Ana sayfa : Dosya uzantıları : .kml Dosya

.kml Dosya uzantısı

Dosya tipiKeyhole Markup Language File

geliştirici N/A
kategori GIS Files
biçim XML

.KML seçenek numarası

Bir KML dosyası, coğrafi modelleme bilgilerini XML biçiminde saklar. Noktaları, çizgileri, çokgenleri ve görüntüleri içerir. KML dosyaları konumları tanımlamak ve etiketlemek, farklı kamera açıları oluşturmak, dokuları kaplamak ve HTML içeriği eklemek için kullanılır.

Daha fazla bilgi

Google Earth 7’de açılan KML dosyası

KML dosyaları, aslında Keyhole, Inc. tarafından geliştirilen Keyhole haritalama yazılımı tarafından kullanılmıştır. 2004’te Google’dan alınmış ve KML dosyaları artık Google Earth ve diğer Earth tarayıcı programları tarafından kullanılıyor.

NOT: Bir KML dosyasını Google Haritalar’da çevrimiçi bir konumda barındırarak ve ardından yazarak açabilirsiniz. Google Haritalar arama kutusundaki URL. Örneğin, KML dosyanızı http://mywebsite.com/myfile.kml adresinde barındırıyorsanız, bu URL’yi görüntülemek için Google Haritalar arama kutusuna yazın.

Alternatif olarak, URL’yi oluşturabilirsiniz. KML dosyanızın URL’sini http://maps.google.com/maps?q= ile önek ekleyerek Google Haritalar’da kendiniz. Örneğin, aynı KML dosyasını yukarıdan açmak için aşağıdaki URL’yi kullanabilirsiniz:

Ссылка

Bu yordam, 3B dünya tarama eklentisi Google Earth için de geçerlidir. Web tarayıcınıza ekleyebilirsiniz.

Açılan programlar KML dosyalar
Windows
ESRI ArcGIS for Desktop
Blender
Blue Marble Geographics Global Mapper
Google Earth
Merkaartor
Linux
Blender
Google Earth
Merkaartor
Android
Google Earth for Android
Macintosh
Blender
Google Earth
Merkaartor
iOS
Geo Measure Area Calculator
WEB
Google Maps

KML Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .kml uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Keyhole Markup Language File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.