Ana sayfa : Dosya uzantıları : .evt Dosya

.evt Dosya uzantısı

Dosya tipiWindows Event Viewer Log File

geliştirici Microsoft
kategori System Files
biçim Binary

.EVT seçenek numarası

Sistem olaylarını kaydeden bir program olan Windows Olay Görüntüleyicisi tarafından oluşturulan dosya; bir ID ve bir dizi ekleme dizisi içeren bir dizi günlük mesajı içerir; tescilli bir ikili biçimde saklanır; sistem performansını incelemek, analiz etmek ve hata ayıklamak için kullanılır.

Daha fazla bilgi

EVT dosyalarını görüntülemek için, bir bilgisayarın günlük olaylarını oluşturan programdan .DLL dosyası olması gerekir. DLL'ler yüklü değilse, aşağıdaki hata görüntülenir: "Kaynak (hizmet) içindeki Olay Kimliği (xxx) açıklaması bulunamadı." Tavsiye edilmese de, Windows kayıt defterinde dikkatli bir şekilde düzenleme yaparak EVT dosyaları DLL dosyaları olmadan da görüntülenebilir.

Windows Raporlama (Winrep) aracını kullanarak kaydedilmişse EVT dosyaları .CAB dosyalarında depolanabilir. .

NOT: Windows 7 artık EVT uzantısı yerine .EVTX dosyalarını kullanıyor. Windows Olay Görüntüleyicisi her iki dosya türünü de açabilir.

Açılan programlar EVT dosyalar
Windows
Microsoft Event Viewer
Microsoft Winrep

EVT Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .evt uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Windows Event Viewer Log File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.