Ana sayfa : Dosya uzantıları : .jlr Dosya

.jlr Dosya uzantısı

Dosya tipiJuliar Source Code File

geliştirici Juliar
kategori Developer Files
biçim Text

.JLR seçenek numarası

JLR dosyası, platformlar arası hızlı prototipleme için tasarlanmış bir programlama dili olan Juliar'da yazılmış bir dosyadır. Juliar.jar tarafından yorumlanabilen veya .JAR dosyalarına veya Juliar kitaplık dosyalarının derlenmiş sürümleri olan JLRLIB dosyalarına derlenebilen Juliar kaynak kodunu içerir.

Daha fazla bilgi

JLR dosyalarını yorumlamak ve kodu düzenlemek veya yeniden çalıştırmak için Juliar uygulamasını kullanabilirsiniz. Ancak, Java Virtual Machine (JVM) cihazınıza da yüklenmelidir.

Aşağıdaki örnek, "Merhaba Dünya" yazdıran Juliar'ın basit sözdizimidir:

function main () = { printLine ("Merhaba Dünya"); }

Juliar programlama dilinin temel amacı, geliştiricilerin Windows, macOS, Linux, iOS, Android ve Windows Phone içeren herhangi bir platformda hızlı bir şekilde kodlamalarını sağlamaktır. Juliar, JVM'nin üzerinde çalışır ve JVM ara bytecode'unda yorumlanabilir veya derlenebilir. Derlenirse, Juliar, JVM'nin kurulu olduğu herhangi bir platformda sadece çift tıklatarak çalışan bir JAR dosyası üretir. Juliar yorumlanırsa, uygulamayı çalıştırmak için Juliar.jar ve JVM gerekir.

NOT: Juliar programlama dili, 2019'da Juka programlama dili olarak değiştirildi. JLR dosyaları yerine, .JUK dosyaları kullanılıyor kaynak kodunu saklamak için.

Açılan programlar JLR dosyalar
Android
Juliar

JLR Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .jlr uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Juliar Source Code File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.