Ana sayfa : Dosya uzantıları : .cs Dosya

.cs Dosya uzantısı

Dosya tipi1C# Source Code File

geliştirici Microsoft
kategori Developer Files
biçim Text

Nedir CS dosya?

CS dosyası, Microsoft tarafından .NET Framework ile birlikte kullanılmak üzere oluşturulan nesne yönelimli bir programlama dili olan C # (telaffuz "C Sharp") dilinde yazılmış bir kaynak kod dosyasıdır. Basit masaüstü programlarından dağıtık ortamlara yönelik uygulamalara kadar bir dizi uygulamayı geliştirmek için kullanılır.

Daha fazla bilgi

Adobe Dreamweaver CC 2019'da açılmış CS dosyası

CS dosyaları, genellikle Microsoft Visual Studio'nun bir bileşeni olan Visual C # ile düzenlenir. Ancak, sözdizimi vurgulama özelliğine sahip çeşitli kaynak kod düzenleyicileri ile de düzenlenebilirler.

Windows dosyalarını veya MOSrosft Notepad ++ veya Apple TextEdit gibi paketlenmiş bir metin düzenleyiciyi kullanarak CS dosyalarını bile açabilirsiniz. . Ancak, düz metin editörleri, sözdizimi yapısını desteklemediklerinden dosyaları düzenlemek için iyi bir seçenek değildir.

NOT: C # programları derlendiğinde, bunlar daha sonra .NET Framework ile birlikte verilen Common Language Runtime (CLR) tarafından çalıştırılabilir.

Açılan programlar CS dosyalar
Windows
Microsoft Notepad
Adobe Dreamweaver
ES-Computing EditPlus
Richardson EditRocket
Microsoft Visual Studio
Notepad++
IC Code SharpDevelop
IDM UltraEdit
Linux
Richardson EditRocket
MonoDevelop
IDM UltraEdit
Macintosh
MacVim
Adobe Dreamweaver
Richardson EditRocket
Microsoft Visual Studio Code
IDM UltraEdit

Dosya tipi2CLEO Custom Script

geliştirici Rockstar Games
kategori Game Files
biçim N/A

.CS seçenek numarası 2

Grand Theft Auto için üçüncü taraf bir betik motoru olan CLEO 3 için yazılmış özel senaryo: San Andreas (GTA SA); "opcodes" adı verilen özel işlevleri kullanarak oyuncuların oyunun yeteneklerini geliştirmesine olanak tanır; Bir GTA mod yardımcı programı olan Sanny Builder ile oluşturulabilir.

Daha fazla bilgi

GTA SA ile bir CS dosyasını kullanmak için, "game \ CLEO" klasöründe saklanmalıdır.

Açılan programlar CS dosyalar

Dosya tipi3ColorSchemer Studio Color Scheme

geliştirici CHROMAom
kategori Data Files
biçim Binary

.CS seçenek numarası 3

Web siteleri, dergiler, ev dekorasyonu ve diğer hedef ortamlar için renk paletleri geliştirmek için kullanılan bir program ColorSchemer Studio tarafından oluşturulan dosya; Kullanıcının renk spektrumunda birbiriyle eşleşen tamamlayıcı renkleri içeren renk şemalarını kaydeder.

Daha fazla bilgi

NOT: CHROMAom ColorSchemer Studio üretilmiyor.

Açılan programlar CS dosyalar
Macintosh
CHROMAom ColorSchemer Studio

CS Dosyaları Hakkında

Amacımız, * .cs uzantılı dosyanın ne olduğunu anlamanıza yardımcı olmaktır.

ColorSchemer Studio Color Scheme Dosya tipi, Bu sayfada listelenen Mac, Windows, Linux, Android ve iOS programlarının açıklamaları tek tek incelenip FileExt komutu tarafından doğrulandı. % 100 doğruluk için çalışıyoruz ve yalnızca test ettiğimiz ve test ettiğimiz dosya biçimleriyle ilgili bilgileri yayınlıyoruz.