Ana sayfa : Dosya uzantıları : .dsf Dosya

.dsf Dosya uzantısı

Dosya tipi1Delusion Digital Sound File

geliştirici N/A
kategori Audio Files
biçim N/A

Nedir DSF dosya?

.DMF izci modülleri için ses oluşturmak için kullanılan dijital ses örneği.

Açılan programlar DSF dosyalar
Windows
FMJ-Software Awave Studio
OpenMPT
DeliPlayer
StormSky RainbowPlayer
MODPlug Player

Dosya tipi2DAZ Studio Asset File

geliştirici DAZ Productions
kategori 3D Image Files
biçim Zip

.DSF seçenek numarası 2

DAZ Studio 4 modelleme yazılımıyla tanıtılan 3D modelleme dosyası formatı; yazılımda oluşturulan bir model için karakter, poz, biçimlendirme, gölgelendirici, malzeme veya başka veriler içerebilir; DAZ model bilgisini DSF formatını destekleyen diğer 3B modelleme programları ile değiştirmek için kullanılır.

Daha fazla bilgi

DSF dosyaları JSON formatını kullanır, böylece dosyalar insan tarafından okunabilir ve kolayca değiştirilebilir. DSF dosyaları ayrıca .ZIP sıkıştırması içerebilir ve bu nedenle düz bir metin JSON biçiminde olmayabilir (sıkıştırma seçeneği, kullanıcı tarafından DAZ Studio kaydetme iletişim kutusunda belirlenir). Sıkıştırılmış DSF dosyaları, JSON metni yüksek oranda sıkıştırıldığından, önemli ölçüde küçültülmüş dosya boyutuna sahiptir.

NOT: Sıkıştırılmış DSF dosyaları herhangi bir Zip uyumlu yardımcı programla açılabilir.

Açılan programlar DSF dosyalar
Windows
DAZ 3D DAZ Studio
Macintosh
DAZ 3D DAZ Studio
Dimension3D DSF Toolbox

Dosya tipi3Dramatica Pro Project

geliştirici Write Brothers
kategori Settings Files
biçim N/A

.DSF seçenek numarası 3

Bir DSF dosyası, yazarlar tarafından beyin fırtınası yapmak ve hikayeler düzenlemek için kullanılan bir Windows programı olan Dramatica Pro tarafından oluşturulan bir belgedir. Başlık, yazar, arsa ilerlemesi, hikaye teması, karakterleri ve karakter ilişkilerini içeren bir hikaye projesi içerir.

Daha fazla bilgi

Yazma Brothers Dramatica Pro 5'te DSF dosyası aç

DSF dosyası, Dramatica Pro ile ilişkilendirilmiş ana dosya türüdür. Yeni bir hikaye başlatıp kaydettiğinizde, program hikayenin içeriğini kaydetmek için DSF dosyasını oluşturur. Dosya → Kaydet'i seçerek bir DSF dosyası oluşturabilirsiniz.

Dramatica Pro yalnızca Windows için kullanılabilir. Ancak, Dramatica Story Expert adlı bir macOS sürümü var. Dramatica Pro, genel hikayenizi, karakterleri, karakter ilişkilerini ve temaları tanımlayarak hikayenizi bir araya getirmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Ayrıca beyin fırtınası araçları, bir hikaye hikayesi oluşturmak için bir hikaye motoru ve karakter eklemek için bir döküm aracı ile birlikte gelir.

Dramatica Story Expert, projeleri DSF dosyası yerine .DR5 dosyasına kaydeder. Ancak, Dramatica Öykü Uzmanı'nda bir DSF dosyasını açmak istiyorsanız, ".dsf" uzantısını ".dr5" uzantısıyla yeniden adlandırabilirsiniz.

Açılan programlar DSF dosyalar

Dosya tipi4Designer File

geliştirici Corel
kategori Vector Image Files
biçim Binary

.DSF seçenek numarası 4

Daha önce Micrografx'in sahip olduğu bir çizim programı olan Corel Designer tarafından oluşturulan dosya; metin, raster görüntüler ve çizilen nesneleri içerebilen bir vektör grafiği içerir; şirket logoları, pazarlama materyalleri ve diğer baskı ve dijital grafikler gibi çizimler oluşturmak için kullanılır.

Daha fazla bilgi

NOT: Tasarımcı dosyaları, şimdi Corel DESIGNER Graphics Suite'de uygulama olarak sunulan Corel Designer'ın daha yeni sürümlerinde .DES extension değerini kullanır.

Açılan programlar DSF dosyalar
Windows
CorelDRAW Technical Suite 2018
CorelDRAW

DSF Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .dsf uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

Designer File Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.