Ana sayfa : Dosya uzantıları : .icns Dosya

.icns Dosya uzantısı

Dosya tipimacOS Icon Resource File

geliştirici Apple
kategori System Files
biçim Binary

.ICNS seçenek numarası

Bir ICNS dosyası, macOS uygulamaları tarafından kullanılan bir simge dosyasıdır. Genellikle .PNG dosya olan ve 1 bit ve 8 bit alfa kanallarını destekleyen bir veya daha fazla görüntü saklar. ICNS dosyaları, uygulama simgesini macOS Finder'da ve macOS yuvasında görüntülemek için kullanılır.

Daha fazla bilgi

Apple Önizleme 10'da açık ICNS dosyası

ICNS dosyaları genellikle uygulama paketinin içindeki İçindekiler / Kaynaklar / dizininde bulunur. Ayrıca CFBundleIconFile özelliğini kullanarak uygulamanın .PLIST dosyası (Info.plist) tarafından da başvuruda bulunulur.

macOS simge dosyaları, macOS'ta bulunan Apple Önizleme programıyla görüntülenebilir. ICNS dosyaları, 16x16, 32x32, 48x48, 128x128, 256x256 ve 512x512 piksel simge görüntülerini ve Mac OS X 10.8 Mountain Lion'dan 1024x1024 pikselleri destekler.

Açılan programlar ICNS dosyalar
Windows
Inkscape
Microsoft File Explorer
Axialis IconWorkshop
Linux
Inkscape
Macintosh
Inkscape
Apple Preview
Snap Converter
Iconographer
Folder Icon X

ICNS Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .icns uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

macOS Icon Resource File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.