oluşturabilirsiniz. Ayrıca uygulama üzerinden podcast'lere abone olabilir ve müzik akışı sağlayabilirsiniz.

VideoLAN VLC ortam yürütücüsü, en sevdikleri ortam dosyalarını oynatmak isteyen ev kullanıcıları için mükemmel bir çözümdür. NullSoft Winamp, Apple iTunes veya Microsoft Windows Media Player kadar çok özellik sunmasa da, daha fazla format tanıyabilir ve açabilir. Yalnızca bu nedenle bilgisayarınıza VideoLAN VLC media player'ı yüklemeye değer.

Güncelleme: 28 Ocak 2019

______ product_main_features8029 ___
 • DVD'leri kopyalayın ve video dosyalarını dönüştürün
 • Birçok video dosyası formatı desteği
 • DVD ses ve video klip ayıklama
 • Kişisel medya oynatıcılara dışa aktarın
 • Disk Kapağı DVD etiket yazıcısı
 • Zaman kazandıran medya dönüştürme araçları
______ product_text8029 ___

Roxio Popcorn, DVD'leri kopyalamak ve videoları dönüştürmek için kullanılan bir Macintosh yazılım programıdır. Kişisel CD'leri ve DVD'leri çoğaltabilir ve ayrıca ses ve video verilerini doğrudan sabit diske kopyalayabilir. Patlamış Mısır, videoyu Web'de yayınlanabilen veya popüler cihazlarda oynatılabilecek birkaç farklı dosya biçimine dönüştürebilir.

Patlamış Mısır kullanıcı arayüzü iki proje kategorisine ayrılmıştır: Kopyala ve Dönüştür. Bir kategori seçebilir, video kaynağını (örneğin, DVD Disk, Disk Görüntüsü vb.) Seçebilir, ardından sürükleyip bırakarak veya dahili Medya Tarayıcı ile dosyalar ekleyebilirsiniz. Bir projeyi kopyalarken, bir diske yazabilir veya %li_nk% disk görüntüsünü kaydedebilirsiniz. Bir medya dosyasını dönüştürürken, yalnızca hedef cihazı ve çıktı kalitesini seçersiniz, ardından videoyu dışa aktarırsınız.

Patlamış Mısır ayrıca, DVD filmlerden video ve ses kliplerine göz atmanıza ve çıkartmanıza olanak tanır. Bir disk zaman çizelgesi kullanarak klipleri bulabilir veya başlıklara veya belirli bölümlere göre arayabilirsiniz. Çıkarılan klipler, birkaç farklı video formatından birine dönüştürülebilir. Bir video dosyasını dönüştürürken Popcorn, video klip önizlemelerini görüntüler; böylece uzun video dönüşümlerinden önce kalite ayarlarını yapabilirsiniz. Program ayrıca, CPU yoğun video kodlama işlemlerini duraklatmak ve devam ettirmek için kontroller sağlar ve toplu dönüştürme programlamak için araçlar içerir.

Roxio Popcorn, çoğunlukla videoları dönüştürmek ve paylaşmak için kişisel kullanım için kullanılır. Çok çeşitli video formatlarını dönüştürebilir ve film koleksiyonunuzu yönetmek için kullanışlıdır. DVD koleksiyonunuzu dijitalleştirmenin veya video dosyalarını görüntüleyebileceğiniz bir biçime dönüştürmenin bir yolunu arıyorsanız, bu sizin için mükemmel bir seçenektir.

Güncellendi: 3 Eylül 2015

___
Açılan programlar MPL dosyalar
Windows
Roxio Creator
JRiver Media Center
CyberLink Media Suite
Macintosh
JRiver Media Center
Roxio Popcorn
Roxio Toast

Dosya tipi2MPL2 Subtitles File

geliştirici N/A
kategori Video Files
biçim Text

.MPL seçenek numarası 2

MPL2 formatında oluşturulan video altyazı dosyası; altyazı belirlemek için basit bir metin formatı kullanır ve saniyenin onda birinin zamanlama hassasiyetini destekler; video oynatılırken altyazıları görüntüleyen bazı video oynatma yazılımları tarafından desteklenir.

Daha fazla bilgi

MPL altyazıları, To SRT Dönüştürücü kullanılarak popüler SubRip ( .SRT ) biçimine dönüştürülebilir.

Açılan programlar MPL dosyalar
Windows
VideoLAN VLC media player
Media Player Classic
BS.Player
To SRT Converter
Linux
VideoLAN VLC media player
Android
J2 Interactive MX Player for Android
Macintosh
VideoLAN VLC media player
iOS
VideoLAN VLC for iOS

MPL Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .mpl uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

MPL2 Subtitles File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.