Ana sayfa : Dosya uzantıları : .info Dosya

.info Dosya uzantısı

Dosya tipi1Texinfo Document

geliştirici The GNU Project
kategori Misc Files
biçim N/A

Nedir INFO dosya?

Bir INFO dosyası, bir GNU Projesi yardım belgesi oluşturma aracı olan Texinfo tarafından oluşturulan formatlanmış bir bilgi belgesidir. Belgeleri bölümler, bölümler ve alt bölümler içeren bir kitap formatında saklar ve dört kata kadar derinlik içerebilir.

Daha fazla bilgi

BİLGİ, yazılım yardım kılavuzlarını ve teknik kitapları saklamak için kullanılır. Texinfo'nun Bilgi okuyucusu veya GNU Emacs gibi bir Bilgi görüntüleyici ile görüntülenebilirler.

Açılan programlar INFO dosyalar
Windows
GNU Emacs
Linux
GNU Emacs
GNU Texinfo
Macintosh
GNU Emacs

Dosya tipi2Minecraft Forge Information File

geliştirici Forge Development
kategori Game Files
biçim Text

.INFO seçenek numarası 2

Bir INFO dosyası, kullanıcıların Minecraft modlarını kurmalarını sağlayan bir araç olan Minecraft Forge tarafından kullanılan bir veri dosyasıdır. JSON biçiminde, bir veya daha fazla mod ve özelliklerini tanımlayan düz metin bilgileri içerir.

Daha fazla bilgi

NOT: Dosya, 7-Zip ve WinRAR gibi programlar tarafından açılabilen .JAR veya .ZIP arşivinde saklanır. INFO dosyası düz metin içerdiğinden, herhangi bir metin düzenleyici tarafından düzenlenebilir.

Ortak INFO dosya adları

mcmod.info - INFO için bir veya daha fazla mod tanımlayan ortak bir ad.

Açılan programlar INFO dosyalar

Dosya tipi3Generic Information File

geliştirici N/A
kategori Misc Files
biçim Text

.INFO seçenek numarası 3

Bir INFO dosyası, çeşitli yazılım programlarında veya dosya indirmelerinde bulunabilecek genel bir metin bilgi dosyasıdır. Yazılımın veya indirmenin içeriğini açıklayan biçimlendirilmemiş düz metin içeriyor.  INFO dosyaları genellikle sürüm bilgisi, yazarlık ve telif hakkı bilgilerini belgelemek için kullanılır.

Daha fazla bilgi

INFO dosyaları bir metin biçiminde kaydedildiğinden, bir INFO dosyasını açmak için basit bir metin düzenleyicisi kullanabilirsiniz. Microsoft Notepad veya WordPad Windows'da, Apple TextEdit macOS'ta, gedit Linux'ta kullanılabilir.

Açılan programlar INFO dosyalar
Windows
GNU Emacs
Microsoft Notepad
Microsoft WordPad
Notepad++
SoftMaker Office
Linux
GNU Emacs
gedit
SoftMaker Office
Macintosh
MacroMates TextMate
GNU Emacs
Apple TextEdit
Bare Bones TextWrangler

Dosya tipi4ZoomBrowser Image Index File

geliştirici Canon
kategori Raster Image Files
biçim N/A

.INFO seçenek numarası 4

Yakınlaştırma Tarayıcısı fotoğraf albümüne kaydedilen görüntüler hakkında bilgi depolar; albümdeki görüntülerin hızlıca taranmasını sağlayan küçük resim verilerini içerir; ZoomBrowser tarafından bir veya daha fazla görüntü dosyası açıldığında oluşturulur.

Daha fazla bilgi

ZoomBrowser dizin dosyası genellikle "Zbthumbnail.info" olarak adlandırılır ve karşılık gelen görüntülerle aynı dizine kaydedilir. Zbthumbnail.info dosyası genellikle gizlidir, ancak bilgisayarınızın dosya görüntüleme ayarlarına bağlı olarak albüm klasörünüzün içinde görünebilir.

Açılan programlar INFO dosyalar

Dosya tipi5Drupal Module Information File

geliştirici Drupal
kategori Plugin Files
biçim Text

.INFO seçenek numarası 5

Bir web sitesi içerik yönetim sistemi olan Drupal tarafından kullanılan dosya; Temel Drupal kurulumuna özellikler ekleyen bir eklenti olan bir Drupal modülü ( .MODULE dosyası) hakkında bilgi depolar; modül adını, açıklamasını, modül tarafından desteklenen çekirdek Drupal sürümünü ve modül tarafından istenen bağımlılıkları içerir.

Daha fazla bilgi

Drupal'ın modülü tanıması için aynı dosya adı ön ekine sahip bir INFO dosyası gerekiyor. Örneğin, mymodule.module ve mymodule.info, geçerli adlardır. Her iki dosya da, mysite'ın web siteniz (aşağıdakiler de olabilir) olduğu aşağıdaki dizine kurulmalıdır:

sites / mysite / module /

Açılan programlar INFO dosyalar
Linux
Drupal

INFO Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .info uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Drupal Module Information File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.