Ana sayfa : Dosya uzantıları : .imd Dosya

.imd Dosya uzantısı

Dosya tipi1GIS Image Metadata File

geliştirici N/A
kategori GIS Files
biçim N/A

Nedir IMD dosya?

GeoTIFF ( .TIF ) gibi karşılık gelen raster görüntü için coğrafi referans bilgileri içeren GIS dosyası; Koordinat konum bilgisinin yanı sıra başvurulan raster resmi saklayabilir; GIS görüntülerini gerçek dünya coğrafyasına eşler.

Açılan programlar IMD dosyalar
Windows
ESRI ArcGIS for Desktop
ERDAS IMAGINE

Dosya tipi2ImageDisk Disk Image File

geliştirici N/A
kategori Disk Image Files
biçim Binary

.IMD seçenek numarası 2

Bir IMD dosyası, disket olarak da bilinen bir disketin disk görüntüsünü içerir. Disketin disk görüntüsünün tam bir kopyasını depolar ve disk formatı hakkında bilgi içerir. IMD dosyaları genellikle, çeşitli disket biçimlerini arşivlemek ve yeniden oluşturmak için kullanılan MS-DOS tabanlı bir disk görüntüleme aracı olan ImageDisk tarafından oluşturulur.

Daha fazla bilgi

ImageDisk, çeşitli disket biçimlerinden IMD dosyaları oluşturabilir, ancak PC 765 disket denetleyicisi ve sürücüleri ile uyumlu olmaları gerekir. IMD dosyaları genellikle ImageDisk tarafından oluşturulmuş olsa da pyImageDisk tarafından da oluşturulabilir ve değiştirilebilir.

Açılan programlar IMD dosyalar

Dosya tipi3Microsoft VisioModeler File

geliştirici Microsoft
kategori Vector Image Files
biçim N/A

.IMD seçenek numarası 3

Diyagram oluşturmak için kullanılan eski bir Microsoft programı olan VisioModeler tarafından oluşturulan dosya; Nesne Rolü Modelleme (ORM) bilgi modellerini depolamak için kullanılır; iş veri modellemesi ve dokümantasyon amacıyla kullanılır.

Açılan programlar IMD dosyalar
Windows
Microsoft Visio
Microsoft VisioModeler

IMD Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .imd uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Microsoft VisioModeler File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.